Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ona ma dość duże niedobory, jak dla mnie stąd takie żyłki purpurowe przebarwione, ale nie ma , co się specjalnie przejmować na tym etapie, a tylko lać więcej p i k .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  No z grow też kombinuje na kwitnieniu, jak są za bardzo wyssane z azotu, ale u ciebie kumpel pk i bloom, bo to nimi głównie musisz grać, jak chodzi o te starsze planty, a nie tą młodą LSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  przygotowałem sobie mieszankę dla nowej lsd poleci jutro (albo pojutrze, sprawdzę wagę doniczki czy wypiła tamto co miała) 1 ml pk (nie będę już kombinował z 0,8) na litr wody i około 0,6 ml calmagu

miałem lać samą wodę teraz ale jednak pasuje trochę przyspieszyć jej tempo

IMG_20211229_230950.jpg

kiedyś muszę się zabrać za wycinkę liści tak by doły też były doświetlone, bez tego nie ma szans na zbliżenie się do 100g. Ale póki co chcę przeczekać ten początkowy etap kwitnienia żeby stresu na tym etapie nie było. Tak jak u ciebie @Zielone krainy z tego co kojarzę to pisałeś że twoje planty mają ok 50cm wysokości, to ta moja lsd ma tylko lekko ponad 30 nie licząc doniczki, no chyba że pójdzie jeszcze w górę

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Uwierzyłby ktoś że to ta sama odmiana Future 1? Bo ja nie. Teraz zapowiada się gorszy plon z niej niż był kiedyś ale może chociaż na jakości zyska bo nie jest przenawożona azotem

Screenshot_20211230_030425_com.android.gallery3d.thumb.jpg.d24f7538c8f2f415ca7307d6b01bfbd8.jpg

Screenshot_20211230_030340_com.android.gallery3d.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Lsd pójdzie jeszcze do góry, do 4 tygodnia kwitnienia będzie szła do góry. Ładnie wygląda , nie przesadź z nawozami, jak chodzi o pozbycie się zbędnych liści to jak masz coś ciąć to im szybciej tym lepiej, by właśnie potem dać jej już całkowity spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  future jeszcze potrzymam z miesiąc max przy czym muszę być czujny, bo zauważyłem charakterystyczny biały mech na topku który stykał się ze ścianą boxa, spryskałem go środkiem przeciwko grzybom o działaniu "fizycznym" 😄

Podobno działa na warzywa i na owoce, które złapały grzyba i można je jeść po opłukaniu wodą, więc czemu by miał na planta nie działać.

Nie widzę już tego białego mechu po spryskaniu tym środkiem, kurde pytanie tylko co z innymi topami, muszę bacznie obserwować bo licho nie śpi

Plant już ma 100 dni to w sumie co się dziwić..

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ja dzisiaj ostatni raz opryskałem preparatem LeafCoat roślinę, jaka mi w szafce została, tam trzeba jakiś 2 tygodni, aby się to zdegradowało i tak mniej więcej mam zamiar ścinać, czyli około 15 stycznia. Jak masz podejrzenia, co do plechy to uważaj, bo wiesz, jak jest, jak wejdzie to zacznie się tracenie plonu.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy zastanawiam się czy wystarczy opryskać miejsce pojawienia się plechy i nie trzeba nic ciąć? bo tak wynika z opisu działania tego środka. Ale nie jest to leaf coat tylko Westland Resolva. Zgarnąłem ten mech niewiele go było ale kurde w takim momencie 😕

na wszystkich pozostałych LSD plechy brak

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Jak jesteś pewny, że to plecha, to lepiej wyciąć, bo nie wiesz, co się dzieje wewnątrz topa , a jak się tam zacznie rozwijać infekcja to spryskanie po wierzchu ci nic nie da, bo w środku będzie się pleśń rozwijała, więc ja bym wyciął zainfekowany obszar, nie ma sensu ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy a co jeśli było to wielkości główki od zapałki? to wycinać całego topa? szkoda mi trochę, wziąłem to zgarnąłem na śrubokręt wyrzuciłem i spryskałem to miejsce preparatem, zobacze co będzie dalej, najwyżej kosa poleci, jest przewaga mleka

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Całego nie, ale jak była plecha, to ja bym trochę topa w tym miejscu "odłupał" podważ nożem z ostrym końcem i zobacz, czy faktycznie to tylko po wierzchu, czy infekcja sięga głębiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy tylko po wierzchu, ale jutro obejrzę topy wszystkie jeszcze raz bardzo dokładnie, muszę reszte siatki uciąć bo nie mogę planta wyjąć. Jak zaatakowało wewnątrz to kosze future

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  No to tak zrob, oby problem był tylko po wierzchu, mnie plecha,  jak do tej pory ominęła, a teraz raczej nie wejdzie, bo z jedną rośliną nawet po podlaniu mam góra 40 + % wilgotności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy u mnie w pokoju jest duża wilgotność także w boxie nie mam czym tego zbijać, mam 2 pochłaniacze wilgoci ale średnio to pomaga, jutro raczej koszę future bo dwa topki z dołu poleciały do kibla 😄 wjebało się. Kurde i tak pół roku palenia co najmniej będzie więc mam to gdzieś. Następny grow to chyba w innym miejscu będę musiał robić

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Współczuje, ale tak bywa w polskich warunkach, plecha jak już zacznie łapać to fakt stracić można plon, a skoro się tworzy to warunki jej tworzeniu się sprzyjają, musiałbyś zmienić warunki i ciąć zainfekowane części, by móc dalej trzymać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...