Skocz do zawartości
ZielonyUzytkownik

MOCNO niesymetryczny rozwój rośliny?

Rekomendowane odpowiedzi

@ZielonyUzytkownik może i nie zakłamuje duzo, ale wystarczająco żeby przy podlewaniu zrobić rozstrzał pH od 0.5 do 1.0 różnicy. A to jest dużo.

Dobrze że nie muszę strzępić klawiatury na temat bezużyteczności tego urządzenia 😄

Jeśli nie chcesz dużo wydać to za 30-50 zł masz ten prosty, tylko proszek do kalibracji w zestawie weź i baja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyUzytkownik aaa bo nie doczytałem, do ziemi nie wkładaj bo sondę trafi jasny ch 😄

Jak powiesz jaką kwotę masz do wykorzystania to combo do wody+ ziemi coś się znajdzie.

@Udyr Ten wytykany w ziemię to można do ziemniaków używać najwyżej. 

Konopia jest dosyć delikatna jeśli chodzi o wahania pH. 

Nie da się edytować oznaczenia, sam siebie wpisałem chu wie czemu 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr no tutaj koledzy wcześniej o tym adwa ad12 i ad11 mowili ale jak tak patrze na te sondy w tych urzadzeniach to wygladaja podobnie do sond w moim mierniku. A tego adwa tutaj sie dowiedzialem ze mozna wykorzystac tez do pomiaru ph gleby. Wystarczy tylko tymi sondami dotknac podloza i tyle. Zobacze jak ten moj dzisiaj zmierzy

I podeslij prosze co wg Ciebie byloby fajnym miernikiem do wody i ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyUzytkownik Poczekaj na innych, ja znam opcje z wysp. W PL mnie nie było 3 lata 😄

Ale sądzę, że combo woda + ziemia to conajmniej 200/300. Możesz też mierzyć pH wypływu i jakoś stabilizować pH. Trochę więcej roboty ale kilka blach w kieszeni.

 

Adwa ad 11 ~ 200zl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @ArteK Zobaczymy dzisiaj sprawdzę tym swoim czy da rade. Ale najchętniej to bym w ziemie wetknął na stałe jakiś porządniejszy miernik typowy do pomiaru ph w ziemi. Niekoniecznie combo ziemia+woda. Nie wiem tylko czy ta forma pomiaru (przez szpikulec wbity w ziemie) jest ok czy to w niej właśnie jest problem? 
Czy macie jakiś miernik typowo do ziemi (ze szpikulcem) do polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyUzytkownik no to jeśli masz napisane ze substancja ma określone ph i godzi sie z tym co na mierniku pokazuje to możesz mierzyć, ale nie ufał bym do końca zawsze jakaś granica błedu istnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx @ArteK @Zielone krainy @Udyr Panowie powiedzcie jak to jest, jesli roslina z roznych wzgledow zatrzyma sie w rozwoju w trakcie kwitnienia. 
Czy zatrzymuje się/spowalnia wtedy wszystko i dając więcej czasu są to straty w jakimś stopniu do odrobienia?

Czy pomimo spowolnienia kwiaty sobie dojrzewają i moment ścięcia się nie przesuwa?

Kolega Zielone krainy wspominal, że u mnie ten czas kwitnienia będzie raczej dluzszy niż podaje producent przez te problemy, ale niepokoi mnie jeden fakt. A mianowicie pod mikroskopem praktycznie wszystkie trichomy są mleczne, a wczoraj dojrzałem nawet bursztynowego… jak to rozumieć? Włoski (pistils) w większości są jeszcze białe, a trichomy już mleczne, a nawet pojawia się bursztyn? Jak to rozumieć i co z tym byście zrobili? Olać?
Czy jeśli będę miał 20-30% bursztynowych trichomów to powinienem po prostu ściąć i nie patrzeć na nic innego?

Edytowane przez ZielonyUzytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyUzytkownik trichomy określają dojrzałość rośliny dla użytkownika jeżeli będziesz miał ilość bursztynu który cię satysfakcjonuje to tnij a jeżeli nie napuchła no to trudno widać coś musiałem zrobić źle lub światła miała niewystarczająco (nie wiem co ci świeci)

Który ona ma dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx kurde no dobra to będę obserwował te trichomy i jak będzie ich więcej to po prostu utne 😞 

po poludniu spróbuję zrobić zdjęcie trichomów i wrzucić, żebyście sami ocenili

świeci mi mars hydro ts600 w odleglosci ok 26-27cm od najwyzszych topów

Edytowane przez ZielonyUzytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx dopiero po poludniu bede w stanie cos wrzucic. Ja ją przelączylem 10grudnia czyli teraz leci 7tydzień od przełączenia swiatel na 12/12

i na pewno popelnilem co najmniej kilka bledow… za mala donica, za duzo azotu, za duzo siarki, usuniecie sporej ilosci pochowanych łodyg w piątym tygodniu kwitnienia, troche za wysokie ph ziemi… mysle ze to wszystko razem daje teraz efekt 😕 

Edytowane przez ZielonyUzytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...