Skocz do zawartości
ZielonyUzytkownik

MOCNO niesymetryczny rozwój rośliny?

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy sugar roalyal dalem doslownie jeden raz bo dopiero zamówilem. A problem mam juz od jakiegos czasu bo sam widzisz ze topy sa mniejsze niz powinny. Odstawie sugara i epsom i zmniejsze dawke bloom o polowe, a greena dam podwojnie - co myslisz?

Edytowane przez ZielonyUzytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ZielonyUzytkownik Zero bloom, bo ma azot, a masz go nadmiar, popatrz sobie na moje uprawy, masz fotorelacje, nie robię ci wody z mózgu, wiem co ci radzę i dlaczego tak radzę, sam green sensation i czysta woda na przemian, zrobisz tak to zobaczysz, że nie pożałujesz, ale to twoja uprawa, więc działaj, jak chcesz. 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ZielonyUzytkownik Ziomek dawka od 1 do 2 ml na litr, u ciebie bym dawał 1,5 ml na 1 l i obserował, powinno być tak, że się rozjaśnią, liście z ciemno zielonych staną się jasno zielone i takie na kwitnieniu powinny być, wtedy wrócisz do bloom i sugar royal, ale na razie graj samym green sensation i czystą wodą, ewentualnie, jak roślina pokaże braki wapnia i magnezu to calmag, jak nie masz to sobie dokup, bo będzie potrzebny.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ZielonyUzytkownik Jak nie ma niedoborów to nie lej, chyba że lejesz małe dawki profilaktycznie, co 2 - 3 podlanie to ok, ale też nie notorycznie, bo uprawiasz w ziemi, a nie w kokosie czy hydro, a nadmiary wapnia i magnezu też może planta poblokować. Lej green i wodę na zmianę i daj jej się wyjadać z azotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy jesli zalozyc ze roslina teraz zatrzymala sie w rozwoju przez nadmiary, to czy jesli teraz ją odblokuje to jest szansa ze po prostu dając jej dodatkowy czas na kwitnięcie, zbiór będzie identyczny - tak jakby tej blokady nie bylo? 

Edytowane przez ZielonyUzytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx @Udyr @Zielone krainy @grolsch3 @ArteK Panowie a więc tak. 
podlałem samym green sensation w ilosci 1,5ml/l. W sumie 3litry (zeby byl jakikolwiek wyciek do zmierzenia) pożywki 540PPM i ph 6.3

wyciekło ok 300ml i było tam PPM 240 (czyli o ok 90 PPM wiecej niz kranówa) i ph 7.15. Nie wiem czy te wyniki wg Was do zaakceptowania? Podczas wega nigdy mi nie wyciekło niżej niż 7 ph. Potem lałem już mniej i nie było wycieków do zmierzenia. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz woda lać, sproboj i taka z 6, niby niedużo ale szybciej zbije chyba.

Dałeś jej żreć a ona to magazynuje tylko przez pH.

Gorzej jak się odblokuje i zaciągnie tego nawozu w siebie, oby nie popalilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK z tego obrazka wynika że nawet ph 7.5 jest w sumie do zaakxeprowanie - czy zle go czytam? Jedynie mikro troche slabiej sie wchlaniają ale bez tragedii

@Udyr no nastepne lanie zrobie 6.0 i zobacze co wycieknie. Ale mysle ze tam nie byloby az takiego odblokowania wchlaniania mikro i makro bo 7.15 czy 7.5 to nie powinno chyba az tak zablokować tym bardziej że od samego poczatku uprawy mam podobne ph wycieku oraz ziemi. Mysle ze to jest seryjnie nadmiar epsom i azotu. 
zobaczymy jak bedzie wygladac sytuacja za tydzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyUzytkownik Moze zablokować, 6.8 to takie max przy ziemi. Z tego o zdążyłem poczytać z różnych źródeł.

Spójrz na wchłanialność co wrzucił @ArteK

Możesz zauważyć że pewne pierwiastki w wyższym pH nie wchłaniają się. Co prowadzi do takich akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK spoko lektura. Większość zagadnień znałem wcześniej. Nową informacją dla mnie jest to, że problemu zaczynają sie przy ph mniejszym od 4 lub wiekszym od 8. A wątpie żeby u mnie było aż takie. Wyciek miał ph 7.15, a miernik w ziemi (ten kijowy😛) pokazuje 7.5 więc chyba sytuacja z ph nie jest aż tak poważna żeby były niedobory co?

@Udyr ciężko będzie mi to zbić do 6.8… całego wega lałem 6.3 i ph ziemi jest niezmiennie ponad 7. 
od następnego podlewania będę lał 6.0 zobaczymy czy cos to da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ZielonyUzytkownik  Każdy błąd odbija się na plonie, ale wyprowadzić z tego stanu roślinę dasz radę, a jak roślina będzie miała właściwe proporcje pierwiastków w ziemi i odpowiednie ph to wystrzeli, rozbuduje jeszcze kwiatostany i coś zadowalającego dla ciebie powinno z tego być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...