Skocz do zawartości
dziurawy

Shining Silver Haze - SF1000 oświetlenie LED do uprawy + 70x70x160cm

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Daj im calmaga i będzie dobrze 🙂 

pod ledem calmaga jedzą jak szalone ja się cieszę ze kupiłem 0.5l  bo ta mała butelka to na styk by była 🤣

Edytowane przez Katastrofedens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens ale wczoraj dostaly sama wode -ph ? raz woda raz nawozy ? to co tak im podlac calmagu ? 

 

Magnez (MG) -  W przypadku niedoborów magnezu możesz łatwo rozpoznać jego braki w swojej roślince. Na liściach tworzą się żółte  lub brązowo-rdzawe plamki, a żyłki liści zostają zielone. Końcówki liści są skręcone, a krawędzie uniesione. 

brak magnezuu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze bardziej wapna brakuje ?? jedno i drugie wyglada tak samo dla nowicjusza ??  

https://dutch-passion.com/pl/blog/wizualny-przewodnik-po-niedoborach-składników-odżywczych-w-konopiach-n987#calcium 

@Udyr   ale jak tak patrze patrze patrze i patrze to podobnie objawia sie brak magnezu i wapna ??

ale jak mam teraz zapodac ten calmag ? jak wczoraj dziewczynki pily wode? nie bedzie za duzo ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  tez może być ze potas one są bardzo podobne, ale tak jak mówisz warto było by tez cal mag podać nie zaszkodzi a napewno się przyda. Dziwne ze tak na wegu wychodzą niedobory i to po takim krótkim czasie 🤷‍♂️ 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy w piatek to dostaly :

 rizotonic 2 ml/1l 

cannanyzm 2ml 1l

terra vega 2 ml /1l 

a wczoraj tylko wode 

i to byl 1 raz jak dalem nawozy 5 tydzien leci , dwa przesadzenia , no i mam takie plamy na wiekszych paniach po lewej po prawej panie sa lekko mniejsze i nie maja takich plamek ?? dziwne 

dwie panie z lewej i dwie z prawej tak sobie mieszkaja

Edytowane przez dziurawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@dziurawy Popalone lekko te liście na górze, za dużo azotu i oberwała lekko, zostaw nawozy na razie lej samą wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te plamki sa na drugich pietrach od dolu i na przed ostatnich pietrach , wczoraj poszla woda , a plamki sa coraz wieksze 

mi to wyglada jak ze zdjec by brakowalo magnezu lub wapnia ??  sa identyczne ? a jak patrze na azot na zdjecia to mi nie pasuje, brak tych plamek ,albo te pordniki huj warte 

https://dutch-passion.com/pl/blog/wizualny-przewodnik-po-niedoborach-składników-odżywczych-w-konopiach-n987#calcium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@dziurawy Nie brakuje żadnego magnezu ani wapnia, masz popalenia od azotu, nie lej żadnych nawozów, bo tylko bardziej zepsujesz, a co ci gwarantuje, jednak to twoja uprawa rób jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@dziurawy Bóg* . Przesadzałeś roślinę, czyli lądowała do nowej ziemi z zapasem nawozów, daj jej wodę to problem na górze ni będzie się pogłębiał, jak się liście trochę rozjaśnią, bo są bardzo ciemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie wiem komu dziekowac za forum , bog zaplac 

szczegoly : 22 kwietnia bylo przesadzenie do nowej ziemi grow mix z ukorzeniaczem jade z nim od 1 dnia lacznie z kielkowaniem 

tydzien potem pojawily sie jakies delikatnie spalone liscie ? wiec podalem ukorzeniacz tera vega i cannazym mniej niz  w tabelce bylo podane 

widzialem , ze liscie sa ciemniejsze ale wiadomo, oko fachowca to nie oko dzieciaka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@dziurawy Sama woda z odpowiednim ph, niech zejdą trochę z azotu, wtedy wrócisz do ukorzeniacza i enzymów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie wiem jak to opisac ?? noo debill kompletny debil hehehe jakos nie wpadlo mi na mysl ,ze ukorzeniacz tez ma w sobie rozne nawozy , i tak karmilem ja woda woda woda a ta woda ciagle byla z ukorzeniaczem i pewnie dlatego tak wyszlo a raczej bankowo, dzisiaj otworzylem boxa roslinki poszly w gore ok 5 cm !!!! 💗 💗 !!!  ogromna zmiana , i teraz nie wiem bo chcialem dzis robic znowu topping ? zaczekac pare dni czy mozna spokojnie zrobic maly trening ?? 

swiatlo 20/4 

moc 60 

wys ok 28 cm ? 

wilg 60-70

temp 21-25

 

20230505_165158.jpg

20230505_165210_HDR.jpg

@Zielone krainy i takie jedno pytanie skad wiedziales ???!!!! jak jak ? dal bym  sobie lapy obciac ze to magnez lub wapn a nie azot ?? te obrazki na forach sa huj warte 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy ogólnie to przyjęło się tak ze jak już jest podbramkowa sytuacja to oznaczamy kogoś żeby pomógł tak to samemu musimy podejmować decyzje żeby się uczyć bo pamiętaj osoby tutaj robią to z własnej chęci ze wchodzą na fotorelacje i doglądają  jak ich zaciekawi twoja fotorelacja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...