Skocz do zawartości
dziurawy

Shining Silver Haze - SF1000 oświetlenie LED do uprawy + 70x70x160cm

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny lampa byla na 30 cm na poczatku  , roslinku mocno urosly wiec na bank nie sa na 30 cm od lampy pewnie blizej , swiatlo ja nadal jade 20/4 ??

ja tez bede obstawial na lampe bo to wszystko jest tylko na gornych szczytach 

moze czas na zmiane na 18/6 ?? 

moze wiatraczek dorzucic do srodka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy mieszający w środku musi być ciagle od samego początku 

@dziurawy brak azotu tez się pojawia od góry nie od dołu 

Podnieś lampe na 40 cm od roślin i 50 % mocy i lej sama woda jak narazie dwa podlania bez nawozów i sobie zobaczysz 

filtrujesz wodę ?

i jak lejesz ukorzeniacz to najpierw ukorzeniacz pozniej znikasz pH ?

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 lej sama wode mowisz ? ale w w w tej kartce z canny to juz mam 3 preparaty do lania moze dlatego? a moze to wlasnie lampa powoduje 

a myslalem , ze sam ukorzeniacz mozna za kazdym razem dawac a nie co 2 razy ? ale chwila ? jak dawalem zawsze ukorzeniacz od samego poczatku i dopiero teraz wyskoczyly te jasne boki lisci?  moze to jednak bedzie ta lampa bo 30 cm to ja mialem ale 4 dni temu jak przesadzalem roslinki od tamtej pory pare cm przybylo bankowo 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy ale to jest tabela na truskawkach robiona może na pewno nie na konopiach tak samo tabela jest stworzona na jałowej ziemi czyli bez nawozów 

jakby lampa ja atakowała to by się sałata zrobiła i roślina by się sama chciała schować  

jak liście się modlą czyli są tak zwana V to im brakuje światła 

jesli roślina jest poziomo to jest okej światła 

jesli roślina się zwija to jest za mocno 

sluchaj ja chce Ci jakoś pomoc dlatego Ci pisze co ja bym zrobił 

ja podchodzę do tej tabeli z ostrożnością i na pewno bym nie lał tyle ile jest tam napisane 

a jeszcze jakbym dał ziemie z 3 tyg dawka nawozów chyba po to ja dałeś żeby się nie stresować niedoborami tak ?

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w sumie jakie macie tabelki, przykładowo w biobizzie jest tabelka dla light mix, czyli z małą ilością nawozów i jest też oddzielna dla allmix, czyli z dużym stężeniem nawozów. Wiadomo że jak mamy jałową ziemię, to musimy jej dorzucić o wiele więcej nawozów niż do nasyconej nawozami ziemi.

Co do dawek nawozów pisz zawsze np 3ml/L, żeby nie okazało się że wody było 300ml, a nawozu 3ml, co by przekroczyło dawkę o 333%.

A co do spalenia światłem rośliny (nie temperaturą), to objawami są:

-szorstkie liście w dotyku(tego nie sprawdzisz, bo nie wiesz jakie powinny być w dotyku, do tego potrzeba doświadczenia, którego sam nie mam)

-żółknięcie górnych szczytów zaczynając od krawędzi i końcówek, które przechodzi na blaszki liścia (te obszary między żyłkami), żyłki zostają zielone

-liscie blisko szczytów kierują się ku górze, w skrajnych przypadkach są praktycznie pionowe

-liscie blisko szczytów są bardzo sztywne, jeżeli spróbujesz je odgiąć w dół palcem, to będziesz czuł opór, tak jakby nie chciały żeby cokolwiek je ściągało w dół. Można to przyrównać do pewnej części ciała w dobrej kondycji :classic_biggrin:

Objawy wydają się bardzo podobne do braków właśnie azotu, ale można to rozróżnić, jeżeli obliczysz DLI (dzienne przyjęte światło przez roślinę) i porównasz je z widełkami, które są odpowiednie dla etapu życia rośliny. No i dodatkowo sztywność liści wskazuje na spalenie światłem, bo liście bez azotu powinny opadać, nie sięgać ku górze. No i co ważne, jeżeli liść ma za dużo światła przez krótki czas, to będzie on uciekał w dół od źródła światła. Ale jeżeli to światło ma zbyt wysoką wartość ale na długiej przestrzeni czasu(np 3 dni), to liście będą wbrew intuicji sięgać właśnie w stronę światła.

DLI mogę Ci policzyć jeżeli podasz dokładnie ile cm jest od szczytów do lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czujny87 wez mi powiedz matka ci czesto mowi ,  zaluje ze cie nie wyskrobala w czas ? spytaj sie i daj cynka 

@Czujny87 aaa i co do czytania ze zrozumieniem 5 stron temu pisalem ci zebys wypierdal i nie wracal , czytac ze zrozumieniem nie umiesz parowo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tydzien:

30 cm lampa od roslinek 

moc 60%

wilg 60-70

temp 25/21

wczoraj otrzymaly rizotonic 2 ml/1l 

cannanyzm 2ml 1l

terra vega 2 ml /1l

 

20230428_162658.jpg

20230428_162707_HDR.jpg

20230428_162718.jpg

na dwoch ost zdjeciach pokazany jest topping wyszedl super , po dwoch dniach pojawily sie nowe szczyty ?

20230428_162734.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy może na razie nie przesadzaj i po 7 dniach od pierwszego Toppingu zrób kolejny usuwając 4 górne szczyty da Ci to 8 nowych i zamiast LST zrobici SCROG zakupując siatkę do Boxa

okaze się w praniu jak to się mówi 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry bez zmian :

widac na 3 dziewczynkach , ze toping zaczal dzialac super , jedynie ostatnia powoli sie zbiera ale widac , ze chca rosnac nowe lodygii 

20230430_165211.jpg

20230430_165216.jpg

20230430_165222.jpg

20230430_165225.jpg

20230430_165233_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemandero ELO ELo 

male zmiany :

wyjechal nawilzacz heheheheheeh 😄 😄 

Bob mial racje, roslinki pierdza jak szalone walcze z nadmierna wilgocia 

wjechal filtr weglowy do srodka 

co do toppingu super chyba wyszedl??

3 roslinki maja juz ogromne nowe szczyty , jedna jest na koncu sa juz dwa male szczyty ale wolno sie zbiera 

dzis roslinki dostaly po 450 ml wody czystej ph 6.3 

reszta bez zmian :

wilg 60-70

temp 25-21

swiatlo 20/4

moc 60% 

 

20230502_164639.jpg

20230502_164649_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...