Skocz do zawartości
ZielonyUzytkownik

MOCNO niesymetryczny rozwój rośliny?

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki za nerwy ale przeciez wiecie ze to pierwsza uprawa. Wiem ze popelnilem wiele bledow ale wierze ze doprowadze ja do konca. 
nie mniej licze na wasza pomoc. Chcialbym wiedziec co z tymi pozolklymi koncowkami i krawedziami

E9A3F2B8-65CF-4188-ABEE-50EAB81ACFF4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ZielonyUzytkownik Nie wiem, czy się z moim zdaniem liczysz, ale w mojej wstępnej ocenie masz złe proporcje pierwiastków, ale to zdjęcie jest na włączonych ledach, pokaż bez światła, pewnie będzie ciemno od azotu i braki pierwiastków na kwitnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  proporcje czyli przypuszczasz że czego za za malo/za duzo? Te listki jak patrzę na przykłady mogą wyglądać jak za mało potasu albo ogólne poparzenie odżywkami. W poście na poprzedniej stronie pisałem dokładnie ile czego daję - co myślisz o tych proporcjach? Co byś zmienił przy następnym podlewaniu?

@ArteK to wg Ciebie ile ppm powinno sie lać w końcowym kwitnieniu? Dać jeszcze więcej? 1600? 8ml alga bloom zamiast 6? Nie chcę odtrącać niczyjej pomocy, a jedynie żeby ten temat i nasze rozmowy były bardziej rzeczowe, bez złośliwości  

A wracając do spiny mnie zgrzało, że kolega @Zielone krainy zamiast wypowiedzieć się rzeczowo, zaczął się trochę nabijać się ze mnie nazywając mnie  i innych początkujących (i moje topy) dziećmi. We wcześniejszych wiadomościach też pisał w sposób dający do zrozumienia, że co to ja w ogóle odwaliłem. Wiadomo, że jestem początkujący i ktoś z większym doświadczeniem miałby lepsze kwiaty na tym etapie. Ale nie pisze pytań na tym forum żeby słuchać tego typu tekstów tylko z prośbą o pomoc.
Mimo wszystko mam wrażenie, że po mojej nerwowej reakcji poziom rozmowy się wyregulował więc myśle że jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyUzytkownik poparzenie bym wykluczył 

Ogólnie to kasy błędów to ja tu nie widzę bo rośliny są ładne tylko aktualnie borykają się z problemami tylko nie jestem w stanie stwierdzić czy jest to nadmiar czy niedobór, dla pewności sprawdzilbym pH ziemię bo wiem że za każdym razem regulujesz ale czasami zdarzają się takie akcje że pH się psuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Analogowy miernik pokazuje ze ph ziemi z na dole doniczki jest w okolicach 7, i to nie zmienia się od samego początku uprawy.
Nieważne jakie ph lałem. Nawet jak na początku popełniłem błąd z flushem wodą z ph na poziomie 4 to i tak ph ziemi po chwili wróciło do swojego „naturalnego” poziomu. 
Ogólnie myślę, że na następne karmienie zrezygnuje z epsom, dam więcej alga bloom tak żeby dalej było 1400ppm i więcej wody żeby był jakikolwiek wyciek. Zmierzę ph i ppn wycieku i dam znać co wyszło.

 

 

9 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@ZielonyUzytkownik Nie wiem, czy się z moim zdaniem liczysz, ale w mojej wstępnej ocenie masz złe proporcje pierwiastków, ale to zdjęcie jest na włączonych ledach, pokaż bez światła, pewnie będzie ciemno od azotu i braki pierwiastków na kwitnienie.

Bez światła w sensie w świetle dziennym czy zrobić zdjecie z flashem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr no ja wiem dlatego nie patrze na ten wynik ph, a jedynie na pomiar wilgotnosci i podlewam jak pokazuje że jest sucho na poziomie 2-3 (w skali 1-10)

nie wiem może na następną uprawe zainwestuję w elektroniczny miernik gleby. Ty masz taki? Możesz jakiś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupił płynu helliga też jest niedokładny. Przez niego sypałem dolomit pod krzaki bo mi pokazało pH w okolicach 5-5,5 czego później żałowałem i wyciągałem to łyżeczką bo plant wyglądał coraz gorzej. Później jak sprawdziłem pH prawilnym miernikiem to wyszło 7,8. Koszt płynu helliga wraz z podstawką która jest dużo droższa niż sam płyn to koszt około 40zl. A miernik pH Milwaukee masz za 120 zł 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyUzytkownik @ZielonyUzytkownik patrząc na samo wybarwienie to nadmiar siarki. Na niej nie powinniśmy się w ogóle skupiać w nawożeniu, jak nie masz ziemi z odzysku. A Ty specjalnie stosujesz coś na nią. W stosowanych nawozach siarka też się znajdzie. Co do ec Ci nic nie podpowiem, ale zielony na pewno źle Ci nie chce doradzać. Wrzuć foty bez światła i rada będzie radzić. Ogólnie uważałbym z ilością nawozów, 'na raz' calmag i epsom nie łączył, żadnego z tych nie dodawał do każdego podlania. Donice podnoś i pod to podlewaj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 kurde wiesz co mam przeczucie że masz rację. Zwłaszcza, że jak brakowało mi PPM to dawałem ekstra szczyptę epsom. Popatrzyłem na objawy nadmiaru siarki i myślę, że to jest to…

w załączeniu foty z wyłączonymi ledami, włączoną lampą błyskową i neutralnym światłem 6000K w pokoju

26F71835-5202-4062-8A23-4730A267200E.jpeg

B32363D4-5F32-451B-9DED-10A854515777.jpeg

@Udyr miałeś dobre przeczucie kolego. Ale jakoś zupełnie nie pomyślałem o siarce. Skupiłem się na magnezie bo jakby nie patrzeć jego idzie podwójnie łącząc calmag i epsom. Tymczasem ta siarka… przy nastepnej roślinie bede dawal doslownie szczypte epsom max raz w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ZielonyUzytkownik  Zacznę od tego, że ja się ziomku z ciebie nie nabijałem, napisałem pewne rzeczy żartobliwie, ale to normalne, siedzimy zjarani wieczorem w piątek, to też coś dla beki napiszemy, ale to nie żaden pojazd po tobie, ale zwrócenie w żartobliwym tonie uwagi na pewne istotne kwestie, to jednak nic personalnego i nie stanowi formy wyśmiewania się z ciebie. Rośliny masz zbyt mocno nabite azotem, bo sa za ciemne, a do ma niedobory braki dotyczące P i K , przestań lać nawozy z azotem ,  czysta woda na zmianę z pk.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ZielonyUzytkownik To już chyba wiem w czym problem , masz roślinę przeładowaną azotem, jaki na kwitnieniu szkodzi, a nie pomaga, gdy jest go nadmiar, im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla twojej uprawy. Nie wiem czy wiesz, co zawiera sugar royal, to czysty azot w dawce NPK: 9-0-0. Odstaw go to po pierwsze, też go stosowałem, ale na niego trzeba uważać, bloom też stop, teraz jedyne , co byś mógł lać to Green sensation. Roślina musi wyssać się z nadmiaru azotu, jaki zwalnia kwitnienie.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...