Skocz do zawartości
dziurawy

Shining Silver Haze - SF1000 oświetlenie LED do uprawy + 70x70x160cm

Rekomendowane odpowiedzi

@Kolbertus mowisz o tej jasnej najwiekszej ? prawy gorny rog ? musiala isc na diete od azotu jak cala reszta poszla na diete bez azotowa 😄 jak widac ta najszybciej przerobila temat 🙂 i teraz wracam do nawozow z azotem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w huj ciezko robi sie zdjecia z mikroskopu ale jak sobie dajcie blizej to widac przezroczyste trichomy wiec do rzeczy :

@Zielone krainy @Udyr @Tester @grolsch3 @Bob drzewny kogo mozna zapytac ?? 

wszyscy na tym forum czekaja na mleczne lub bursztynowe trichomy i ja teraz sie zastanawiam po co ?? nigdy nie patrzylem pod mikroskopem na topy , ale wczoraj trafilo mi sie ekstra palonko wiec wzialem mikroskop i jade po tych topach , trichomy sa takie same jak na mojej roslince przezroczyste ?? wiec moje pytanie ? CO JEST DO HUJA ? takie duze stezenie thc jest ? jak  to wytlumaczyc ? 

20230712_165657_exported_13246.jpg

20230712_165911_exported_26235.jpg

@Monako @WBB jest wyzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnia uprawę tak czekałem na bursztyny. W końcu przyszedł udyr i powiedział: tnij. Bo jakiegos wielkiego przyrostu mocy to i tak nie będzie... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co próbowali mówili, że dobre itp. Mnie pierwsza lufa położyła ale chyba sobie to tylko wkręciłem bo później już lightowe palenie się wydawało. Ale tolerancję mogę mieć podwyższona 🙂

Nie wiem co Ci poradzić ale ja teraz u siebie nie będę czekał na siłę na bursztyny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy ja nie wiem czym to sie różni niby w mocy ale to musimy poczekać na zielonego żeby nam wytłumaczył heh ale

ludzie tutaj ścinali przezroczyste i pisali ze klepie jak osiedlowe palonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako w ciagu msc bralem od 4 roznych osob , kazde bylo srednie na raz musialem palic 3 -4 fifki i bylem nie dopalony ?? a tu zrobilem bucha ii ooooo o oo ooo dziekuje wiecej nie potrzebuje , i koniec koncow wpadlem na ten mikroskop i obczaje jak wygladaja te bursztyny aaa tu taki huj ani jednego zero bursztynu 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy nigdy jakoś bursztynów nie ścinałem, zwyczajnie nie pasuje mi działanie przy takim etapie dojrzewania.

Zawsze pełne mleko i ciach. Ale to kwestia osobista czego się oczekuje od końcowego produktu.

Poza tym sam kolor tricho nie określa mocy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr wiem ,ze popijasz wlasnie wodke na plazy ale co masz na mysli ? nie pasuje ci dzialanie na tym etapie ? o co chodzi ? rozwin mysl bardziej ? 

czyli tez zawartosc thc ? przy kupowaniu pisze ile thc ma roslinka , czy cos wiecej wplywa na moc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy wydaje mi się, że nie ma sztywnej reguły kiedy ścinać, pomimo barwy trichomów. Moja dzisiejsza panienka miała i bursztynowe i mleczne i przezroczyste trichomy. Tu raczej zależne jest światło, które nigdy nie dojdzie idealnie do wszystkich kwiatów. Oczywiście najlepiej ścinać, kiedy kwiaty mają mleczne i bursztynowe kolory w zależności jaki high Cię interesuję. Gdybyś chciał idelanie to robić to jedną roślinę musiał byś ciąć na wiele rat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy 

Określanie zbiorów

Gdy zbliża się czas zbiorów, można zauważyć trichomy w jednym z trzech odcieni: przezroczyste, mętne lub bursztynowe.

Jeśli trichomy są jasne, oznacza to po prostu, że roślina nie jest jeszcze gotowa do zbiorów. Nadal produkuje żywicę, która jest wpychana do gruczołów, a gruczoły nie są jeszcze wypełnione. Gdybyś teraz zbierał plony, nie uzyskałbyś pożądanych efektów.

Ale kiedy stają się mętne, osiągają maksymalną pojemność. Hodowcy sativy nie powinni dłużej czekać. Nie oznacza to, że szczep jest z natury silny, ale oznacza to, że jest teraz tak silny, jak tylko może być.

Jednak ta faza się skończy i trichomy zmienią kolor z mętnego na bursztynowy. Jeśli uprawiasz indica, to jest to najlepszy czas na zbiory. Bursztynowe trichomy wskazują, że efekt będzie raczej relaksujący niż stymulujący. Jeśli chcesz uzyskać tego typu efekt, poczekaj aż około 50% włosków zmieni kolor na bursztynowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dziurawy napisał:

@Udyr wiem ,ze popijasz wlasnie wodke na plazy ale co masz na mysli ? nie pasuje ci dzialanie na tym etapie ? o co chodzi ? rozwin mysl bardziej ? 

czyli tez zawartosc thc ? przy kupowaniu pisze ile thc ma roslinka , czy cos wiecej wplywa na moc? 

Koleżka miał na myśli, że bardziej pasuje mu bania wpływająca zarówno na duszę jak i ciało, a nie tylko na samo ciało. Mając na uwadze głowny rdzeń dziewczynki - sativa bądź inica, mleczne trichomy pokazują, że odczucia będą odczuwalne na poziomie umysłu i całego ciała. Natomiast bursztynowe trichomy wskazują na banię, którą w wiekszości będziesz odczuwał w postaci wtopienia się w fotel.

PS. @dziurawynie wal tyle pytajników, bo robisz mi badtrip, po jaranku --> żarcik oczywiście. Peace. 🤘

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...