Skocz do zawartości
Sensei

3x Somango XL, 1x Blue gelato 41, mars hydro ts 1000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Na wstępie zaznaczę , że jest to moja pierwsza hodowla w domu. 

Myślę , że na pewno przyda się pomoc doświadczonych growerów/growerek ale mam nadzieję , że coś z tego wyrośnie 😄 
Box: Marshydro 60x60x140

Lampa: Marshydro ts 1000 ,

Wentylator: docelowo axial-quiet 125duo (aktualnie na 2tyg będzie axial-flo 100 bez filtra , ponieważ tamten się spalił po odpaleniu)  , FIltr węglowy: Mastercarbo 400m3/h 125mm. 

Wentylator mieszający: Ram 16w

Nasionka: 3x somango xl( RQS) , 1x blue gelato 41( barneys farm, dostałem w gratisie :) )

Doniczki docelowe : 4x9l , aktualnie będą w 1.5l

Ziemia: Plagron lightmix

Nawozy: na weg: Plagron power roots, alga grow i biohumus na początek do tego dam mikoryzę. na flo: alga bloom , pk13-14 i cal-mag z biobizz.

Mam też paski ph-metr i czekam na płyn heliga.

Aktualnie kończę składanie boxa a nasionka dałem do wody ok 3h temu i wstawiłem do szafki. 

Myślałem nad lst oraz później dać siatkę (kupiłem specjalną 60x60). To na tyle.

Jak złoże wrzucę zdjęcia jak to wygląda i jutro nasionek jak dam do ziemi. Ziemie spryskam wodą i nałożę woreczek foliowy.(taką dostałem radę od kolegi z forum po fachu) 
 

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr zgadza się, lubię jak ktoś się dobrze przygotuje do projektu tak że brawo ty @Sensei  

Sporo osób pierwsze co robi to kupuje pestki wrzuca do ziemi i liczy na cuda 

No i oczywiście życzę powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Dzięki bardzo za cenne rady. 
Zaraz wrzucę jak to wygląda. Narazie mam prowizorkę i już wiem ,że muszę coś pomyśleć z wyciszeniem wentylacji. bo slychać aż w sypialni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei U mnie sprawę załatwiła wymiana przewodów went na te wyciszone. Bardziej niż wenta było słychać koniec przewodu i samo powietrze 🙂

@onyx u mnie mieszak po wyłączeniu dzisiaj kilka razy zapiszczał i zdechł 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Mówisz o izolowanym? właśnie mam taki do drugiego went , który wczoraj się spalił.. 

@onyx Właśnie ten co się spalił to axial-quiet duo, 197m3/h. Niby jest silent. Zobaczymy jak mi wymienią 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image_67179265.JPG

image_67222785.JPG

image_67224065.JPG

Tak to wygląda z początku. Mam nadzieje , że sznurek podoła w lst. nie chciałem dawać prętów , żeby nie pocięły łodygi. Mocowanie lampy też chcę zmienić. dać haczyki i na nie lampę. 

Właśnie strasznie głośno chodzi ta wentylacja. Ten co mam aktualnie jest głośniejszy (mierzony z 3m) o 10db od tego , który będzie docelowo. A narazie chcę to jakoś wygłuszyć

image_67169793.JPG

image_67186177.JPG

image_67147521.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei jest jeszcze opcja regulacji obrotów. Albo tłumik na koniec wylotu. Ale samego buczenia wenta raczej nie da się usunąć całkiem.

Jak masz sam kanałowy poza boxem to może podłóż coś gumowatego żeby nie przenosił drgań.

Nie mam innych pomysłów już 😄

Zawsze coś będzie bzyczec.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Właśnie mam go w boxie. narazie bez filtr bo mam inny went. ten drugi jest cichszy do tego dam przewód izolowany. Myślę , że wyjmę z tego 125mm co mam i dam tą watę do tego. zobaczę co z tego będzie. dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja taka żebyś zbudował bądź ogarnął jakąś małą szafkę do której wejdzie Ci ten went. Zrobić otwory na wyprowadzenie przewodów, i sicnaki wewnątrz wyłożyć pianką eva i będzie dużo ciszej. Ja mam silwnta w skrzyni wygluszonej to went praktycznie jest nieslyszalny.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję coś wykombinować. na pewno jak zmienię wentylator na silent w przyszłym tygodniu to będzie mniejszy hałas. właśnie ja nie mam miejsca obok boxa jedynie mogę coś postawić na niego. Może gdybym dał tam 3/4cm pianki wewnątrz i zewnątrz z każdej strony byłoby okej. jak zamknę drzwi od sypialni to go nie słychać. myślę , że sąsiedzi z dołu nie mają żadnych wibracji. Bo słyszę takie trochę buczenie. Nie sam hałaś wentylatora a właśnie buczenie jest drażnące 😄 
A tak to wyglądało wczoraj wieczorem. Spryskałem ziemię wodą i nałożyłem takie woreczki. o 24 ustawiłem programator i o 18 zaczynają noc 6h. went chodzi cały czas. Lampa ok 40% mocy 50cm nad roślinkami. po 24h w wodzie były 3 kiełki somango xl a blue gelato nie wykiełkował ale nasionko było trochę większe niż tamte( jakby starszy brat). Po godzinie 24 zdjąć woreczek i zobaczyć jak u nich? Aktualnie woreczki wydają się już być suche ale ziemia była zmoczona tak . że lekko poleciała woda z doniczek. BO teraz od 18-24 mają noc.

unnamed.jpg

xyz.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...