Skocz do zawartości
Sensei

3x Somango XL, 1x Blue gelato 41, mars hydro ts 1000

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr Czyli poczekać ten pierwszy tydzień z wycinaniem ? No powiem Ci poszły jak szalone 😄 Blooma dawać mniejszą dawkę czy przeczekać też ten 1szy tydzień?

I pytanie bo podobno w fazie kwitnienia w nocy powinno być 16-18 stopni a w ciągu dnia 26 a nie wiem czy uda mi się wykręcić taki wynik. Zazwyczaj mam ok 23-24 w ciągu dnia i 20-21 w ciągu nocy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei lepiej lekko cieplej jak jest niż zbyt zimno, z wycinaniem daj jej chwilę dopóki nie zawiąże kwiatków. Nie stresuj ich niepotrzebnie.

Niska dawkę blooma możesz dać, ale naprawdę niską. Tak tylko żeby wprowadzić trochę pk do systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei
70cm lampa = weg
15-30cm = flo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei dlatego w twoim przypadku siatka zdała by egzamin, nie dość że jesteś w stanie odseparować każdy szczyt większy od siebie by dostawały dużo światła to jak urosną grube i ciężkie pały to nie będziesz musiał wiązać, a urosną takie uwierz mi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster
Ja teraz mam 15cm od najwyższego szczytu lampa 80% z 200W a za tydzień wjedzie już 100% światła i po tygodniu topmax 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lemon Gelato mam po bokach pełno pączków to wole mieć trochę wyżej , żeby wszystkie miały dużo światła

.@onyx  Słuchaj , właśnie mam siatkę 60x60. Na jakiej wysokości mogę założyć? Tylko muszę ja rozpracować bo jak zakładam z haczykami , które były w zestawie to robi się 40x40..

@konopny_janusz Zrobiłem więcej , planowo były dwie ale zakładałem , że może nie wykiełkować np 1 a potem 1 paść przez nieudolną uprawę ale jakoś wyszły i mam busz z 4 roślinami , następnym razem 2 rośliny i myślę , że efekt będzie porównywalny 

I mam problem z wilgotnością. box w tym samym pokoju co suszę pranie i mam ok 70% wilgotności w środku.ogólnie w ciągu dnia ok 50%. Muszę zastosować osuszacz czy są jakieś inne możliwości? I jeszcze jak mają noc to mogę normalnie je podlewać i np coś przy nich robić (oczywiście bez światła tylko np latarka w telefonie) 

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei póki nie ma kwiatostanów to bez przypału ale jak już będą to musisz jakiś osuszacz zastosować i do 50% jeszcze da radę przebyć przez flo ale musi być zajebista cyrkulacja powietrza 

Jeżeli chodzi o siatkę to zrób tak że by było dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr właśnie tak zrobiłem , pomyślałem o tym samym 😄 Jutro wrzucę fotki nie będę ich za bardzo oświetlał. Na razie umocowałem nad roślinkami. Zamocować ja tak aby włożyć wszystkie najmniejsze szczyty czy pośrodku? Nie chcę już podkładać pod siatkę , żeby były szersze bo rozerwą mi boxa te dzikie kobiety 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 40/ 7flo. Siatkę rozmontowałem i zamontuje na nowo. Jest dziki busz. Temp 22.5 wilgotność ograniczyłem do 40-50%  aktualnie jest 45%. lampa 35cm nad roślinkami 70% mocy lampy. Wentylator mieszjący dąłem nad lampę , żeby miały jak najwięcej światła. za kilka dni chcę uciąć trochę liści bo jest ich zdecydowanie za dużo . Polałem im dwa razy alga bloom z ukorzeniaczem i wszystkie dobrze to przyjęły oprócz roślinki z którą wcześniej był ten problem. Znów białe końcówki i zrobiła się bardzo zielona. Chyba ma uraz do azotu. Narazie dam jej spokój bo naprawdę leje małe dawki. 

Jak podlewałem aktualnie 3l na 4 roślinki to dawałem 2ml alga bloom oraz 2ml power roots Czyli 2ml z odżywkami a 1l samą wodą. Ph w normie . Wody w okolicach 6 , sprawdziłem ziemie również okolice 6.

Pojawiają się włoski. Tylko mam problem aby do wszystkich pączków po bokach docierało światło. Są mniejsze i zasłonięte. Cały czas odginam liście ale jest ich za dużo. 
Mogę obciąć trochę z nich? Tak z 5 na roślinę by się przydało. chociaż tych największych. Dolnymi później się zajmę bo aż tak nie przeszkadzają. No i jak mówię będę montował ponownie siatkę .

20220221_163408.jpg

20220221_163448_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei jasne, dolne śmieci można wywalić. Ale daj im się dobrze uformować na górze. Potem fryzjer i będzie las palmas 🙂

PH też możesz już powoli kierować w 6.3-6.5, niby przyswajanie papu na kwitnięcie lepiej działa w tych zakresach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei z power rootsa możesz już zrezygnować bo roślina ma się teraz skupić na tym co jest u góry a nie tym co na dole 

Liście możesz obrywać co parę dni by roślinę oswoić z tym a będzie mniej stresowała się ich utratą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 44/11flo. Panny są coraz ładniejsze i mają już intensywny zapach ale to jeszcze nie jest to. Leje im samo alga bloom. Podlewam 2l wody z 2ml alga bloom co dwa dni. Ale planuję zwiększyć od przyszłego tygodnia dawkę do 2ml na 1l wody. Po odstawieniu power roots rośliny zrobiły się bardziej jasno zielone a jedna , która miała problem odżyła. 

Temp w ciągu dnia między 23-24 a w nocy ok 21 stopni. a lampa na 75%. Wilgotność ok 50% , muszę z tym walczyć. Kupię jakiś osuszacz tylko nie mam na niego miejsca w środku.

Lampa już jest na maksa u góry ( jeżeli chodzi o haczyki). Będę musiał zamontować ją bez tych linek i dać ją jak najwyżej do góry bo najbliższy szczyt jest 22cm od diod..

Dzięki siatce zaprowadziłem lekki porządek ,  staram się odginać liście i dawać światło pączką, które są niżej.

Jakieś porady, spostrzeżenia? Kiedy mogę dać lampę na 100%? Aktualnie mam 75% a myślę , żeby dać już im pełnię światła. I jeszcze czy już dawać pk 13/14 czy poczekać 1-2tyg?

 

20220225_113856.jpg

20220225_113853_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 49/16 FLO. 
Jak narazie jest wszystko dobrze. Dziś zrobiłem mocnego fryzjera(garść liści). 

Lampę podniosłem 15cm wyżej i od najbliższego szczytu jest teraz ok 25cm i 75% mocy.
Temp 23.5-24.5 dzień , 21-22 noc. Wilgotność między 40-55%. .

Woda ma PH ok 6.5. Ziemia również.

Podlewam Alga bloom 3ml na 2l wody. A dziś pierwszy raz dałem pk 13/14 ( 1ml na 2l wody).

Rozwijają się chyba prawidłowo. Jakieś spostrzeżenia? Może dodać jakiś nawóz? 

Ja osobiście mam nadzieję , że zetnę do połowy kwietnia i na majówkę będę miał coś swojego 😄 

20220302_174044.jpg

20220302_174049_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...