Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Teraz to jeszcze praktycznie weg, oczywiście kwitnie, ale to początki, a do zbiorów daleka droga, na jakiej może się zepsuć mnóstwo, jak nie będziesz precyzyjnie podawał nawozów, jak precyzyjnie podajesz wodę z odpowiednim ph, dzięki miernikowi Adwa.

@Udyr Biobizz bioHeawen za 250 ml kosztuje 64 zł, a Plagron green sensation za 250 ml na obecną chwilę 127 zł, a i tak kupuje i już przymierzam się do uzupełnienia zapasu nawozów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Lepiej uważać, ja z pk od canny dodałem krople dosłownie za dużo i z szykowanego 1.8/1.9 zrobiło się 2.05 na strzał 😄

Jak się bawisz już w wyciąganie max z planta to mierniki pomagają, mi też się wydawało że bez nich dam radę.

@Zielone krainy U mnie najtansze to 20.50 £, odległość od producenta i podatki dowalają cenę 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Udyr Ja bujam się osobiście, nie zamawiam, a tam gdzie kupuje występują takie ceny, jak napisałem, ale ogólnie potaniały produkty, bo niedawno Plagron green sensation za 250 ml stał 158 zł.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Spoko od Milwaukee mam miernik ec, fajnie mierzy, ale jest prawie dwa razy droższy od Adwy, ale podoba mi się w nim szybkość pomiaru jest błyskawiczna. Woda mineralna nie nadaje się do podlewania, nie chodzi o ph, a minerały, jakie w tej wodzie występują. Lej kranówkę, ja tylko odstaną kranową leję.

@Udyr No rozumiem ziomek, powodzenia, pk też dobry wybór, jak wie się, co się robi to nawet nawozy domowej produkcji wystarczą, na jakich też uprawiałem, ale obecnie nie chciałoby mi się tak bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy kompot z bananów robiłem kiedyś, ale mieszkam teraz w bloku i szkoda mi smrodzić mieszkania. Chociaż te wszystkie bio kupne po podaniu do gleby też swoje "pachną". 

@konopny_janusz kupuj ten miernik ec i nie marudź, koszty zwrócą się w plonie 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Udyr  Też robiłem nawozy ze skórek bananów, obierek ziemniaków, skorupek jajek, wody po makaronie i ryżu i poszło wszystko w porządku, ale za dużo zabawy i kombinowania, jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, konopny_janusz napisał:

@Zielone krainy do tej pory plant jeszcze nie narzekał, myślę że styczeń zweryfikuje co z niego wyrośnie i ile się będzie można z niego spodziewać 

@Udyr no to jest najdroższe z tych rzeczy. Myślę czy w ogóle jest sens podawać pk 13 14 od plagrona bez miernika EC i zaburzać rytm rozwoju planta. Chyba z niego zrezygnuje, czysta organika będzie 

 

@konopny_janusz organik 🙂 z Biotabs też jest jakiś, herbatka i coś płynnego, ale nie pamiętam dokładnej nazwy 

IMG_20211226_230231.jpg

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dlatego ja leje źródlaną której ilość minerałów jest porównywalna do kranówy z średniej wielkości miasta chociaż to zależy od wody i od miasta na obrazku poniższym np widać że woda w Trójmieście ma w chuj sodu. A przecież zrodlanke tak samo można odstawić na 24h😄

 

 

Screenshot_20211226_230600.jpg

@grolsch3 ja postawiłem na biobizz i staram się nie mieszać firm, chociaż i tak już wymieszałem cannazym który jest od canny 😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Nie wiem, jakie ma ilości minerałów moja kranówka, ale uprawa nie zgłasza problemów, a jestem na finiszu. Jak źródlana to Primavera ma niecałe  2 mg/l sodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz to w biobizz nic ciekawszego niż heaven nie znajdziesz 😁 pk nie mają, ale lepiej już lać organik z innych firm niż mieszać mineralne i organiczne, w moim przypadku. Bo chciałbym tylko i wyłącznie organik:) tak BTW to super rośnie 😉 aaa i dobrowianka ma takie ph jak piszesz. Na out ją miałem na koniec, została mi zgrzewka i ostatnio to sprawdzałem😁

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz bo można, ale mnie interesuje na razie tylko organik, więc na razie chce spróbować tą drogę 😉 ale ec metr na pewno ułatwiłby Ci i zoptymalizował uprawę. Ja organicznie spróbuję bez, w kolejnej zabawie. Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...