Skocz do zawartości
Sensei

3x Somango XL, 1x Blue gelato 41, mars hydro ts 1000

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam mały problem z liścmi. Nie wiem z czym związany. Nawozy 2ml alga bloom i 1ml pk 13/14 na 1l wody . Dodałem wczoraj 1ml calmag na 2l wody. 
Dolne liście robia się wyblakłe a górne jakby przypalone? szczyty są 25cm od diod.

20220314_162336_HDR.jpg

20220313_104848_HDR.jpg

20220313_104840.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Brazil Munster Właśnie ja już ją podniosłem o ok 15cm. Usunąłem metalowe haczyki i dałem na trytytki. Nie podniosę jej za bardzo max 5cm . Jutro jeszcze raz spojrzę.. Jedynie mogę dać lampę na 80-%?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Brazil Munster Panowie. Zmierzyłem odległość od tych co przesyłam zdjęcie to 35-45cm od diod. 
Rośliny podlewam jak widzę , że potrzebują. A teraz piją dość dużo. Dziś dałem im 3l wody i lekko się przelały ale troszeczkę. Dałem 4ml alga bloom i 2ml pk13/14 na 2l wody i 1l czystej.

Chodzi o te odbarwienia. Ogólnie liście robią się jasne , a dolne żółknieją i obumierają. Przydałoby się zrobić małego fryzjera.. Niepokoją mnie te plamy. Topy rosną zdrowo. Jak na może i 4 hermy ( kto wie) nie jest źle 😄 

20220315_164619_HDR.jpg

20220315_164616.jpg

20220315_164624.jpg

20220315_164609.jpg

20220315_164612.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Mogę zrobić jeszcze jutro po pracy. Te zdążyłem zrobić przed ich nocą bo mają od 18.  Przy przybliżeniu widać czarne końcówki oraz te dziwne plamy. Te szczyty są ok 40-45cm od lampy. A te , które są ok 20-25cm akurat nie mają takich objawów tylko pączki obok.
Spojrzałem na zdęcia od dutch-passion to najbardziej odpowiada temu tak jak powiedziałeś wapń . Dziś je srogo podałem bo aż 3l na 4 roślinki (miały suszę) i teraz rozrobiłem 1.5ml calmagu na 400ml wody i im dodałem. (oczywiście po ciemku 😄 ).

20220315_172142.jpg

20220315_172147.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr mam max 1.4ml. Ale już je srogo podlałem więc nie chciałem im dawać aż tyle wody.
Dziś wyglądają jeszcze gorzej ..  Ogólnie całościowo dolne liście nie mają koloru, żółkną więc muszę je oderwać. A tak to rośliny nie produkują już jaj jak tak patrze. Temp mają ok 25 stopni w dzień w nocy ok 21. Wilgotność między 40-55% 
Co dwa dni daje im 4ml alga bloom na 2l wody i 2ml pk 13/14 na 2l wody. Zaczęły gubić kolory i ostatnie dwa podlania dostały po 2ml calmag na 2l wody.

Obramówki liści są jakby czarne. Pełno wyblakłych punktów jakby im czegoś brakowało do życia. Na drugim zdjęciu liśc wyblakły a w środku pełno czarnych punkcików .

Też mam myśl , że może gniją korzenie? Ale nigdy nie dopuszczałem do takich sytuacji , żebym je przelewał. Mówią też , że jak gniją to nie piją tyle wody a moje piją jak chłop 😄 
@Zielone krainy @Brazil Munster @onyx Zerkniecie też co to może być? Jak porównuje zdjęcia to niby magnez i wapń ale od kilku nalań regularnie dodaje a jest gorzej. Ph wody ok 6.5ph. Ps. jak trzeba to zrobię zdjęcia bez lampy , wyciągnę itd

20220316_162459_HDR.jpg

20220316_162546_HDR.jpg

20220316_162518.jpg

 

20220316_162559_HDR.jpg

20220316_162505.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr No u mnie podobnie. Na innych nawet bardziej, Niektóre są wręcz białe.  Może potrzebują więcej alga bloom? Dawka maksymalna 4ml a ja im daję ok 1.5-2ml na 1l

A to ten liść z kropkami . Aktualnie uciąłem po klka liści z rośliny. Te na dole , które były najbardziej żółte. Niektóre same odpadały. Jedna z łodyg pomniejszych została leciutko dziabnięta ale związąłem ją sznurkiem z inną i stoi prosto. Nawet nie ma nacięcia. Mam nadzieję , że będzie okej.

 

image_67190785.JPG

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Przy kolejnym podlaniu zwiększę 2x czyli dam 3ml na 1l wody i 1ml pk do tego 1ml calmagu. Zobaczę jak to będzie dalej szło. Dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzień 68/35flo.

Temp trzymam ok 24-25 w ciągu dnia w nocy 20-22 stopnie. Wilgotność 40-55% (górna granica po podlaniu).

Roślinki przezwyciężyły jajka i już ich prawie nie produkują. Przez ostatnie kilka dni z jednej rośliny 2 jajka a reszta już czysta więc chyba same się naprawiły 😄

Nadal niepokoją mnie liście.. Dodaje aktualnie 4ml alga bloom 1ml pk 1ml calmag na 1l wody. Calmag jest to 3 podladnie a zwiększoną dawką alga bloom drugie.

Topy rosną ale liście nie są zdrowe.  Na zdjęciach jak to wygląda całościową i te liście.. Przy topach też robią się takie brązowe a były ładne białe.
Może to dlatego , że wszystko idzie w topy?  Utnę trochę liści z dołu bo i tak robią się wręcz białe.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei lać trzeba żreć, nie ma rady.

Niech same odpadają liście, oszczędź jej już szczypania. Może calmag przez dwa podlania, nadmiar ich nie skrzywdzi. A może rozwiązać problem tych plam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...