Skocz do zawartości
ZielonyUzytkownik

MOCNO niesymetryczny rozwój rośliny?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22/01/2022 o 12:56, konopny_janusz napisał:

Ja bym nie kupił płynu helliga też jest niedokładny. Przez niego sypałem dolomit pod krzaki bo mi pokazało pH w okolicach 5-5,5 czego później żałowałem i wyciągałem to łyżeczką bo plant wyglądał coraz gorzej. Później jak sprawdziłem pH prawilnym miernikiem to wyszło 7,8. Koszt płynu helliga wraz z podstawką która jest dużo droższa niż sam płyn to koszt około 40zl. A miernik pH Milwaukee masz za 120 zł 

W jakim momencie życia rośliny miałeś tą akcje?
Dałeś rade zbić te 7,8?
Jakie ph lałeś i ile czasu zajęło Ci obniżenie ph ziemi do sensownego poziomu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyUzytkownik  tą akcje miałem na wegu, krzaki już do końca były upośledzone, nie szło ich wykarmić bo wyjadły się same, ale jakoś utrzymałem dalej tą uprawe i za 5 dni już będzie 130 dzień życia plantów 😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @konopny_janusz @onyx @ArteK @Udyr @grolsch3 A co Panowie sądzicie o stymulatorach korzeni typu power roots? Warto to stosować? Pytam bo jak podczas wega dosypywalem ziemi to zauwazylem ze w donicy byla jedna wielka bryla korzeniowa, a nie stosowalem tego typu stymulatorów. 
Warto to dorzucić do przyszłej uprawy czy sobie darować?

@konopny_janusz a jak Ci kwitnie pomimo tej akcji? Normalnie czy też jak upośledzona😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyUzytkownik  niby normalnie, druga ma jakieś dziwne topy, ale ta obok kwitnie normalnie, tylko trzymam ją długo, żeby mocno upierdalała. Ja stosowałem canna rhizotonik na wegu praktycznie co 3 podlanie i teraz korzenie wypełniły mi doniczke 10l i jest walka z nazowami, bo musze więcej lać żeby utrzymać planta przy życiu

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz a powiedz mi lejesz większe dawki nawozów na litr czy po prostu robisz więcej pożywki?
I o co chodzi że trzymasz dłużej żeby mocno upierdalała? Po prostu chcesz więcej bursztynowych trichomów tak? Przy jakim stosunku mleczne/bursztynowe najbardziej Ci odpowiada ścinka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, ZielonyUzytkownik said:

@Zielone krainy @konopny_janusz @onyx @ArteK @Udyr @grolsch3  wrzucam dwa zdjecia trichomów do Waszej oceny.  Sorki za jakosc. 
na jednym widać że zaczynają się bursztynowe…

5A0DA718-CEE7-458E-AD9D-77F93E3665C7.jpeg

BA8F7ACB-AD71-48E4-A334-291D28F19078.jpeg

To są trichomy na kwiatach czy na liściach kwiatów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @ArteK @konopny_janusz @Udyr @onyx Panowie a co sądzicie o tym planie żywieniowym który wygenerował mi się na stronie Plagron? Podałem dane 100% natural, royalmix, donica 18l, podlewanie 2litry jednorazowo, 6tyg wega i 10tyg kwitnienia

 

zywienie18.jpg

Edytowane przez ZielonyUzytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...