Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. @konopny_janusz on dziś napisał że musi dzisiaj ścinać, więc pewnie o mokre chodzi bez liści.
 3. @Ważniak też myślałem że korzenie gniją ale jeżeli faktycznie by tak było roślina już dawno by o tym dała znać a wygląda na zdrową
 4. @Ważniak i pustynia dobrze wyposażona w azot xd
 5. @Ważniak braki się pokazywały już ale @fxxx1337akurat z tym ma rękę na pulsie i od razu reakcja też
 6. @przemiły A co myślisz o zniszczeniu złych bakterii dobrymi i grzybami. Mówię o zastosowaniu micoryzy i biohumusu? @Dobry_Człowiek! Ty chyba miałeś rhizotonic, stosujesz?
 7. Today
 8. @Dobry_Człowiek! Obyś miał rację, ale sądząc po wrzuconej przez Ciebie fotce to coś tam jest nie do końca ok z korzeniami. Kolor kolorem, ale wyglądają na "papkowate". Na tak wczesnym etapie korzenie do mocarzy nie należą, ale nie powinny się rwać przy delikatnym pociągnięciu, spróbowałbym czy tak będzie w tym przypadku. Ten obrazek trochę przypomina mi sytuację gdy utrzymywałem zbyt wysoki poziom wody i jedocześnie za wysoką temperaturę pożywki. Też były pomarańczowe (canna A jest wściekle ruda; )), ale jednocześnie oklapnięte i budyniowate. Ratowałem wtedy sytuację flushem z dodatkiem h2o2. Polecam upewnić się czy nawozy, których używasz nie gryzą się w żaden sposób z oxyplusem, pamiętam, że ktoś mnie tu ostrzegał na forum, że tak może być przy h2o2. Rozumiem, że temp pożywki pod kontrolą i napowietrzanie sprawne? Wodę poleca się wymieniać co 7-14 dni, zależy kogo spytasz. Mi się zdarzało nie wymieniać i nie czyścić zbiornika dużo dłużej, ale przy jednoczesnym używaniu chillera i ogólnie reżimowej kontroli parametrów.
 9. Nie chce mi się wierzyć w 250g suchego patrząc po ostatnio wrzuconym zdjęciu z 16go października, miały jeszcze sporo czasu przed sobą, no ale skoro tyle piszesz to spoko xD
 10. @doominik No spoko ale dolomit służy TYLKO i wyłącznie do odkwaszenia gleby. Kiedyś też się naczytalem znawcow, co mówili że jest odwrotnie i popalilo rosliny, nawet nie chciało mi się ich ratować, wyrzucilem... wywarem fusów z kawy lekko zbijam ph i jest git z tego co obserwuje. Robię też test i do baniaka 25 L wrzuciłem z 50 szyszek sosnowych, też powinno zbić ph. Narazie nie widzę różnicy, może trzeba dłużej poczekać.
 11. @Jerzy jakbyś potrafił czytać ze zrozumieniem, to byś wiedział o czym tam napisałem. Nie uprawiam w glebie, nie używam "tych waszych mierniczków po kilka stówek" i wyraźnie zaznaczyłem, że się domyślam.
 12. Wyszło 250g suchego Miałem dość mocniejszy przypał w domu więc postanowiłem.konczyc inaczej siedziałoby jeszcze z2 tygodnie na chwilę.musze zwinąć interes i pasje jakiś miesiąc I lecę z kolejnymi
 13. @tomekgda criticale od RQS dochodziły mi w 8 tygodni, to samo skun
 14. @Dobry_Człowiek! Może masz rację i ja się mylę, oby, nie będę się upierał bo nie uprawiałem hydro.
 15. @Ważniak na większości filmikach, zdjęciach w systemach DWC u innych growerow korzenie tak wyglądają. Nie przejmuje sie tym co ty widzisz bo po plukaniu korzenie są jak nabrdziej w porządku.
 16. Ten ostatni to podopny do tego u mnie, wiotki dziad.
 17. Po części, ale u ciebie widać na dole kolor jest zbyt intensywny widać że coś je atakuje.
 18. Korzenie nie gniją tylko mają kolor pożywki. Niestety power roots jest prawie czarny i stąd ten ciemny kolor. Aqua A tez masz ciemniejszy kolor. Rośliny co drugi dzień płucze w czystej wodzie z dodatkiem oxyplus. Wszystko zależy od koloru pożywki. I wody nie mam co jeszcze wymieniać bo rośliny są w niej 10dni.
 19. @onyx Nie no ładnie sativowo rosną. No może trochę jakby na pustyni, z małą wilgotnością.
 20. @Brazil Munster Pisałem już chyba Tobie że - Skoro miałeś problemy z wilgotnością mógł go Ch... strzelić. Mógł też jak w moim przypadku uledz zniszczeniu w transporcie. Albo był. wyprodukowany do d... py i jego żywotność się skończyła bo filtry są wieczne. Ja kupilem nowy i problem znikł. Jak nie łapiesz przypału olej, jak łapiesz zamów szybko nowy nie ma sensu liczyć się "samo się naprawi" 🙂 ps. Wentylator podłączony bezpośrednio do filtra zmniejsza jego skuteczność o 30%. Filtr powinien być minimum 30% większy od wenta itp itd. Pozdrawiam. V. @ArteK akuatczne, - cichsze z rury może buczeć i nigdy bezpośrednio. opaska a jak się obawiasz dobra taśma i po problemie.
 21. @Ważniak też to miałem napisać, ale się cykałem żeby głupoty nie palnąć bo nie znam się na dwc. Korzenie wyglądają jakby gniły
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...