Skocz do zawartości
dziurawy

Shining Silver Haze - SF1000 oświetlenie LED do uprawy + 70x70x160cm

Rekomendowane odpowiedzi

@Hawudepiasz  oznacza przewodnictwo elektryczne substancji rozpuszczonych w wodzie i informuje o stężeniu nawozu w pożywce. Kiedy tylko nawóz rozpuści się w wodzie, rozdziela się na cząstki naładowane dodatnio i ujemnie. Im więcej nawozu ulegnie rozpuszczeniu, tym wyższe EC.  😄 

20230508_165902.jpg

20230508_165907_HDR.jpg

brak slow wkurw na maxa 

chcialem pomoc dziewczynkom 0,5 ml /1 l cal magu tak pomoglem , ze kurwa zapomnialem zbic ph i poszlo 8 ph w dwie doniczki po lewej czyli te co maja plamki !!! 😞 😞 😞 300 ml wody na glowe 

dwie po prawej dostaly 2ml cannazym , rhizotonic , flora vega 1l po 300 ml 

 

20230508_165914_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@dziurawy To różne nawozy do czego innego służą, nie daje się terra flores , jak ma się ziemię z nawozami startowymi, bo popalisz młode sadzonki. Ziemia Canna terra professional ma zapas nawozów na 3 tygodnie, w tym czasie nie podaje się niczego poza ukorzeniaczem i enzymami w odpowiednich dawkach, bo nimi też da się popalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dziurawy napisał:

NIESAMOWITE LISCIE KTORE LEZALY NA DONICZCE TERAZ STERCZA PO 5 H OD PODANIA CALMAGU ??

sucho może miały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny po lewej mam ten grzejnik i nie wiem czy lepiej jak roslinki sie stykaja czy lepiej jak dotykaja tej maty grzewczej ?? 

w jednej roslince opadly liscie ale chyba za malo wody im daje po 300 ml co 2 3 dni i sa strasznie ciemne czyli za duzo azotu wciazz 

20230510_164757_HDR.jpg

20230510_165921.jpg

20230510_165931.jpg

20230510_165938_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy mi to się wydaje ze dałeś im tyle nawozów ze aż maja dosyć aż w kocu zrobią się obojniaki i nic z tego nie będziesz miał i wszystko pójdzie psu w dupe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za dużo azotu to liście często opadają, w dziennym świetle będzie widać czy na pewno mają go za dużo, spróbuj zrobić zdjęcie w dzień poza boxem. Mi tak na 1 rzut oka wydaje się że rzeczywiście za dużo się nażarły. A co do maty to zależy ile ma stopni jej powierzchnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 nawozy to ja moge policzyc na jednej dloni , tak malo razy dawalem , to przez ten rizotonic za mocno  napompowalem azotem ale spokojnie reka na pulsie 🙂 

@Bob drzewny tu mi zielonekrainy pisal ,ze za duzo azotu z kazdym dniem wiem coraz wiecej , czytam ogladam ciagle sie ucze , poki co odstawiam terra vega i rizotonic dam tylko cannazym i calmagu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rhizotonic nie ma w sobie azotu. Ja bym podlal 500ml wody z 2ml rhizotonicu i enzymy patrze ze 2ml/10L, wiec ty musiałbyś dac 0,1ml. Natomiast moja wiedza co do nawozow ma jeszcze wiele luk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@cejerowski21 dawkę masz 20 ml na 10 l wody wiec 2ml na litr 

a rhizoyonic działa od stresująco dla rośliny nie powoduje wzrostu EC 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@cejerowski21 40 to jest w pierwszym tyg uprawy w następnych tyg 20 ml na10 l tabele Canna masz jak na tamta chwile w której kupił nawozy na 2/3 stronie jego relacji 

Rhizotonic tez może spowodować żółte liście na YouTube jest koleszka który przedawkował Rhizotonic i mu się żółte liście zrobiły 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, cejerowski21 napisał:

Rhizotonic nie ma w sobie azotu. Ja bym podlal 500ml wody z 2ml rhizotonicu i enzymy patrze ze 2ml/10L, wiec ty musiałbyś dac 0,1ml. Natomiast moja wiedza co do nawozow ma jeszcze wiele luk. 

ojojojojjoo ktos nie czyta ulotek , mysle , ze przez niego mam za duzo azotu dawalem go od 1 dnia nasionek : sklad 

  • RHIZOTONIC NPK 0,6 – 0,2 – 0,6

@hubert2020 idealnie trafiles 😄 punkt dalem tak jak pisales 500 ml na glowe i 2 ml cannazymu i 1 ml cal maga , wypilo wszystko , czyli te 300 ml bylo duzo duzo za malo jak im dawalem 

@cejerowski21 teraz PH zapisalem sobie w kuchni na szafce markerem nie zapomne !!! nigdy 😄 

@hubert2020 tylko pamietaj, ze tam jest ulotka na srednia wode a ja np mam wode twarda 0.6 a tam jest podane na zwykla 0.4 aa i nie wiem , albo nie pamietam jakie tam bylo nawozenie bo mozesz sobie wybrac na necie czy ma byc srednie zywienie male lub duze i wtedy tabela sie zmiena , na dwoch pierwszych nie ma zmian, ale jak dasz duze odzywianie to tabela lekko sie zmienia 🙂 

ciekawe jaka stawke krzyknela by Krystyna Czubowna za przeczytanie tego 😄 😄 😄 🙂 🙂 

polecam obejrzec !!! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@dziurawy ogólnie typ w sklepie mi mówił ze Rhizotonic to jak sałata dla człowieka niby coś zjadłeś ale się nie najadłeś i potrzebujesz kotleta w postaci terra Vega i callmag 

u mnie woda ma np 8,3 PH ale jak ja robię Np do PH 6.2 to EC ma 0.2

jest to ciężka roślina do uprawy bardzo specyficzna ostatnio tez dowiedziałem się ze tylko w rękawiczkach trzeba operować chyba ze dezynfekcja rak jakimś alkoholem i tez powinnismy się wykopać przed zaglądaniem a Np jak masz zwierzaka na chacie to box nie powinieneś mieć 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...