Skocz do zawartości
dziurawy

Shining Silver Haze - SF1000 oświetlenie LED do uprawy + 70x70x160cm

Rekomendowane odpowiedzi

20230417_164901_HDR.jpg

20230417_164921.jpg

18 godzin temu, Bob drzewny napisał:

@dziurawy  elegancko idą, wydaje mi się że troszkę za mało wilgotna gleba i pilnuj tych krawędzi liści, bo może się okazać że roślina zajada zbyt dużo światła/temperatury, bo sativa jednak mniej wybacza pod tym względem

ida idaa puchnaaaaaaaaaa , juz prawie siedze na kanapie i pale 😄 😄 jeszcze pol roku jak to hubert mowil hehehehehehe 

ale twoje wprawne oko wypatrzylo 😄 to akurat bylo przed podlaniem zdjecia robione 🙂 mierze jaka jest wilgotnosc w doniczkach , potem waze doniczki 🙂 i na koncu podlewam komu ile trzeba 😄 🙂 🙂 

niesmaowite to jest wczoraj bylo 6 lisci dzis juz 8 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 dzien od wyjscia z cudownej ziemi, ktora daaaaaal naaaaam pannnnn 😄 

oto jest dzien , oto jest dzien :

temp 26/21 

wilg : 75/60

slonce : 20/4 

moc 50 %

wysokosc lampy : byla 30 cm ale to byla 10 dni temu 

korzenie zaczynaja wychodzic dziurkami od spodu , czy nie przesadzic ja na weekendzie w wieksza donice ? 6L ? 11 L? sugestie rady:

kiedy zmienic swiatlo na 18/6 i czy w ogole zmieniac ? 

 

20230420_164904_HDR.jpg

20230420_164947_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, dziurawy napisał:

13 dzien od wyjscia z cudownej ziemi, ktora daaaaaal naaaaam pannnnn 😄 

oto jest dzien , oto jest dzien :

temp 26/21 

wilg : 75/60

slonce : 20/4 

moc 50 %

wysokosc lampy : byla 30 cm ale to byla 10 dni temu 

korzenie zaczynaja wychodzic dziurkami od spodu , czy nie przesadzic ja na weekendzie w wieksza donice ? 6L ? 11 L? sugestie rady:

kiedy zmienic swiatlo na 18/6 i czy w ogole zmieniac ? 

 

20230420_164904_HDR.jpg

20230420_164947_HDR.jpg

Przesadzaj do większych, zrob jakieś lst czy inny trening jak masz w planach przy przesadzaniu, będzie jeden stres...jak to auto to ok 30dnia same zaczną kwitnąć, jeżeli nie to zmieniasz swiatlo kiedy Ty chcesz,Ty o tym decydujesz ile będzie na wegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie to nie jest automat , dlatego moze sie myle , niech mnie ktos poprawi ? wrzuce teraz do wiekszej podrosnie i znowu do wiekszej , z tego co sie orientuje w sztuce origami to powinna miec 4 5 pieter moje maja dopiero 2 pieterka ? czy jedno ? nie wiem sam ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

masz 4 rosliny zrob jak uwazasz :p poczytaj o treningach. ja np bym 2x zrobil ciecie na bena, hard lst i light. pozniej z bena pokombinowalbym podobnie. przede wszystkim to je przesadz imo :P ale to moje zdanie pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy wal w docelowe od razu pozniej  Poczekaj jeszcze z 2pietra, zrob lst czy co tam chcesz i rośnie dalej. Jak bedziesz robil lst to musisz to zrobic najlepiej jak roslina ma.sucho, wtedy jest bardziej "elastyczna"Vega różnie ludzie trzymają 30 a nawet do 45-50dni. (Jak się zmieści w namiocie pozniej, bo jak zmienisz swiatlo to wyskoczą jeszcze do góry trochę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wychodzą korzenie poza donice to mogą się zacząć z tym problemy, więc chyba lepiej już teraz przesadzić do docelowych (nie pośrednich). Im więcej przesadzeń tym większy stres. Wsadzilbym do docelowej trochę bliżej jednego z rogów i lst walił w stronę przeciwległego rogu doniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 fotka elegancko korzenie sie rozrosly reszta jakas taka slabsza. z tej firmy dobra lampa i namiot, ale te ich turbiny to jakas masakra. jak ci jebnie 1 to 2 dostaniesz za friko, ale jak ci drugi padnie to mozesz kupic taniej. wolalbym chyba cos innego jak tak szybko padaja.

przy 4 wariatkach na tym metrazu to pozniej ciekawie sie robi powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, vego1989 napisał:

Mogłeś posadzić bardziej po rogach jak planujesz lst, miałbyś więcej miejsca na to.jakiej wielkości doniczki?

przyjacieluu planuje trening ale, na kolejnej doniczce niech podrosnie wtedy hyc do wiekszej doniczki i trening 🙂 

taki jest biznes plan 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy nie zdążysz raczej, przesadzenie do kolejnej doniczki miałbyś gdzieś za niecały miesiąc, to będzie już za późno na trening. Roślina ma teraz najbardziej wydajny etap wzrostu, więc to teraz musisz się postarać, żeby wyrosły nowe szczyty i żeby główny nie był 10 razy silniejszy od reszty. Spójrz na fotorelacje zielone krainy, mr green i cali bastard i zobacz kiedy zaczynają treningi.

Niestety z nimi jest to, że im później tym gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny jak bym nie byl tego pewny na stowe to bym nie robil , pogadalem wczoraj ze starym growerem i objasnil mi co i jak wiec bedzie git , bardziej sie boje o ten zjebany maly box nie wiem czy go nie sprzedac i nie kupic wiekszego 100x100x160 czy 170 , poki co trzymamy kciuki zeby sie przyjelo , ale widzialem korzeni tam bylo w H.. wiec ma byc dobrze , a co do wilgotnosci miales racje , wieksze donice daja wiecej wilgotnosci od razu poszlo w gore teraz staram sie utrzymac do 75 maks wilgotnosc , co 1 , 2 h zagladam jak sie dziewczynki czuja , zaraz ide robic picieee dla dziewczynek i klade je spac 🙂 dzieki za wszelkie rady !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy problem z doniczkami nieprzepuszczalnymi jest taki, że wierzchołki Twoich korzeni dostały sygnał, że nie mają czego szukać już po bokach (zauważyłeś na pewno jakie grube korzenie zrobiły się właśnie przy ściankach i jak gęsto porosły). W doniczkach przepuszczalnych jest ta przewaga, że wierzchołek wzrostu korzenia nie zawraca, a wysusza się naturalnie i przez to nie ma tych "kostek" korzeni, tylko robi się fajna siateczka.

Odpal sobie na necie airpot vs smartpot vs silkpot i poczytaj jakie właściwości dają ów donice i jakie problemy niwelują i jakie problemy powodują. Jeżeli chcesz szybko rozbujać te korzenie, to staraj się nie podlewać za dużo w centrum rośliny, wal ukorzeniacz z wodą wokół Twojej kostki, musisz zmusić wierzchołki korzeni, żeby lazły w boki całą mocą i żeby dotychczasową kostkę przerobiły na "autostrady" bez zbytniej możliwości asymilacji wody i pierwiastków.

Poczytaj też o mikoryzie albo o biobizz microbes (wersja premium mikoryzy, bo dodatkowo są inne rodzaje bakterii i grzybów), mikoryza zwiększy korzeniom powierzchnię asymilacji, a biobizz microbes dodatkowo zamieni szybko Twoje korzenie w autostrady ~> drogi ekspresowe ~> drogi miastowe ~> alejki.

Mam ból do tego, że nikt wcześniej nie mówił o specyfikacji doniczek i dlaczego mają ogromny wpływ na to, jak trzeba się obchodzić z rośliną :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20230422_162603_HDR.jpg

20230422_162610_HDR.jpg

@Bob drzewny czytalem czytalem i jedni pisza ze material lepszy a inni ze na 1 raz lepszy plastik , ja od poczatku mialem porobione kanaly patyczkiem od szaszlykow i tam lalem wode az do dolu doniczki , i jak zobaczysz tutaj na sot zdjeciu poprawej widocznie sa te kanaly zronione patyczkiem od szaszlykow 😄 na pewno roslinka zyje bo widze nowe paczki nie wiem co to ale rosnie 😄 😄 jeden blad na pewno moglem je jednak i tak posadzic z boku zeby bylo latwiej potem przesadzic , ale ok spoko frtyki majonez to 1 raz uczymy sie 🙂 

a co do nawozow to bym je w h... olal gdyby ktos powiedzial mi o bio ale juz za pozno lecimy z tym co jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy a masz miernik EC do tych mineralnych? Jest praktycznie niezbędny i ułatwi Ci w cholerę, ciężko będzie wtedy dać za mało albo za dużo nawozów. A co do doniczek to prawda, plastiki są mniej wymagające niż materiał i nie trzeba głupkować z tym podlewaniem jak nienormalny

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...