Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

i cyk ciachnąłem future (nie zasnąłbym z myślą że jest plecha w boxie która może też zarażać inne planty obok), na oko 30g z niej będzie (nie miała żadnego treningu), trymowanie na szybko tylko te duże liście uwaliłem, nie było dużo plechy, do kibla poleciało myśle jakieś 2g, wolałem to wcześniej zrobić zanim zabrałoby plon, poszła pod WC tradycyjnie żeby trochę moc zwiększyć, nie miałem na szybko słoika niestety poszła do bidonu plastikowego 750 ml ledwo topy upchałem, jutro coś wykombinuje. Musze obiecać że LSD w tej fotorelce plechy w przyszłości nie złapie, dokupie jeszcze 5 pochłaniaczy wilgoci, żeby zbić wilgotność w boxie. Teraz już wilgotność spadła bo wyleciał jeden plant

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skittlez i violator kush zakończyły siedmiodniowy water curring, poszły do suszarki którą przygotowałem w tym stylu (temperatura suszenia 16 stopni Celsjusza) Wentylatorek ustawiony na 5V żeby za dużo nie dmuchał. Jeśli to suszenie będzie słabe i okaże się, że temat będzie smakował sianem to ja już się poddaję : D

obraz.thumb.png.4e64c3d7a395ff703439c2cf70fd5274.png

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Nie głupi pomysł z tą suszarką, ja zrobiłem inaczej. Grunt to dobra cyrkulacja powietrza, to wielki sprzymierzeniec w walce z plechą.

 

suszarkaa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  też bym tak zrobił jak u ciebie, ale z racji tego że topy po wc są praktycznie bez łodyg wieszanie ich byłoby utrudnione. Na suszeniu po water curringu jeszcze nigdy plechy nie miałem. Pozostaje kwestia zapachu trawy żeby go wyeliminować

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  No jasna sprawa ziomku, też po wc suszyłem topy na siatce, tylko jak tak suszysz to lepiej, co jakiś czas przewracać topy na siatce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy to ja dwa razy będę przewracał wrazie czego : D

tak samo z wc robiłem od któregoś dnia 2 razy na dzien wymieniałem wodę

tej destylowanej to poszły 2 kanistry po 5l czyli 10 litrów na około 45g zioła

z future na oko będzie 30g i w sumie będę miał już 75g 😄

a zostały 3 x LSD w boxie, także może do 200 dobiję, szczególnie pokładam nadzieje w tej najmłodszej lsd, dobrze jej zrobiło podlanie 1ml pk, pąki na szczytach są bardziej rozwinięte a minęła tylko noc, muszę już blooma nie lać i nic z azotem na jakiś czas

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Możesz tak robić, np. raz rano, a raz przed nocą. Trochę ci tej wody poszło, ja lałem kranówkę, więc nie wiem ile poleciało, ale też sporo. Jak chodzi o plon to trochę będziesz miał,  a z 3 x LSD to ci może i 300 g wyjść, mi pewnie z jednej wyjdzie około 90-100 g, ale ja uprawiałem w doniczce 8 l, a ty w 11 l, więc może ci wyjść więcej, jak dobrze poprowadzisz uprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie wyjdzie mi 300, może to i dobrze co ja bym zrobił z tym tematem później. Raz że nie przyłożyłem się do treningów każda z tych dwóch LSD ma po kilka szczytów (za to są na wysokość duże) a dwa to bagaż błędów jakie popełniłem zaczynając od ziemi uniwersalnej, złego pH, sypania dolomitu, mieszania allmixa idąc przez flush dalej robaki, aż w końcu złe proporcje nawozów. 200 z wszystkiego i będę szczęśliwy.

w lsd z tej fotorelki chcę swojego maxa wykręcić, tam jest doniczka 10L

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Zobaczysz, wyjdzie ile wyjdzie, czasami wydaje się , że wyjdzie więcej, a wychodzi mniej, a innym razem myślisz, że wyjdzie mniej, a wychodzi więcej, jeszcze cię uprawa może pozytywnie zaskoczyć w ilości palenia, jaką z niej wyciągniesz. Jednak jak na własne potrzeby, gdy nie pali się od rana do nocy, to 200 g to zapas na kilka miesięcy. Z tego LSD do jakiego się bardziej przyłożyłeś spokojnie z 100 g możesz ściągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  dobrze by też było w 90 - 100 dni się wyrobić jak chodzi o uprawę tej lsd, dlatego muszę z nią lecieć trochę mniej spokojnie. Może na następne grow wezmę sobie jakieś szybkie automaty które dochodzą w 60-65 dni. Chociaż zostały mi 2 nasionka LSD

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ja się z pierwszą rośliną uwinąłem w 94 dni (28 dni weg i 66 dni kwitnienie). Druga jednak posiedzi dłużej, pewnie do 114 dni ( 30 dni weg i 84 dni kwitnienie). Ja bym w automaty nie szedł, dla mnie one nie mają sensu w indoor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  te moje też trochę teraz posiedzą, kurde musze jakoś walczyć z plechą pod koniec, więcej pochłaniaczy wilgoci dokupić. Kurde tu jakiś ziomek widzę że miał jeszcze gorszy przypadek plechy gdzie już konkretnie zaatakowało i jakoś się tym nie przejmował uciął topa i uprawiał dalej

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Widziałem to, owszem tam plecha mocno chwyciła, topy w "pajęczynie" . Jak chodzi o ciebie, to powinieneś pomyśleć przede wszystkim nad lepszą wentylacją, bo to podstawa, pochłaniacze też dobry pomysł, ale bez dobrej cyrkulacji powietrza będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy mam mocny wentylator 320 m3/h ale musiałem go zamienić na wiatrak od kompa bo był za głośny niestety. Był tak głośny że nie wiem do czego to porównać, ale no masakra była. Jakbyś suszarkę do włosów odpalił, dałem za niego koło 70 zł kasa wyrzucona w błoto. Więc w sumie jest wiatrak wyciągający od kompa ustawiony na 12V, jeden mieszak też na 12V i jeden wentylatorek od procesora w kompie położony na obudowie mojej lampy ustawiony na 5V i wlot pasywny u dołu boxa

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Stary, jakbyś słyszał, jak u mnie wyje głównie suszarka, bo mam w niej stary went, jaki ładnie wyprowadza powietrze, ale poziom hałasu jest spory, jednak chrzanie wolę się parę dni przemęczyć niż by miał szlak trafić plony. Ja na twoim miejscu bym wrócił do tego wentylatora 320 m3/h, ewentualnie bym próbował go jakoś wygłuszyć, by tak nie było go słychać, bo wentylator komputerowy przy takiej powierzchni i tylu roślinach to zaproszenie dla plechy. Ja bym dał u ciebie ten wentylator 320 m3/h na wylot, a na wlot bym dał, jakiś 150 m3/ h i byś miał z plechą spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie ma opcji, wykryją mnie z takim hałasem : D do 90 dnia plecha nie wbija, pod koniec jest zawsze najgorzej. Następnej uprawy nie zacznę dopóki nie ogarnę gotowego growboxa z gotowym systemem wentylacji który robi mało hałasu (wiem wiem miałem już wcześniej ogarniać growboxa, ale teraz to serio)

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ja jak na lato włączałem klimatyzator to wtedy dopiero było wycie. Kto miałby cię wykryć z tym wentylatorem rodzice? Mówisz, że to urządzenie zapobiegające pleśni i w sumie to prawda, więc nie skłamiesz. Jak zapytają po co ci to potrzebne? To też zgodnie z prawdą odpowiesz, że pleśń jest szkodliwa i po sprawie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...