Skocz do zawartości
Sensei

3x Somango XL, 1x Blue gelato 41, mars hydro ts 1000

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr Tak jest okej? Jak coś to zrobię zdjęcie innym telefonem. Nie wiem co konkretnie chciałeś zobaczyć

20220203_183548.jpg

20220203_183614.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej. Mam mały chyba problem. Nie wiem co to może oznaczać mam to na na kilku liściach. Dodam , że w środę podlewałem 2l i dałem 2.5ml odżywki alga grow więc bardzo mała dawka i jak zwykle 2ml power roots na 2l. moc lampy od tygodnia zwiększyłem do 60% a od jutra chcę dać na 75%. jest ok 35cm nad roślinkami. Pojawiają się te wyblakłe plami na końcu liści. Dać im calmag? Zaraz sprawdzę ph gleby papierkami i płynem heliga. Wstawiam zdjęcia.

i pytanie dodatkowe. Mogę trochę uciąć większych liści? Nie ukrywam , że robi się busz i zakrywają małe pączki. Nawet nie mam już gdzie ich odgiąć.

20220204_165155_HDR.jpg

20220204_221205_HDR.jpg

20220204_221307_HDR (1).jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Dałem tylko raz grow. i to małą dawkę 25ml na 2l wody. Może jednak było słuchać , że nic jej nie trzeba 😄 No właśnie jest sałata. Tak na 50cm? Właśnie już upycham gdzie mogę pod spód, wiąże sznurkiem, a to zaginam pod doniczke ale po chwili wstają i zasłaniąją pączki .

Aktualnie dałem na 45cm i pozaginałem jak tylko mogę. Jutro podleję bez alga grow i zobaczę w niedzielę .

Co mogę dodać właśnie poczytałem trochę o somango to jest bardzo liściasta odmiana 😄 A gelato powoli rusza do przodu po toppingu. Wrażliwa odmiana dziś 4 dzień i dopiero nabiera sił. Myślę , że w niedziele będzie ładna. Mogłem zrobić to na innych bo i tak odbiegała od reszty ale chciałem jej mieć trochę więcej bo była jakaś mierna 

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster Moc zostawiłem na 60%. I podniosłem do 60cm nad krzakami. Niech się troszkę wyciągną. Mam 140cm więc troszkę mogą pójść do góry. Jeszcze ok tydzień do kwitnienia a są wręcz przy ziemi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei zostaw już na 60% i 60cm od ziemi aż do momentu przełączenia, jeżeli chodzi o liście to można już powoli małą defoliacje stosować skoro nie jesteś w stanie okiełznać liści bo też tak miewałem, utnij kilka liści które najbardziej zasłaniają odrosty ale zostaw mały kawałek łodygi po liściu że by jakąś zaraz się nie wdała. To są sezony więc nie ma obawy bo w końcu odbije i wszystko będzie w porzadku a co do liści to bym póki co się tym nie martwił ale pH sprawdzić trzeba 

Defoliacje tutaj na forum jest trochę kontrowersyjna ale ja zacząłem ją stosować i mi przypadło do gustu bo nie lubię się męczyć z liśćmi i je chować wyginać itd tylko wolę uciąć i mieć spokój a niektóre artykuły twierdzą że defoliacje warto stosować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Ph w normie. No chyba zastosuję . Dziś jak wstałem znów chowanie liści. Upchałem gdzie się da i tak pączki pod spodem nie mają zbyt dużo światła. Liście są ogromne.  Na początku obciąłem po jednym dużym liściu , który zasłaniał i przyniosło tylko pozytywny efekt. więc teraz obetnę po 2/3 liście z somango i będzie dużo lepiej. gelato zostawię w spokoju bo wrażliwa odmiana.

Wstawiam zdjęcie po strzyżeniu. Z każdej roślinki uciąłem po dwa liście z a gelato jednego. Teraz wszystkie pąki mają dużo światła. Od wczoraj troszkę się wyciągnęły.

Ogólnie gleba ma ph 6. A woda przefiltrowana z dzbanka niby 7ph mierzone tymi paskami chińskimi za 8zl ...  Właśnie podlewam 2l z 2ml power roots. wilgotność ok 55-65% temperatura ok 23.5. Jutro wrócę więc zobaczę czy z tymi listkami wszystko okej.  I jutro jeszcze trochę nagnę te odrosty.

20220205_111646.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx To w takim razie nagnę we wtorek bo dziś dopiero co podlałem godzinę temu i miałem się zabierać za naginanie.

@Udyr Jeszcze się zdziwisz jak wystrzelą i przebiją boxa 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem. Dziś dzień 29 jutro 30. Trochę mnie tu nie było 😄 Więc wstawiam jak to wygląda. U jednej roślinki , która najbardziej się rozwija zauważam żółte końcówki a nawet może białe. Podlewam wodą z power roots. 1ml na 1l. Temp ok 23.5 w dzień w nocy 22. Wilgotność aktualnie to nawet 75% a tak zazwyczaj ok 65%.Cały czas odgarniam liście , żeby topki miały więcej światła. Moc lampy ok 55% 60cm od szczytów. Chcę w niedzielę przełączyć na kwitnienie. Jak myślicie? Jutro znów obetnę trochę liści bo znów jest ich aż nadto 😄 

Jakieś spostrzeżenia, porady? I co to może być? Za dużo azotu? Czy może niedobór? Odżywkę alga grow dałem tylko raz i we wszystkich innych roślinkach ten problem zniknął po kilu dniach a w tej jeden się utrzymuje. 

A w gelato liście takie wielkie .. Jednak dało radę 😄 

222222.jpg

11111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei może ta jedna bardziej wybredna jest z azotem, daj jej samej wody.

Dobrze by było jakbyś ten nadmiar przed przełączeniem ogarnął, może dłużej zakwitać ale nie musi.

Kwasy humusowe, wyciąg z wodorostów to źródła azotu.

A to masz w power roots.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei ja bym potrzymał parę dni dłużej że by jednak zjadły trochę tego nadmiaru azotu bo widać że są ciemne a do tego defoliujesz więc potrzymaj je tak do 35-37 dzień a wyjdzie ci to tylko na dobre 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...