Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Liście wstały. Dają mi znać kiedy lać wodę kiedy są opadnięte. Zajebiście. Plan na następne 5 podlewań:

* sama woda, 

* woda + 0,5ml bio-grow (jeszcze za wcześnie by schodzić z azot, a taka dawka nie zaszkodzi) + 2ml bio-bloom + 1ml top-max + 0,3 calmag, 

* sama woda, 

* woda + 3ml bio-bloom + 1ml top-max + 2,5ml cannazym, 

* sama woda.

IMG_20211228_025601.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Ile wody dajesz na takie mixy bo "ml" nawozów podałeś ale nie podałeś ile wody, przyszedł mi 3pack biobizza i się powoli dokształcam i zastanawiam ile i co lać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chyba jednak przy bio bloomie zostanę, zawiera trochę azotu ale cóż poradzić. Za wcześnie na pk, a Bio grow już dawno odstawione do odwołania. Także mała korekta w planie podlewań powyżej, wylatuje 0,5 ml bio grow 😄

IMG_20211229_002204.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_januszNie lej niczego z azotem, za ciemne są, a do tego zaczynają chcieć więcej P i K, a azotu mają zdecydowanie za dużo. Dawaj im teraz czystą wodę, bo ci się popalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy kolejne podlanie czysta woda, ale następne leci 2ml blooma zgodnie z harmonogramem. Już tak robiłem w innych plantach że dawałem czystą wodę z powodu tego że były za ciemne liście  i zaniedbałem pk, przez co prawie każdy liść jest popalony. Nie popełnię tego błędu. Teraz muszę im lać 4ml blooma 4ml top-max i 2ml pk co podlanie bo topy nie chcą puchnąć 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Twoja uprawa, więc ty masz decydujące zdanie, ale ja bym tak nie robił, ale oczywiście, działaj, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wolę w tej uprawie pójść drogą na skraju przenawożenia niż głodzić 

Albo oblicze sobie proporcje pk1314 która będzie odpowiadać procentowym ilościom pk w bio bloomie i podam go z wodą eleminując azot z pożywki  

IMG_20211229_010320.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy popaliłem ze względu na głód, do teraz domagają się pk mimo że leje im max dawkę

  

W 1 ml pk13 14:
13% fosfor
14% potas

w 1ml bio-bloom:
6,49% fosfor
4,36% potas

------------------------

Ile muszę wlać pk 13 14 na 1 litr wody żeby zachować proporcje zgodne z bio-bloomem, ale wyeliminować azot?

żeby pokryć zapotrzebowanie w fosfor:

13x = 6,49
x = 6,49/13
x = 0,499 w przybliżeniu 0,5 ml

żeby pokryć zapotrzebowanie w potas:

14y = 4,36
y = 4,36/14
y = 0,311 w przybliżeniu 0,3 ml

wniosek: nie da się 😄 Musiałbym mieć osobno nawóz zawierający samo P i osobno nawóz zawierający K

Ale uśredniając wynik to wychodzi 0,4 ml pk1314 jest odpowiednikiem 1ml bioblooma (eleminując azot z pożywki)

Czyli musiałbym zapodawać 0,8 ml pk1314 na litr wody by zastąpić dawkę 2ml blooma, a nie samą wodę

i tak też chyba zrobię, następne podlanie sama woda, a kolejne 0,8 pk 13 14 + calmag

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Jak popaliłeś ze względu na głód? Mi chodzi o tą pozostałą część plantów, nie LSD, jakie teraz wstawiłeś. Tamte oberwały azotem, dostały popaleń, a po nich wyleciały niedobory P i K. Teraz to LSd jest nabite w azot przesadnie, pali się miejscami, co mi sam pokazałeś. Odpuść podawanie nawozów z azotem aż się lekko roślina rozjaśni, ale oczywiście twoja uprawa , więc uprawiaj , jak uważasz. Pk niby mógłbyś dać, bo lekko się domaga, te 0,8 ml wydaje się bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy gdzie tu masz po palenie azotem, topy nie chcą puchnąć, liście przytopowe żółkną brązowieją niektóre robią się białe 😄 jest dramat, nie popełnię tego błędu 

 

IMG_20211229_011959.jpg

IMG_20211229_012005.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Chodzi mi o to, co było wcześniej, a nie o to, co jest teraz, mówię o popełnionych wcześniej błędach. Teraz owszem potrzebują P i K głównie, ale calmag też by im nie zaszkodził, ale pomógł.

Azot też daj, jak nie masz w planach szybkiej kosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  to co było wcześniej było ponad miesiąc temu, później był flush 15 litrów wody, później lałem samą wodę do czasu aż liście zrobiły się jasne, później podawałem delikatnie pk zaczynając od 1ml z bloomem też 1ml i do teraz rośliny nie odzyskały swojej sprawności 😄 do końca będą inwalidami. Podczas lania samej wody patrzyłem z dnia na dzień jak plant zżera liście przytopowe

teraz leje 4ml bioblooma 2ml pk 4ml top-maxa,

jedna dostała dodatkowo 1ml bio grow ta z pierwszego zdjęcia

niewiele mogę zrobić, lanie samej wody kiedy plant domaga się pk nie zawsze kończy się dobrze, w tym przypadku skończyło się źle, więc nie chce doprowadzić teraz do takiego stanu bo wszystko podąża tą drogą, lanie teraz samej wody dlatego że liście są ciemne spowoduje tą samą sytuację, żółknięcie liści przytopowych a następnie ich brązowienie,wypadanie, zwolnione tempo kwitnienia, a uprawa wyjdzie mi 120 dni

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Tej reszcie dawaj na ful, bloom może lecieć w dawce nawet 5 ml na 1 l wody i pk 2,5 ml na 1 l wody, one są skrajnie wygłodniałe. Jednak Lsd nie dawaj niczego z azotem, pk13/14 możesz nalać w dawce 0,8 ml na 1 l wody i tyle moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...