Skocz do zawartości
ZielonyUzytkownik

MOCNO niesymetryczny rozwój rośliny?

Rekomendowane odpowiedzi

@ZielonyUzytkownik wbijesz w glebę i mierzysz, ogólnie jeżeli lejesz wodę o dobrym pH to nie ma potrzeby za bardzo mierzyć pH gleby chyba że są jakieś problemy i chcesz mieć pewność to wtedy wbijasz w ziemię i patrzysz czy się zgadza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx kurde powiem Ci że obecnie miałbym problem to wbić bo ta bryła korzeniowa jest tak ubita że ledwo taki szpikulec bym wbil a co dopiero taki próbnik 😕

Ale zakładam że to lepiej działa na mokrym niż na suchym podlozu? Czy nie ma roznicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx chyba napisał wszystko na temat tego kosmatorka,@ZielonyUzytkownik jak masz to kupic i wyjebać kase w błoto to weź se cos dobrego do jeścia kup, ja mam adwe ad 11 demon prędkosci w pomiarach to to nie jest, ale jest dokladny i stosunkowo tani, plyn heliga to tez dobre rozwiązanie ale nie jest dokladny,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyUzytkownik mam wode destylowaną ale nie robilem z nią pomiarów,

Jak sprawdzalem ph gleby to troche odgarnąłem wierzchniej warstwy z donicy i przyłozyłem do gleby i tak kilka razy z racji tego ze ziemia wchodziła miedzy plastik i sonde ph wyszlo takie jak producent canny podał na worku  ja wiadomo robilem to z wyczuciem bo sonda nie jest ze stali, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK wlaśnie widzialem te końcówki i sie zastanawialem. No bo jak zanurzysz w wodzie to ta woda wchodzi w te szczeliny miedzy plastikiem a czujnikami, a w przypadku wbijania w ziemie byloby to ciezko zrobic bez uzywania duzej ilosci sily. 
Mysle ze wszystko juz wiem. Zobacze jakie ph ziemi pokaze mi moj miernik ktorym mierze wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyUzytkownik tego nie wbijasz tu sonda jest z jakiegoś tworzywa, to jest miernik dokladny a nie do wbijania korzenie, zawsze mozesz troche ziemi (łyżka od herby) wsypać do szklanki czy czegoś i tam adwą mierzyć, a jakim miernikiem mierzysz wode?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK nie no mierzy na bank bo zawsze jak odmierzam te same ilosci odzywek to wskazuje tą samą wartosc. A wode destylowaną pokazuje 7.0. 
Regulujac ph min i ph plus tez reakcja jest natychmiastowa. Wiec dzialac dziala. 
Dzisiaj sprawdze ziemie tym miernikiem ciekawy jestem co wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...