Skocz do zawartości
dziurawy

Shining Silver Haze - SF1000 oświetlenie LED do uprawy + 70x70x160cm

Rekomendowane odpowiedzi

Daj moc na 40% i będzie dobrze, one zawsze się wyciągają na początku i w zasadzie nic Ci to nie zmieni za bardzo, chyba że masz wysokość boxa 80cm, no a takiego nie masz:classic_biggrin: A co do aplikacji to pamiętaj że je trzeba kalibrować + one mają błąd pomiarowy, nie bez powodu profesjonalne mierniki kosztują po paręset złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Czesuaf napisał:

okiem nowicjusza troche za wyciagnely, na twoim miejscu bym obnizyl lampe/zwiekszyl moc. jeszcze troche i sie poloza na glebie co do wilgotnosci, ktos tu juz pisal nie raz. zmierz w ramach eksperymentu temperature/wilgotnosc w roznych czesciach boxa. przy glebie, w polowie i dosc blisko lampy.

i moim okiem nowicjusza tez tak czuje ,  tak jak pisalem mam 3 rozne czujniki i one sa obok siebie roznica 5 cm ? w poziomie i miedzy nimi jest 15 % roznicy ale jebac wilg jest ok 65 70 

 

19 godzin temu, Bob drzewny napisał:

Daj moc na 40% i będzie dobrze, one zawsze się wyciągają na początku i w zasadzie nic Ci to nie zmieni za bardzo, chyba że masz wysokość boxa 80cm, no a takiego nie masz:classic_biggrin: A co do aplikacji to pamiętaj że je trzeba kalibrować + one mają błąd pomiarowy, nie bez powodu profesjonalne mierniki kosztują po paręset złotych

zaraz tak zrobie dam wiecej mocy a wys jest 30 cm 

a co do tych apek to wiadomo telefon jest do dzwonienia a nie do mierzenia luxow czy ppfd 🙂 a ty masz jakis miernik tych ppfd? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiatlo 20/4 

wilg 60 70

swiatlo 40 

wys 30 cm

ostatnia siostra dostala ziemi pod korek 

nie wiem czy za malo wody nie dostaja ? podlewam je spryskiwaczem, raz na dobe przed spaniem 

i widac ze maja sucho ale moze tak ma byc ??? 

patyczki po co? do mierzenia wilgotnosi i ph  

mokrego smigusa dyngusa elo 600 V 

20230410_123914_HDR.jpg

20230410_123918_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy  daj 5% więcej mocy, bo za późno zareagowałeś i jeszcze bardziej się wyciągnęły. Niech się teraz krzaczą i potem najwyżej nie będzie się przez jakiś czas zwiększało mocy lampy

powiem ci ,ze codziennie obnizalem w dol , i teraz jak patrzylem dalej sa jeszcze wieksze rosna w gore jak szalone .... ?? 

najbardziej nie wiem ocb z ta wilgotonoscia ktory klamie spider, nawilzacz czy zegarek 

31 minut temu, Katastrofedens napisał:

Podłej je 50-100ml wody bez obawy nie boj się 🙂 

jedni je przelwaja az dziurkami pojdzie , to chyba juz jutro podleje taka iloscia , ale wydaje mi sie ze jak by byla dobra wilgotnosc to by tak nie parowala woda ? czy sie myle ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy z wilgotnością dużo jajców jest, na razie się nią nie przejmuj jeżeli nie jest wyższa niż 85%, potem się wszystko ogarnie.

A co do rośnięcia w górę to zobaczymy jak będzie za 2 dni, wtedy się zdecyduje :classic_biggrin: Bo w sumie długa łodyga nawet fajnie sprzyja na początku według mnie.

I podlej je równomiernie po całej donicy 0.5 litra, nic się nie stanie, chyba że będziesz ją przelewał przez 2 tygodnie ciągle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy z wilgotnością dużo jajców jest, na razie się nią nie przejmuj jeżeli nie jest wyższa niż 85%, potem się wszystko ogarnie.

A co do rośnięcia w górę to zobaczymy jak będzie za 2 dni, wtedy się zdecyduje :classic_biggrin: Bo w sumie długa łodyga nawet fajnie sprzyja na początku według mnie.

I podlej je równomiernie po całej donicy 0.5 litra, nic się nie stanie, chyba że będziesz ją przelewał przez 2 tygodnie ciągle

zaraz zobacze co da sie zrobic 🙂 

kolejny dzien przygod 🙂 

zapierniczaja w gore strasznie ??!!! 

lampa na wys 30 cm 

moc 40

dzien 5 ? (07/04/2023) 

dalem wody 50 ml przelalo sie ,dalem 40 ml przelalo sie ,dalem 30 ml tez sie przelalo ? 

 

20230411_164817_HDR.jpg

20230411_164829_HDR.jpg

Edytowane przez dziurawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Katastrofedens napisał:

Ziema była sucha albo mokra to zobacz bo ciężkości doniczki ile wazy 😄 i staraj się lac po całości by ziemia nie odstawała od boków doniczki 🙄

mysle , ze byla suchaa jedynie wczoraj spryskalem ja i chyba ta wilgotnosc jest za mala ?

6 minut temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy widzę ze Mars hydro a spider farm może sobie zbić piątkę  ustaw lampe na 50 cm i 60% mocy 

az tak od razuu ? za szybko idzie w gore ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy a który one maja dzień od pojawienia się i ile cm maja ?

sa trochę wyciągnięte ale może w końcu staną 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, hubert2020 napisał:

Jak 5 cm i 6 to nie ma lipy 

😄 a moze podkece bardziej nawilzacz czy jest ok ? 

teraz obecnie maja nocke i temp jest 22 a wilg 70 75 , gdy wlacze lampe temp rosnie do 25 26 stopni , ale wilgotnosc spada mocno , i ciagle wydaje mi sie ze jest za malo wilgotonosci 

 

lampa wylaczona i na wszystkich 3 jest rowno 70 wilg a jak wlacze lampe kazdy bedzie inaczej pokazywal ... 50 65 70 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że są w cholerę duże, bo to małe doniczki i jednak perspektywa robi swoje. Dorzuć 10% więcej i wymuś na nich zatrzymanie wzrostu w górę, to zaczną się krzaczyć. W tak młodym wieku nie ma szans na spalenie światłem, chyba że rzeczywiście dojebiesz do pieca na 100%.

Wilgoć staraj się utrzymać na 75% przy 25⁰C podczas świecenia na poziomie szczytów rośliny, w początkowej fazie wilgotność powietrza w cholerę ma znaczenie i nie powinno być zbyt niskie (poniżej 50% utrudniasz transpirację roślinom, chyba że dorzucisz CO2 ale w tym etapie rośliny raczej nie powinno się w to bawić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Bob drzewny napisał:

Wydaje się że są w cholerę duże, bo to małe doniczki i jednak perspektywa robi swoje. Dorzuć 10% więcej i wymuś na nich zatrzymanie wzrostu w górę, to zaczną się krzaczyć. W tak młodym wieku nie ma szans na spalenie światłem, chyba że rzeczywiście dojebiesz do pieca na 100%.

Wilgoć staraj się utrzymać na 75% przy 25⁰C podczas świecenia na poziomie szczytów rośliny, w początkowej fazie wilgotność powietrza w cholerę ma znaczenie i nie powinno być zbyt niskie (poniżej 50% utrudniasz transpirację roślinom, chyba że dorzucisz CO2 ale w tym etapie rośliny raczej nie powinno się w to bawić)

mam w H problem z wilgotnoscia ... albo jest za duza albo za mala ... choc dzis pierwszy raz jak wrocilem z pracy wilgotnosc byla na 75 a tak jak wracalem spadala na 50 ?? ale pamietajac ze na jednym zegarku mam 50 na inny 60 a na kolejnym 74 😄 ehhehehehehehehehe hehehehehee 

jak wlacze na 1 nawilzaczu to robi sie ciepla lodowka w srodku ? az nic nie widze ? po chwili wlacza sie wiatrak i wyssysa nadmiar i co tak w kolko ? 

martwi mnie to lekko 

19 godzin temu, Bob drzewny napisał:

Wydaje się że są w cholerę duże, bo to małe doniczki i jednak perspektywa robi swoje. Dorzuć 10% więcej i wymuś na nich zatrzymanie wzrostu w górę, to zaczną się krzaczyć. W tak młodym wieku nie ma szans na spalenie światłem, chyba że rzeczywiście dojebiesz do pieca na 100%.

Wilgoć staraj się utrzymać na 75% przy 25⁰C podczas świecenia na poziomie szczytów rośliny, w początkowej fazie wilgotność powietrza w cholerę ma znaczenie i nie powinno być zbyt niskie (poniżej 50% utrudniasz transpirację roślinom, chyba że dorzucisz CO2 ale w tym etapie rośliny raczej nie powinno się w to bawić)

to nie jest raczej efekt rizhotoniku od canny od 1 dnia ? ze tak rosna ?? 🙂 🙂😉😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestawic to swiatlo na 50 ?

ale jakas roznica jest jezeli chodzi o wilgotnosc, po wczorajszym przelaniu ? nadal jest mokro , tylko ta malutka miala sucho wiec ona dostala pare psikniec papuu 🙂 

w gore raczej nie poszly bardziej w liscie tak mi sie wydaje ?

20230412_165139.jpg

20230412_165302_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy nie dawaj bo i tak zaraz będziesz przesadzał do nowej ziemi z nawozami  ale ogólnie to wydaje mi się ze im Brakuje azotu i są przelane zrób lepsze zdjęcia 

Ty je codziennie podlewasz ?

mam wrażenie ze znów urosły ?

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...