Skocz do zawartości
Sensei

3x Somango XL, 1x Blue gelato 41, mars hydro ts 1000

Rekomendowane odpowiedzi

@Sensei a po cóż to światło marnować przy kiełkowaniu ? 🙂

Obserwuj co 3-4 h i jak wystawia łby to włącz światło 🙂 jak narazie z niego w żaden sposób nie skorzystają. LED nie daje tyle temp żeby pomagał w jakiś sposób 🙂

Woreczki spoko opcja, trzymaj dopóki nie zrzuca kasków albo jeśli będą się wyciągać za szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem im dać troszkę tego światła 😄 Ogólnie myślę , żeby trochę to wydłużyć do 24:00 , żeby zrobić im noc od 24 do 6? Będzie to miało jakiś wpływ? Niby od 18 do 24 mają mieć noc ale tam dopiero przebiją się pewnie dziś/jutro przez ziemię . Ogólnie teraz na noc wyłączam wentylator i otwieram dziurkę u góry boxa. Myślę , że na tym etapie nic się nie stanie. Do tego mam na dole otwarty lekko przepływ , żeby wlatywało świeże powietrze.. 

Będę kombinował z tym wyciszeniem. Czy umiejscowienie wentylatora i kanałów ma jakiś większy wpływ na hałas? Np. jakbym dał go bardziej na środku boxa i przewód dał górnym wyjściem niż jak mam to z boku? Też go trochę utnę bo sporo mi wystaje. Muszę coś pokombinować bo dziewczyna skarży się , że nie może mieć otwartych drzwi od sypialni i ciągle jej coś wibruje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei Nigdy nie słyszałem narzekań kobiety na wibracje 😛

A Tak serio to popatrz czy gdzieś coś nie dotyka do stelażu namiotu, bo jakiś tam dźwięk buczenia silnika zawsze jest, a wibracje niosą się kanałem albo z samego wenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień nawet tworzy się na przewodach.  W sumie nie wiem czy masz np w otulinie którą też wyglusza.  

Spróbuj sam przewód dac prostopadle i np skrecajac w którymś kierunku to już inaczej będzie wydawać dźwięk. 

 

Najlepiej silnik zapakuj  w piankę i będzie ciszej tylko to już tego silenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  Chcę zamontować trochę pianki na rurę od boxa gdzie jest mieszający. Mam w zapasie większy przyłącznik także nie będzie problemu

.@Brazil Munster Postaram się zrobić tak jak mówisz. Będę próbował różne metody, które nie wymagają dodatkowego miejsca 😄

Dziś po 24 chce zdjąć woreczki i zobaczyć jak u nich. bo aktualnie są całe wilgotne od środka i nic nie widać. temp w boxie jak mają światło 24.5stopnia. w nocy pewnie ok 21-22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Wczoraj po 24 zdjąłem worki. Ziemia jest wilgotna.temperatura ok 24stopni wlgotność ok 50%.. Wszystkie wykiełkowały 😄 A jedna rośnie jak na drożdżach. Lampa 50cm od kielków, 40% mocy. 

Aktualnie myślę , żeby jutro trochę podlać bo wyjeżdzam wieczorem i wracam w niedzielę po południu. Od przyszłego tygodnia w czwartek chcę dać power roots i trochę biohumusa.

Jakieś spostrzeżenia? 

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Nie wiem jak z moją wysokością. Tak myślałem 25-30dni. W sumie to zobaczymy jak będą szły do góry. Na pewno zrobię lst to będą miały trochę więcej miejsca na wzrost

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Sensei  Pożałowałeś im ziemi, co nie jest dobrym pomysłem, bo teraz rosną w dołku, jakby spojrzeć na brzegi doniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Brazil Munster A jakie ma to znaczenie czy docelowe, czy niedocelowe, jak teraz rosną w dołłku ? ;)

@Sensei Ziemi powinieneś mieć w tych doniczkach nasypanej na równi z pierwszą krawędzią doniczki, czyli prawie do samej góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Zielone krainy napisał:

 

@Sensei Ziemi powinieneś mieć w tych doniczkach nasypanej na równi z pierwszą krawędzią doniczki, czyli prawie do samej góry.

@Zielone krainy zbije sie do polowy-polowy ziemi zawsze z górką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArteK wystarczyłoby, aby ziemia dotarła do pierwszej krawędzi, owszem można dać więcej, aż po brzegi, ale chodzi o to, że w tym wypadku nie ma potrzebnego "minimum" , bo rośliny rosną w dole, gdzie nie ma dobrego dopływu powietrza, bo są osłonięte od świeżego powietrza, jakie wpada wlotem, a wyciągane jest wentylatorem wytłaczającym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan   Zobaczymy. To jest pierwszy raz więc dałem granicę błędu. Może coś zrobię nie tak i na kwitnienie zostaną tylko dwie. W razie w jakoś się upchną

@onyx .@Brazil Munster Właśnie szukam domowego sposobu.ale pewnie dziś wstawię nawilżacz. Aktualnie mam 45%... A wczoraj wieczorem miałem już 65 i myślałem , że będzie okej. Teraz włożyłem szmatkę namoczoną w wodzie. Al

.@Zielone krainy  dałem im  troszkę więcej (ale za mało to prawda) niż jest teraz ale w ogóle jej nie ubijałem ani trochę. odpadła od pryskania leciutko. Jak będę dawał do docelowych za ok tyg-półtora to też zrobić aż pod prawie korek? Mają trochę powietrza od mieszającego. I pytanie otwór na dole boxa mieć otwarty cały czas? Później na kwitnienie chyba już nie za bardzo? Aktualnie mam cały czas otwarty(chyba , że gotuje to zamknę na godzinkę.

Jak macie jakieś spostrzeżenia itd to z chęcią wysłucham. Przyda się każda rada. Dodam , że lampa 50cm nad roślinkami i 40% mocy( coś zmienić  , myślałem , żeby w przyszłym tyg dać niżej o 10cm i zwiększyć o 10%?)

 

Wrzucam fotki bo jedna to pnie się w górę jak szalona. Możliwe , żeby tak wystrzeliła bo wiał na nią mieszający? miałem go bardziej z boku więc mogła trochę dostać. teraz dałem go na 1 bieg i nawiew lekko z góry na wszystkie roślinki.

11.jpg

33.jpg

22.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei wstaw jak najszybciej nawilżacz bo on na początku potrzebują dużej wilgotności, wlot pasywny ma być zawsze otwarty 

Ziemi do nowych doniczek daj pod korek ale nie zbijam tej ziemi bardzo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...