Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, konopny_janusz napisał:

@Zielone krainy zgrzewka 6 x 1,5l dobrowianki kosztuje 12 zł. To cena kebsa, znowu bez przesady nie jest to jakiś majątek 

@grolsch3 na czystym organiku jakość suszu podobno najlepsza, jeśli oczywiście cała uprawa pójdzie bezbłędnie

Na tym mi zależy, jakość. Ale porządne wypłukanie po mineralnym podobno też załatwia sprawę. Mówię o laniu wody, nie niekoniecznie wc 🙂 ja po prostu zdecydowałem się na jeden rodzaj. Poza tym szukam innych, gotowych, ale tańszych producentów tych wszystkich specyfików. I mineralne znajdziesz widomo. Ale w tej chwili to wybór jednego sposobu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  No jak uważasz, jednak według mnie, to dalej pieniądze wyrzucone w błoto, bo wystarczy odstana kranówka, a 12 zł zostaje ci na piwo, no ale jak wolisz, bo to twoja sprawa na co przeznaczasz swoje pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 fajnie by było znaleźć gotowy przepis na udane grow niezależnie od genetyki ile plant czego pobiera. Ja próbuje wypracować sobie gotowy schemat jaki zagwarantuje fajny plon 

@Zielone krainy to już wolałbym dopłacić i kupić jakieś tanie whisky 

Super będzie prowadzić tą uprawę wiedząc że słoik z ziołem nie jest pusty 😄

 

IMG_20211227_000445.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@grolsch3 Jednak ty na ogół patrzysz na hajs, za rok lania źródlanej wody za 12 zł zgrzewka do ziemi,  to masz dwa panele Ledam 60 W, a wiesz, co ja pod nimi robię. Zatem lejąc wodę z kranu i mierząc miernikiem ph Adwa, jaki posiadasz za rok zamiast wody źródlanej masz 2x panel Ledam 60 W, więc nie wydaje mi się, aby opłacało się lać roślinie wodę źródlaną, ale rób jak uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zielone krainy napisał:

@grolsch3 Jednak ty na ogół patrzysz na hajs, za rok lania źródlanej wody za 12 zł zgrzewka do ziemi,  to masz dwa panele Ledam 60 W, a wiesz, co ja pod nimi robię. Zatem lejąc wodę z kranu i mierząc miernikiem ph Adwa, jaki posiadasz za rok zamiast wody źródlanej masz 2x panel Ledam 60 W, więc nie wydaje mi się, aby opłacało się lać roślinie wodę źródlaną, ale rób jak uważasz.

@konopny_janusz to do Ciebie 😁 jak kogoś to interesuje, to leje odstaną kranówką z miernikiem adwa ad11😁 ale dobrowianke miałem na out, wtedy jeszcze bez miernika i też fajnie szło 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @grolsch3 to kurde jakbym tak wszystko chciał liczyć i oszczędzać wszystko przeliczając na panele ledam to na przykład przestałbym grać w lotto, jeść chipsów wiecie ile za to byłoby hajsu? 😅

@Zielone krainy wydaje mi się że więcej byś osiągnął na lumateku, bo dobrze ci idzie prowadzenie uprawy, proporcjonowanie nawozów i to jest w tym przypadku też duża zasługa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Pewnie wyniki na Lumateku byłyby lepsze, ale mi to do niczego nie potrzebne, bo nawet na panelach od Ledam, muszę się ograniczać, a i tak więcej wychodzi niż bym chciał. Jakby w Pl był legal to wtedy zmieniałoby to postać rzeczy, ale w obecnej sytuacji, Ledam to jak dla mnie i moje potrzeby to najlepsze rozwiązanie, więcej nie potrzebuje, bo i tak z plonem nie miałbym, co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz potwierdzam, byłem tym gościem 😉 pierwsza uprawa, auto i błędów było co niemiara, łącznie z tym, że w pewnym momencie wyciągnąłem rośliny z box'a i chciałem je wywalić, bo wydawało się, że już nic z nich nie będzie.... jestem przekonany, że gdyby nie lampa nic by z tego nie było - rośliny ruszyły gdy ustawiłem ją na 100% (druga sprawa, że także flush był solidny)

@Zielone krainy jeżeli chodzi o moc, to Northern jest super- mniej więcej ma tyle co Red no 2 patrząc na działanie, Goryl niestety tak z 30-40% słabszy wyszedł ale może to też dlatego, że testowałem tylko te mniej zbite topy tylko póki co (Northern praktycznie wszystko pięknie napuchło); smakowo jedna i druga roślina bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @bingobum no także to mi dało sporą motywację, granica nie kończy się na 100g 😄

Ja mam taką sytuację że nie chcą mi dziady puchnąć. Nic nie pomaga wydaje mi się że korzenie są w słabej dyspozycji bo wolno wodę piją. Próbuję je trochę przesuszyć 

IMG_20211227_195022.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania plant z tej fotorelki LSD wypija 1,5 litra wody w 1,5 dnia. Już dzisiaj jest lekka doniczka i liście opadnięte a przedwczoraj koło północy podlewałem. W przypadku pozostałych plantów które są w lipnej ziemii w której nawet perlitu nie było dalej ciężkie wiaderka 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Zobaczymy, niech ci wyjdzie jak najwięcej może, sam się nie nastawiam na więcej niż 80 g z rośliny i więcej mi nie potrzeba.

Ta na zdjęciu jest głodna, może za słabo karmisz., dlatego wolno puchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie karmie słabo, 4 ml bloom 2ml pk co drugie podlanie, z ręką na sercu, im coś innego dolega, mogą wyglądać na głodne bo pewnie są głodne, ale ile bym nie wlał one tego nie pobiorą bo z jakiegoś powodu mają ograniczone przyswajanie składników odżywczych, przy czym nie jest to pH bo sprawdzam miernikiem przed każdym podlaniem. Może za duże EC się nagromadzilo nie mam jak sprawdzić jakie wychodzi dołem. Podejrzewałem że może być lipa bo się odpowiednio nie przygotowałem do tej uprawy. Ważne żeby mi ten najmłodszy plant wyszedł dobrze. Właśnie go podlewam wcześniej była sama woda teraz leci 2ml bio-bloom 1ml top max i 2ml cannazym

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...