Skocz do zawartości
dziurawy

Shining Silver Haze - SF1000 oświetlenie LED do uprawy + 70x70x160cm

Rekomendowane odpowiedzi

witam pierwsza uprawa , z mila checia przyjme kazda rade 🙂 

 

SF1000 oświetlenie LED do uprawy + 70x70x160cm zestawy namiotów do uprawy filtr węglowy wbudowany wentylator kanałowy Combo z regulatorem temperatury i wilgotności    
Spider Farmer Mata grzewcza 52 x 25 cm Sadzonka i kiełkowanie

 

reszta jest chyba na zdjeciach 

wczoraj o 22 wlozylem do wykielkowania nasionka ph 6.5 plus + rhiztotonic na start 

 

20230325_173539.jpg

20230325_173544.jpg

20230325_173553.jpg

20230325_173611.jpg

20230329_164545.jpg

20230331_163026.jpg

20230331_172331.jpg

czy o czyms zapomnialem  ? wiem jedynie, ze brakuje ogromnej wiedzy 😄

ziemia PLAGRON : growmix i ligtmix 

zajrzalem do talerzy z nasionkami pisza zeby co 12-24 h otwierac dawac swierze powietrze, moje pytanie czy mam im dac wiecej wody? reczniki sa mokre talerz na dole tez ale nie tak mocno jak wczoraj ? czy jest ok ?? 

a moze wstawie nawilzacz do boxa gdzie sa nasionka ?? 

nasionka feminizowane zapomnialem dodac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy Nasiona dajemy na 12 h do wody która odstała min 24h 

po czy dajemy je na wacik waciki nawilż nie aż tak żeby stała woda ale były wilgotne rozłóż pare warstw połóż nasiona i przykryj znów wacikiem bądź ręcznikiem papierowym i do ciemnego co 12 h sprawdzaj nasiona po ok 36h powinny być gotowe do wsadzenia  jak raz dobrze nawilzacz waciki bądź ręcznik to wystarczy do wykiełkowaniu 

timer mogłeś sobie kupić z wyświetlaczem elektryczny ale taki tez może być 

nie wstawiaj nawilżacza bo one mogą być w szafce od skarpetek ważne żeby były w ciemnym 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hubert2020 napisał:

@dziurawy Nasiona dajemy na 12 h do wody która odstała min 24h 

po czy dajemy je na wacik waciki nawilżaniu nie aż tak żeby stała woda ale były wilgotne rozłóż pare warstw połóż nasiona i przykryj znów wacikiem bądź ręcznikiem papierowym i do ciemnego co 12 h sprawdzaj nasiona po ok 36h powinny być gotowe do wsadzenia  

moglem tak tez zrobic , ale nie wiem czemu tak zrobilem ? 

wlasnie ogladalem filmik polish ganja farmer i on tak robi jak mowisz , jedynie moge trzymac kciuki a i grzac stopy grzejnikiem 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy na spokojnie podejdź do tego nie ma co się spieszyć denerwować jak nie wykoelkujesz w co wątpię to zakupisz drugie nasiona 

ja zrobiłem tak jak wcześniej napisałem i za każdym razem udało się 

jak już wykielkujesz to polecam od razu wsadzić je do docelowej donicy zrób dziurkę na ok 3 cm długopisem weź sobie Pensetke złap za nasiono nie za kielek i wsadź kielkiem do dołu jak nie będzie centralnie do dołu to nic się nie stanie kielek znajdzie drogę po ok 48 h powinien być już na wierzchu i od razu lampe na 50/60cm 30% mocy i świecimy przez pierwszy tydzień albo 24h świec albo 20/4 

@dziurawy jeśli nie wyjdzie po 48h to nie ruszaj nic podłej ok 100ml wokół nasiona od razu po wsadzeniu pH 6,2 

 

jak zrobisz dziurkę na nasiono to obok wbij sobie wykałaczkę żebyś wiedział gdzie jest nasiono jak wyjdzie to ja wyciągnij 

ziemie

daj ta lightmix 

@dziurawy co do grzejnika to ja Ci wszystko mówię ze swoich błędów które popełniłem jestem człowiekiem który lubi pomagać i się dzielić wiedza nigdy nie robię tak by kogoś w błąd wprowadzić 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy na spokojnie podejdź do tego nie ma co się spieszyć denerwować jak nie wykoelkujesz w co wątpię to zakupisz drugie nasiona 

ja zrobiłem tak jak wcześniej napisałem i za każdym razem udało się 

jak już wykielkujesz to polecam od razu wsadzić je do docelowej donicy zrób dziurkę na ok 3 cm długopisem weź sobie Pensetke złap za nasiono nie za kielek i wsadź kielkiem do dołu jak nie będzie centralnie do dołu to nic się nie stanie kielek znajdzie drogę po ok 48 h powinien być już na wierzchu i od razu lampe na 50/60cm 30% mocy i świecimy przez pierwszy tydzień albo 24h świec albo 20/4 

@dziurawy jeśli nie wyjdzie po 48h to nie ruszaj nic podłej ok 100ml wokół nasiona od razu po wsadzeniu pH 6,2 

 

jak zrobisz dziurkę na nasiono to obok wbij sobie wykałaczkę żebyś wiedział gdzie jest nasiono jak wyjdzie to ja wyciągnij 

ziemie

daj ta lightmix 

@dziurawy co do grzejnika to ja Ci wszystko mówię ze swoich błędów które popełniłem jestem człowiekiem który lubi pomagać i się dzielić wiedza nigdy nie robię tak by kogoś w błąd wprowadzić 

docelwa docniczka ? 11 czy 15 l? myslalem ,ze bede ja co jakis czas przesadzal zeby miala lepsze korzenie ?? duzo osob tak mowi ?? mam 0.3 potem 5l potem 11 l i chyba 15 potem ?

a co to za trik z wykalaczka bo nie rozumiem go ?? po co na co ? 

i sadze nasionka w rogu doniczki ? dla trenowania ? 

ja nigdy nawet przez mysl mi nie przeszlo ze wprowadzasz mnie w blad 🙂  ale myslalem ze pojdzie choc te 2 3 stopnie !! 😞 ehhehehe a tu nic zero zerooo ZERO NICC nie poszlo w gore 

gadam z sensejem i on mi pisze zeby to jebac jak mam 24 h na dobe 22 23 stopnie ? sam nie wiem wszedzie pisza 25 25 25 25 25 ???

ile moze stac odzywka nawoz ? dzien dwa ? od razu sie wylewa co zostalo ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy ja jak narazie nie przesadzam bo obawiam się uszkodzenia korzeni przy przesądzaniu i tez stresujesz roślinę 

jesli chcesz wegetację poprowadzić przez 30/35 dni to może 11l i tez ile nasion wsadzasz ?

wykalaczke ja np sobie wbiłem żeby mniej więcej wiedzieć gdzie jest nasiono i gdzie się spodziewać roslinki i tez wiem Gdzie podlać 

jesli robisz trening LST to wsadź na krawędzi doniczki tak ok 2 cm od krawędzi np 

a co temperatury to osoba która mi tutaj doradzała ze wszystkim i jest jeden z najlepszych tutaj growerów pisal mi tak najlepsze warunki do roslinki na wegetacji to 25C w dzień wilgotność 65/70%
a w nocy 19/21C wilgotność ta sama a widzę tutaj po innych fororelacjach ze takie warunki praktycznie każdy utrzymuje 

Nawozy Ci się nie popsują do końca uprawy nawet jeszcze dalej 

Nawozy na razie nie stosuj są w ziemi jak narazie po 6/7 dnia możesz delikatne dawki dawać ukorzeniacza np 1ml na litr wody enzymy 0,5 ml na litr 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy ja jak narazie nie przesadzam bo obawiam się uszkodzenia korzeni przy przesądzaniu i tez stresujesz roślinę 

jesli chcesz wegetację poprowadzić przez 30/35 dni to może 11l i tez ile nasion wsadzasz ?

wykalaczke ja np sobie wbiłem żeby mniej więcej wiedzieć gdzie jest nasiono i gdzie się spodziewać roslinki i tez wiem Gdzie podlać 

jesli robisz trening LST to wsadź na krawędzi doniczki tak ok 2 cm od krawędzi np 

a co temperatury to osoba która mi tutaj doradzała ze wszystkim i jest jeden z najlepszych tutaj growerów pisal mi tak najlepsze warunki do roslinki na wegetacji to 25C w dzień wilgotność 65/70%
a w nocy 19/21C wilgotność ta sama a widzę tutaj po innych fororelacjach ze takie warunki praktycznie każdy utrzymuje 

Nawozy Ci się nie popsują 

Wybór odpowiednich doniczek jest bardzo ważny, ponieważ pozwala roślinie wykształcić odpowiedni system korzeniowy, a w efekcie roślina uzyskuje większe rozmiary. Wraz z rozwojem należy przesadzić ją do odpowiednio większej donicy, aby zapewnić jej odpowiednie warunki wzrastania.

  • Doniczka do rozsady – wykorzystywana w początkowym stadium uprawy. Są bardzo popularne i dostępne w większości sklepów ogrodniczych. Są niewielkie i mają pojemność do 0.3l.
  • Doniczki przejściowe – gdy roślina rozwinie już pierwsze liście i odpowiednio podrośnie, przesadza się ją do doniczek o pojemności 5l.
  • Doniczki docelowe – po kolejnych 2-4 tygodniach rośliny przesadza się do doniczek o pojemności 10-20l, w zależności od odmiany. W nich marihuana powinna rosnąć już do osiągnięcia pełnej dojrzałości i zbioru plonów.

Niektórzy growerzy decydują się na wysiewanie i uprawę roślin już w docelowej doniczce 10-20l. Tutaj jednak należy mieć doświadczenie z podlewaniem oraz nawożeniem sadzonek by ich nie przelewać. Warto zaznaczyć, że stopniowe przesadzanie roślin pozwala na lepsze rozwinięcie systemu korzeniowego roślin.

a tutaj pisza ze od przesadzania wlasnie bedzie lepszy korzen i bedzie lepsza kontrola wody , a to co pisza bloto jest najgorsze co mozna zrobic 

ja moze pojde stopniami po tych doniczkach 

nawilzacz jest ok 

teraz ogrzewanie rurka nie zdala egzaminu 🙂 

ja sprawdzilem caly dzien cala noc mam 23 23 w sumie tyle co w domu to moze sprobujemy teraz z ta mata grzewcza na scianke ?120 na 50 ? mam do niej sterownik jak bedzie 25 to sie wylaczy jak a na noc mniej wiecej 20 zeby bylo 

widzialem tez ludzie maja zwykly grzejnik kolumnowy i tez chula 

szukam tej relacji z kablem kazdy o niej wspomina ale tyle ralacji co wlosow na glowie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy doniczki to kwestia już decyzji jedni robią tak drudzy tak ja się zdecydowałem ze mam w docelowej np 

wiesz jak sprawdzisz to zobaczysz tutaj dużo ludzi odradzało 

wiesz ta mata będzie dobra na początku jak roslinki będą małe a pozniej będziesz musiał dbać o to by liście nie stykały się z nią i tyle 

ja ta matę miałem sobie kupić ale nikt tutaj nie testował jej i dlatego jej nie kupiłem po czym trochę czytałem to jedni odtwarzali drudzy ze może być wiec podjąłem decyzje ze kupuje kabel grzewczy do terrarium na śmieciach znalazłem płytę sklejek 30cm na 30cm obolem ja folia z apteki przyczepiłem pineskami kabel sobie rozłożyłem i mi hula jestem zadowolony ile stopni chce tyle mam 

@dziurawy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy doniczki to kwestia już decyzji jedni robią tak drudzy tak ja się zdecydowałem ze mam w docelowej np 

wiesz jak sprawdzisz to zobaczysz tutaj dużo ludzi odradzało 

wiesz ta mata będzie dobra na początku jak roslinki będą małe a pozniej będziesz musiał dbać o to by liście nie stykały się z nią i tyle 

ja ta matę miałem sobie kupić ale nikt tutaj nie testował jej i dlatego jej nie kupiłem po czym trochę czytałem to jedni odtwarzali drudzy ze może być wiec podjąłem decyzje ze kupuje kabel grzewczy do terrarium na śmieciach znalazłem płytę sklejek 30cm na 30cm obolem ja folia z apteki przyczepiłem pineskami kabel sobie rozłożyłem i mi hula jestem zadowolony ile stopni chce tyle mam 

@dziurawy

 

rzut moneta , mama mowi przesadzac hehehe co by nie bylo 😄 ale nie widze jak masz rozwiazane sterowanie temperatury tym ? i ten grzejnik zostanie w takiej pozycji do konca juz ? czy bedziesz go podnosil w gore ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy on już tak zostaje nie będę go podnosil 

https://allegro.pl/oferta/termostat-cyforwy-regulator-temperatury-16a-220v-13425171057?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_przemysl_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365656&gbraid=0AAAAAD24kbOT6V_KYXz22q61bVUKXRSRk&gclid=EAIaIQobChMI_4_clpWL_gIVURV7Ch0zxAxOEAQYAyABEgIxJvD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, hubert2020 napisał:

dobry majster jestes 😄 !!!  cos mi sie zaswiecilo w kolo twojego pomyslu ale zobaczymy 🙂 

a co do nasionek na talerzu ? nie dodac im troszke wiecej wody? albo wlaczyc nawilzacz ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr a nie chciało mi się już zdjęcia robić 

@dziurawy jeśli jest sucho to nalej trochę wody 

bo ja to robiłem tak ze brałem wacik męczyłem w szklance i wyciskałem i kładłem na talerzu po czym następny plasterek waciku do szklanki o znów wyciskałem żeby woda nie stała na talerzu ale żeby one były wilgotne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, hubert2020 napisał:

@Udyr a nie chciało mi się już zdjęcia robić 

@dziurawy jeśli jest sucho to nalej trochę wody 

bo ja to robiłem tak ze brałem wacik męczyłem w szklance i wyciskałem i kładłem na talerzu po czym następny plasterek waciku do szklanki o znów wyciskałem żeby woda nie stała na talerzu ale żeby one były wilgotne 

sucho nie bylo , ale powoli robi sie sucho tak myslalem , wolalem potwierdzic , jak sie uda nastepnym razem wrzuce w wode 

 

Edytowane przez dziurawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy najważniejsze żeby woda nie stała ale żeby było wilgotno oooo np jak po kąpieli wycierasz się ręcznikiem to woda z niego nie leci ale jest mokry 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tester napisał:

@dziurawy jakie to odmiany?

feminizowany shining silver haze z royalqueenseeds 

4 godziny temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy najważniejsze żeby woda nie stała ale żeby było wilgotno oooo np jak po kąpieli wycierasz się ręcznikiem to woda z niego nie leci ale jest mokry 

jestem bardzo bardzo ostrozny z woda , 

nadal w pamieci mam kaktusa ktorego przelalem kiedys 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy Ja za pierwszym razem jak kiełkowała to w łazience to trzymałem to jak wziąłem to normalnie woda stała pod wacikami i normalnie wyszły dobrze 

juz niedlugo sie dowiemy czy bedzie cos z tego czy nic, kwestia czasu, podejrzalem teraz, jest delikatnie wilgotno na recznikach psiknalem 4 razy czekamy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy Ja to mam kiełkowanie w jednym palcu 

12h woda moczą się nasiona poczym waciki 36h i do ziemi po czym 48 h i są już na wieszaki ziemi i zaczyna się jazda z podlewanie ile czy nie za mało czy nie za dużo sucha ziemia z wieszaki ale 2 cm niżej mokra i nie wiadomo czy podlać czy zostawić to dopiero się zaczyna heh

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...