Skocz do zawartości
Sensei

3x Somango XL, 1x Blue gelato 41, mars hydro ts 1000

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr No dokładnie. Właśnie przeczytałem skład. @onyx to Panowie pytanie. Nie dawać jej teraz rootsa? Zawsze leje 2l na 4 roślinki co dwa dni i daje 2ml czy może dać 1ml w 1litrze a drugi sama woda? 

Są trochę ciemne to fakt. Właśnie dziś fryzjer także przełączę środa/czwartek. Ale trochę szybko idą do góry a te zawiasy od lampy itd zabiera z 35cm. I zastanawiam się czy nie dać lampy na 40cm? 

Czy jak pójdą jeszcze te 5-10cm wyżej to będzie okej. Na kwitnieniu też mocno podrosną. Tak gdybam ale z racji tego , że pierwszy raz to dużo tych pytań 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei A daj jej samej wody, lepiej niech zjedzą co mają w zapasie, ta jedna jest na granicy coraz mocniejszego przenawożenia. 

Dasz jej za dużo to będzie postępować. Tabela nie zawsze jest odpowiednia dla każdej rośliny jak widać 

Sądzę że spokojnie 2 podlania możesz samą wodę dać, chyba że zblednieją ale nie powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pytanie. Przełączyć już? Lampę mogę podnieść jeszcze maks 8cm(chyba , ze pozniej cos pokombinuje). Są 43cm pod lampą... A były 60cm. Więc 17cm w górę. Boje się , że ich nie zmieszczę. box mam 140cm. Myślę , żeby jutro przełączyć o 12 w południe. I może obniżyć lampe? Bo może być ciężko 😄

3333333.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei Szykuj kombinerki 😄 bedzie łamanie nieuniknione skoro tak 😄

Obniżeniem ich nie powstrzymasz od rośnięcia 🙂 swoje muszą się wyciągnąć.

Ale tam będzie las Palmas 🙂

Ładnie zjadły nadmiar, zdrowy kolor mają.

Możesz ją i dziś już zmienić jak gaśnie Ci światło o normalnej porze w której nie śpisz 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr No coś tak czułem 😄 A pisało , że niskorosłe .. To muszę przeczytać o co chodzi z łamaniem. Wyciągnęły się do świata . Czyli nie obnizać i zostawić rozumiem. Potem coś tam znajdę tego miejsca. Jakoś skrócę zawieszki na , których wiszą i dam ja bliżej sufitu. chyba nic się przez to nie stanie z lampą.

Las palmas von tropikalias lasas 😄 

Ta jedna nadal ma problem z liśćmi ale nie pojawiają się już nowe. 

Dziś od 6:15 mają światło. To po prostu wyłączyć o 18:15? Czy zostawić 18h światła i dopiero przedłużyć im noc do 12 w południe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Dobra to już teraz przełączę. Myślę nad zrobieniem scrog ale chyba trochę za późno. Może już nic nie będę robił i na razie zobaczę jak to mi pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei generalnie masz sezony więc łamanie można zastosować aczkolwiek ja np miałem automaty i odległość szczytu od lampy było niecałe 10cm a mimo tego roślina wyrosła ładna, ogólnie kiedyś dużo czytałem o łamaniu i wynikają z tego tylko dobre rzeczy o ile nie zrobisz tego jak ja za pierwszym razem gdzie w złamanie wdała się jakaś gangrena i umarł mi główny szczyt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster @onyx No to zacznę o tym czytać 😄 Jakbym miał halę jak w kalifornii to bez lsd i łamania bo rosły na 3 metry 😄 

@Dobry_Człowiek! @Eddie Plant Dobre pocieszenie , zobaczę pewnie różnicę za 2tygodnie.

I pytanko dawać po mału jakieś odżywki? Aktualnie podlałem 3 raz samą wodą. Jedna nadal ma trochę żółte końcówki ale już jest dużo lepiej.

W czwartek dam im już power roots ale zacznę od 1ml na 2l wody. Dorzucać już alga bloom? Czy stopniowo? 

Dziś drugi dzień na flo. a łącznie 34 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14/02/2022 o 17:20, Sensei napisał:

Cześć. Pytanie. Przełączyć już? Lampę mogę podnieść jeszcze maks 8cm(chyba , ze pozniej cos pokombinuje). Są 43cm pod lampą... A były 60cm. Więc 17cm w górę. Boje się , że ich nie zmieszczę. box mam 140cm. Myślę , żeby jutro przełączyć o 12 w południe. I może obniżyć lampe? Bo może być ciężko 😄

3333333.jpg

Ziom a ty trening jakiś robiłeś/zamierzasz robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lemon Gelato @Brazil Munster  Właśnie już je dużo naginałem. Robiłem lst i tyko to. Podrosły od tygodnia bo dałem lampe na 60cm a miałem na 35cm. Od poniedziałku są na flo.  
Jeszcze naginać czy jak mówią łamać te łodygi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam chyba zbytnio miejsca , żeby coś nagiąć. Dziś obetnę trochę liści bo znów jest busz. Narazie staram się aby do wszystkich pączków dotarło światło. Od poniedziałku jest na flo ale nie ma jakiś oznak kwitnienia lub się nie znam 😄 Dziś dam ukorzeniacz i alga bloom do 3 roślinek . Zobaczę jak zareagują. Jedną tą co miała największy problem podleję znów wodą bo dopiero co się wyleczyła. 

Myślę czy na alga bloom nie za wcześnie? Do tego mam lampę na 50% i planuję dać na 75% (nie wiem czy już jest taka potrzeba)

20220217_164523_HDR.jpg

20220217_164517_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...