Skocz do zawartości
dziurawy

Shining Silver Haze - SF1000 oświetlenie LED do uprawy + 70x70x160cm

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy Ja to mam kiełkowanie w jednym palcu 

12h woda moczą się nasiona poczym waciki 36h i do ziemi po czym 48 h i są już na wieszaki ziemi i zaczyna się jazda z podlewanie ile czy nie za mało czy nie za dużo sucha ziemia z wieszaki ale 2 cm niżej mokra i nie wiadomo czy podlać czy zostawić to dopiero się zaczyna heh

czekaj czekaj uczen dogoni mistrza 😄 😄 hie hie hie niedlugo bede w palcach otwieral nasionka hahahahaha 😄 😄 i cyk do 20 litrowej donicy 

aa co do twojej wilgotnosci w donicach moze bym ci polecil ten moj  przyrzad do sprawdzania poziomu ziemii mierzy temp ph swiatlo i najwazniejsze wigotnosc , jest na zdjeciu zolte dlugie opakowanie testowalem na palmie w domu ph 7 srednio mokro 😄 swiatlo malo bo stoi za roleta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy u nas to kosztuje 370 zł chyba ze z Chin to 69 zł ale to chyba służy żeby włożyć i żeby już tam było bo pozniej to można uszkodzić korzenie 

test poszedl na palmie 

3 trzy wbicia pudlo ale 4 bez problemu poszlo 

miernik cena 44.95 euro strona bol.com holandia 

 

37 minut temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy u nas to kosztuje 370 zł chyba ze z Chin to 69 zł ale to chyba służy żeby włożyć i żeby już tam było bo pozniej to można uszkodzić korzenie 

a pytanie z innej beczki ? czemu nie robisz bio ? jakies plusy minus ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by ktos kiedys zastanawial sie gdzie jest robiona mata podgrzewajaca 

hehehehehehehehe Soleaaaaaaa ja myslalem bardziej hiszpania wlochy a tu prosze 😄 😄 

20230404_200433.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Katastrofedens napisał:

Masz do tego jakieś sterowanie ? Chętnie zagłębie ske w temat 😜

w zestawie nic nie bylo , sterowanie mam od grzejnika rurowego ktore zostalo , mysle ze spokojnie pojdzie 🙂 

 

Dziewczynki przyszly na swiat dzisiaj rano , jedynie 3 widac ze 4 tez chce ale widocznie jest lekko opozniona , nie ma problemu pokocham jak swoje 😄 

przesadzilem dzis do malych doniczek dalem wody z ukorzeniaczem jak od poczatku 

 

20230405_163456.jpg

20230405_164115.jpg

czy juz leje odzywki ? canna terra vega ? czy sama woda i od 3 tygodnia dopiero ?? 

no i nie do konca rozumiem ten kalkluator jak mam go wypelnic ? albo czy dobrze to robie ? 

na poczatku w kalkulatorze ustawiam twardosc wody ?? ale tej z kranu czy juz po obnizce ph? 

a potem po prawej mam dwie wartosci jakie mam wybrac ? niby ma byc ppm ale obok pisz hanna ,eutech ,truncheon ??

i nizej jest przewodnosc ? i tez jest ec i ppm z nazwami ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Katastrofedens napisał:

@dziurawy  Prawidłowo jest najpierw odżywki potem regulacja pH

niektóre nawozy zwiększają pH niektóre zmniejszają 🙂 

a leje od poczatku terra vega czy dopiero od 3 tyg ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy jak narazie nic nie dawaj po 6 dniach możesz zacząć dawać ukorzeniacz 1ml/l wody i Enzymy 0.5ml/l wody 

Terra Vega możesz dać po 2 tyg 1/3 dawki zalecana przez producenta jak narazie szkoda dawać bo masz w ziemi 

Ogólnie producent np Canna mówi żeby najpierw dawać nawozy kategori A pozniej B i dopiero obniżać regulować PH ale to stwierdzenie niektórzy podważają wiec już Ty musisz podjąć decyzje 

jesli Np dajesz nawozy i zrobi się woda jakbym delikatnie mleka dolał to trzeba wylać 

 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy jak narazie nic nie dawaj po 6 dniach możesz zacząć dawać ukorzeniacz 1ml/l wody i Enzymy 0.5ml/l wody 

Terra Vega możesz dać po 2 tyg 1/3 dawki zalecana przez producenta jak narazie szkoda dawać bo masz w ziemi 

 

jakie enzymy ? 

ukorzeniacz wale juz od 1 namaczania 

a mogl bys mi ten kalkluator lekko wyltumaczyc uzywasz canny ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy tak używam tylko Canna ukorzeniacz nie dajemy od razu kto Ci takich bzdur nagadał ?

CannaAzym to enzymy 

to ze jest w Tabeli to nie oznacza ze go dajemy od razu bo ta tabela jest podana na ziemie jałowa czyli taka która nie ma wcale nawozów 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hubert2020 napisał:

@dziurawy tak używam tylko Canna ukorzeniacz nie dajemy od razu kto Ci takich bzdur nagadał ?

CannaAzym to enzymy 

a ja wiem ? juz tyle tego jest , ze sie gubie 

jeden uzywa drugi nie hehe 😄 

aaa cannazym to wiem mam mam 😄 stoi czeka 

a co wstawaiasz typ wody : twarda ? czy ta ktora leci z kranu ? chodzi o kalkulator canny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy w tabeli Canna ma 6.0 PH 

ogolnie po to kupiłeś ziemie LightMix żeby nie dawać nawozów przez 2 /3 tyg 

ale mój mentor powiedział żeby dawaj po 6 dniu delikatne dawki dlatego daje 1 ml nie 3 jak jest w tabeli 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy Ja pod tabela mam tak napisane 

zakecana wartość wody pH mieści się pomiędzy 5.8/6,2 

@dziurawy i takie pH musi byc nie może byc powyżej tej skali bo roślina się zablokuje i nie będzie pobierała jedzenia z ziemi 

I np według Canna powinienem dawać po 3 dniach od wyjścia rośliny 1,5/3,5 ml Terra Vega i 4 ml Rhizotonic wiec to jest bzdura totalna 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie  na srodku to masz

to co uzupelniasz wpisujesz tam :

woda miekka 0,2

woda standardowa 0,4

woda twarda 0.6

woda uzytkownika ...

 

3 minuty temu, hubert2020 napisał:

@dziurawy Ja pod tabela mam tak napisane 

zakecana wartość wody pH mieści się pomiędzy 5.8/6,2 

nie nie  na srodku to masz

to co uzupelniasz wpisujesz tam :

woda miekka 0,2

woda standardowa 0,4

woda twarda 0.6

woda uzytkownika ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...