Skocz do zawartości
Sensei

3x Somango XL, 1x Blue gelato 41, mars hydro ts 1000

Rekomendowane odpowiedzi

@konopny_janusz właśnie podkręciłem na takie 87.5% , kilka dni i dam im 100%. Zrobię im taki mały progres. 

@Brazil Munster Właśnie ja mam to samo 😄 A pytanko, podczas kwitnienia mogę je tak ścinać z tych kwiatów co kilka dni? Nie odczują tego?  Ogólnie miały fryzjera od małego więc chyba się do tego przyzwyczaiły 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Brazil Munster Chyba jedna nie wytrzymała choć nie była zbytnio stresowana. Od początku była jakaś inna. 

Roślina do wywalenia? @konopny_janusz  @onyx @Udyr @Lemon Gelato

Co zrobić w takiej sytuacji? inne jak narazie nie mają chyba męskich nasion. 

20220307_164541_HDR.jpg

20220307_164421_HDR.jpg

20220307_164500_HDR.jpg

I od razu drugie pytanie. Czy z kolejnymi jest wszystko okej?

 

20220307_170305_HDR.jpg

20220307_170440_HDR.jpg

 

20220307_164500_HDR.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei wyciągnij powoli z boxa i idź w innym pomieszczeniu delikatnie urwij jaja. I obserwuj. Może nie będzie więcej wywalać.

Nie masz nigdzie wpadającego światła ? Jakaś dioda ze sprzętu ? A może podczas ich nocy zagladaleś do namiotu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr Tylko jak ją dam gdzie indziej to już nie będzie miała dnia i nocy. Robię to pierwszy raz i tak nie do końca wiem jak się nią wtedy zajmować 

Ogólnie dośc dużo tych jaj.  Dioda to na pewno nie. Przez wiewy dolne co najwyżej ale na tym poziomie są donice także nie powinny dostawać światła

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei jak oberwiesz to może wrócić do namiotu. Spryskaj miejsca wokół jajec wodą. Nie widać żeby zaczęły sypać pyłkiem. Ale tak w razie w przemyj mgiełką wody.

I przejrzyj wszystkie, dla świętego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr właśnie już miałem trochę pyłku ale uważnie ją wyciągnąłem. Jak są jajka ale nie ma pyłu to nie przejdzie na inne rośliny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei dopoki się mocno nie otworzyły to nie powinno być dużo zapylonych. Jakieś pewnie dostały pyłu, bo małe ilości też latają w powietrzu. 

Nawet śmiało boxa możesz przemyć żeby usunąć jak najwięcej tego z boxa.

Może to nawet nie Twój błąd. Mogły mieć cechy hermy same w sobie. Moje pierwsze też wywaliły jajca ale pod koniec życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr To zrobię jak mówisz. Oberwę wszystkie jajka, spryskam wodą, i umyje boxa. Bedę ja obserwował. Zaglądam codziennie i sprawdzam jak im idzie i jeszcze wczoraj tego nie było. Całe szczęście miałem ją z brzegu. 

Ale to właśnie gelato, chyba bardzo wrażliwa odmiana 

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei wiele jest czynników. Oby Ci nie posypało za dużo.

I jak znajdziesz nasiona to nie kiełkuj ich w boxie. Na out może tak, bo tylko gen przedłużysz słaby.

Jeśli będą dalej jajca wywalać to kompost niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa ogólnie.  

Wyrywaj dokładnie do cna .  Sprawdź czy inne ni3 mają.

Jak nie pokaże się więcej  to trzymaj A jak będą nowe jaja to lepiej to wypierdolic.  

U mnie w grow miałem w jednej kilka jajek ale może z 5. I wyszła i tak dobra panna. Ale w temacie znalazłem 3 pestki.

 

Może być przez taka genetyke, Brand, może przesuszona była, częsty stres itd. Powodów może być wiele 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster @Udyr Powiem Wam , że znalazłem po 1/2 jajkach na dwóch pozostałych... Jedna cała. Ale tak poza tym to naprawdę świetnie rosną. Więc po prostu będę obserwował i urywał. 

Możliwe , że to przez urywanie liści choć naprawdę robiłem to od czasu gdy miały raptem 3 tygodnie i regularnie także powinny być przyzwyczajone. Temperaturę też mają w dzień ok 26 stopni w nocy ok 21. Wilgotność trzymam na poziomie 40-50. Światło nie dociera. W nocy nie otwieram.. 
Podsyłam zdjęcie. Czy to jest okej?20220307_175023.thumb.jpg.413fd3dc8a97c113f1047b6fc92885a8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei jeśli mówisz o tych kulkach pod spodem to są damskie calyxy. Dopóki wystaje włos a nie coś na kształt ziarna pszenicy to jest ok.

Teraz czeka Cię codzienny przegląd. Oby już się nic nie pojawiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr No będę codziennie sprawdzał co u nich i w razie czego odrywał te jajka 😄

@Brazil Munster No właśnie bez obcinania liści to połowa topów nie miałaby światła ... Ja nawet o tym myślałem w ten weekend ale z obecną sytuacją chyba się powstrzymam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 59/26 flo.

Temp w ciągu dnia 23.5-25.5 (zależy jak wywietrzę pokój, wilgotność 40-55%. Lampa cały czas 100%.

Dodaje 1ml pk 13/14 i 2ml alga bloom na 1l.  Ile jeszcze dawać alga? Aż do końca?

Roślinka , która hermiła nadal produkuje jajka ale już nie na taką skalę. Są to pojedyncze osobniki, a 3 inne już bez zarzutów.. Codziennie sprawdzam czy nic się nie dzieje.

Widzę, że ta zhermiona rozwiją się troche wolniej ale daje radę. Ma dużo nowych pąków i robią się ładne o zapachu cytrusowym (blue gelato).
Muszę zamówić osuszacz powietrza bo jak podleje i do tego wystawię pranie robi mi się 60-70% przez około 2-4h przez co filtr nie daje rady.

Tak myślę czy mogę poucinać liście czy już lepiej ich nie ruszać? Mówię o roślinach nie hermach bo tamtej niz chcę stresować.

20220312_095216_HDR (1).jpg

20220312_095224_HDR (1).jpg

20220312_095227_HDR (1).jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei herma wolniej rośnie bo i tak pewnie popyliła się sama poniżej bananów. 

Bloom i pk na 2 tyg przed planowanym ścięciem sobie odstawisz i będzie ok.

Jak nie ma tragedii w dostępie do światła to już jej nie ruszaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Pewnie tak. Ale wtedy dokładnie spłukałem wodą. Dziś wyciągnę i przegląd generalny. Następnym razem postaram się bez hermienia bo teraz to zrobiłem uprawę LGBT + 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...