Skocz do zawartości
ZielonyUzytkownik

MOCNO niesymetryczny rozwój rośliny?

Rekomendowane odpowiedzi

piękna choinka tylko pozazdrościć. Czekam aż topy wyskoczą to będzie tam jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr wczoraj robiłem masową defoliację😀 teraz to jest prześwit

ogólnie usunięte jest wszystko pod siatką, a czy coś jeszcze usunę to zobaczę jak będzie później. Ale nie wykluczam bo te niektóre łodygi są bardzo nisko i nie wiem czy dostaną wystarczająco światła, żeby coś z nich było. 
Co oznacza, że ją fajnie skrępowałem😀? Że scrog i te sprawy dobrze wjechały?

@Lemon Gelato dzięki! No myślę, że będzie wyglądało zacnie po utyciu😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyUzytkownik Dokladnie chodzi o naginanie, jak od linijki się trzymają.

Jak to spuchnie to dół będzie mieć mniej światła, ale to napewno ogarniesz patrząc na stan obecny.

Lubię jak jest schludnie i równo. Jak zaglądam do swojej szafki to moje wewnętrzne ocd płacze 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr no wiem wlasnie po 3 tygodniu usunałem, ale tylko liście wiatrakowe. Ale kurde teraz po kolejnych 2 tygodniach dochodzę do wniosku, że szkoda marnować zasoby na te pochowane topy. Boję się tylko, żeby jej nie zestresować, żeby nie doszło do zmiany płci czy cos… nie wiem chyba zostawie tak jak jest. Następną zrobię na mniej łodyg. Może mainlining zamiast scroga 😀

Haha nie wyszła😀 ale lampa dotyka już wentylacji jest to absolutny max. Na szczęście roślina przestała już rosnąć😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr no taaa ale wiesz😬 kusi, żeby te główne łodygi się spasły😀 ale możliwe, że bardziej bym zaszkodził tym stresem… chyba, że któryś z pozostałych kolegów się wypowie i zaneguje tą teorię. 
Gdzieś na forum w US czytałem, że można nawet w 6 tygodniu o ile nie usuwa się za dużo np. 3 łodygi dziennie/roślinę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyUzytkownik ja Ci napisze tak, tnę cały czas. W celach rekreacyjnych i zdrowotnych. Obejrzyj moja fr to zobaczysz jak sukcesywnie znikają małe odrosty 😉 Główne topy zostawiam, puchną fajnie. Może jakbym wszystko książkowo robił miałbym lepiej, ale od totalnego ignoranta i laika, mogę powiedzieć że powoli wiem o co w tym wszystkim chodzi. Ale to obserwacja i już jakieś doświadczenie. Nie tylko książki. Inaczej nie potrafię się uczyć niż przez doświadczanie. Wywód po to żebyś zrozumiał, że robisz ze swoimi roślinami co chcesz. Ale pretensje do siebie 😉 ja na Twoim miejscu, sukcesywnie dawałbym jedzenie głównym topom, te mniejsze likwidując i sprawdzając 😁 po prostu. Ale z głową a nie na hura. Pozdro 

54 minuty temu, ZielonyUzytkownik napisał:

@Udyr no taaa ale wiesz😬 kusi, żeby te główne łodygi się spasły😀 ale możliwe, że bardziej bym zaszkodził tym stresem… chyba, że któryś z pozostałych kolegów się wypowie i zaneguje tą teorię. 
Gdzieś na forum w US czytałem, że można nawet w 6 tygodniu o ile nie usuwa się za dużo np. 3 łodygi dziennie/roślinę. 

Różne szkoły są, o różnych rzeczach /podejściach się czyta. Ja szukam swojej drogi. Po prostu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx @Andi @grolsch3 @Udyr @Barney's Hej, jak myślicie - mam do czynienia z nadmiarem jakiegoś pierwiastka czy z niedoborem potasu? Od jakiegoś czasu zauważyłem, że niektóre liście tak dziwnie jakby od połowy zwisają no i krawędź lisci lekko pożółkła a końcówki są brązowe. 
Podlewam co 2-3 dni 1,5litra roztworu: 6ml alga bloom, 2ml biobizz calmag, 1ml mikroplus, dwie szczypty soli epsom, 1,5ml green sensation. Ostatnio dodalem do mixa 1,5ml sugar royal, ale problem zauwazylem już wczesniej. 
bez sugar royal 1300ppm, z sugar royal 1400ppm. 
jakieś rady?

F19674FB-1192-482A-B84F-DEE249309A35.png

Edytowane przez ZielonyUzytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr daje oba. Ale przeciez w calmag nie masz siarki, a w epsom nie masz wapnia😐 wiec chyba lepiej oba niz zrezygnowac z ktoregos z pierwiastkow. Daje tak od vega i nie bylo problemów. 
samego ppm z calmag i epsom jest ok +200

ph roztworu zawsze robie 6.3

37F63097-0721-47F3-8C14-0379F42AB0AB.jpeg

Edytowane przez ZielonyUzytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...