Skocz do zawartości
ZielonyUzytkownik

MOCNO niesymetryczny rozwój rośliny?

Rekomendowane odpowiedzi

@grolsch3 mam 3 mierniki: 1) ten w ziemi, który najwyraźniej jest do niczego, 2) elektroniczny miernik ph, 3) elektroniczny miernik ppm
To ja w takim razie teraz daje roślinie odpocząć i jak ziemia zrobi się na prawdę sucha, to podleje samą wodą o ph = 6 i tyle. Zobaczę, może jeszcze da radę uratować sytuacje
Oglądam, czytam dużo nie tylko na polskich stronach, głównie czytam rzeczy ze stanów bo tam jest tego bardzo dużo. Ale wiadomo, że wiedzy nigdy za wiele.
Dzięki za wsparcie :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, KlausKörner napisał:

Pół zartem pół serio, ale uważam, że nie którym trzeba pozabierać mierniki. 

To ja zawijam jak trzeba, mi trzeba?

To zawijam 😈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się ją uratować. Na dniach przełączam na 12/12.

A co do miernika wilgotności - znalazłem dobry patent. Wbiłem go poziomo na dole doniczki, tak aby znać wilgotność na samym dnie. Podlewam dopiero jak pokazuje że jest tam sucho.

Niesymetryczny rozwój został ale przez scroga i lst udało mi się go jakoś opanować. 
pozdro!

DB8525D9-8D43-437E-9393-F933A38F9AC5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem i nie wiem w którą stronę pójść. 
Co jakiś czas jest wyrzut wilgotności w growboxie i nie jestem w stanie sobie z nimi poradzić obecnym zestawem. 
Mam linowo podłączony filtr carbonowy i wentylator 100m3/h, namiot ma 60/60/140 więc teoretycznie moc powinna wystarczyć. Ale nadal są dni (zazwyczaj drugi dzień po podlaniu) jak następuje takie mocne parowanie i pomimo wsadzonego osuszacza (moc 300ml/dzień) i wentylacji wilgotność potrafi dobić do 70%. Wystarczy że zrobię szczelinę w drzwiach do boxa i sprawa się normuje. Zastanawiam się czy to wszystko może być spowodowane tym że te dolne klapki (pasywne wloty) dostały przesłony z filtrów węglowych do okapów - chciałem w ten sposób usunąć ryzyko niechcianego światła w boxie w czasie „nocy”. Ogólnie dziwne by to było bo te filtry z okapów są cieńkie i prawie nie stawiają oporu jeśli chodzi o przepuszczanie powietrza.
Co lepiej załatwi sprawe: mocniejszy wentylator liniowy czy mocniejszy osuszacz? Poleci ktoś jakieś konkretne modele w rozsądnych pieniądzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytalem że filtr ma przepystowość od 160-220m3/h. Wychodzi na to że filtr stawia za duży opór  obecnemu wentylatorowi i to może być przyczyną. Tak czy tak ten mocniejszy wentylator powinien rozwiązać problem. Większa moc to przy okaazji mniej zapachu więc myśle, że tym bardziej ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...