Skocz do zawartości
Sensei

3x Somango XL, 1x Blue gelato 41, mars hydro ts 1000

Rekomendowane odpowiedzi

@Sensei A to gitara . A jak ci się tam gelato robi bo akurat ono mnie interere jakoś tak 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Różyczka Robię to pierwszy raz i tak nie za bardzo wiem jak to z sobą połączyć jak nagiąłem roślinę?  Mogę zrobić razem z lst? Np teraz usunąć ten mały szczyt w zagiętej części? @Lemon Gelato Gelato rośnie najwolniej. Zobacz te dwie rośliny z tyłu a gelato z przodu po prawej. Somango z przodu po lewej nie ma co się dziwić bo z początku mocno nadłamałem łodygę , podejrzewam , że byłaby tak duża jak pozostałe. Coś więcej na tym etapie ciężko mi powiedzieć. Również dość długo wychodziła z ziemi. Ale zauważyłem , że gelato potzebuje wysokiej temp. Tamtym starczy ok 22 a tej 24.

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei  poczekaj az beda 4 pieterka i utnij to 4 zostanie 3 poczekaj az urosnie bedzie miala ok 15cm i kazdy szczyt nagnij w inna strone zeby rozlozyc je na plasko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster Właśnie akurat miałem otwarte u Ciebie i z dziewczyną robiliśmy 😄 No właśnie też myślę , że byłoby aż nadto. Te 4 krzaki to jest aż nadto. 

Ale jak patrze względem Ciebie to chyba musiałbym je bardziej położyć?

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosypal bym ziemi, uwiazal przy samym dole. Po to żeby nie zruszyla się w korzeniach, I glebowac ją. 

Widzisz jak ja mam, i wiele innych osób. Powoli powoli i dacie radę.. aby nie na siłę zeby nie pękło nic. 

 

Masz sezony więc na luzie i bez stresu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster Mam jeszcze trochę ziemi więc jutro już dosypię. Teraz nagiąłem bardziej w dół więc myślę , że będzie okej. Tylko jeden listek z dołu złamałem bo za bardzo wziąłem go tą linką w dół. Przeszkadzał bo był za duży. Ale ładnie odciąłem więc będzie okej. Dzięki za rady. Zobaczymy co z tego wyniknie. Ale trochę mnie dziwi , że już zaczynają pachnieć. Jutro założę filtr i zamontuje nowy kanał bo ten miał kilka dziurek , które są zaklejone no ale nie mogę mieć zapachu w mieszkaniu.

Ja teraz się nimi zajmuję jak z pierwszym dzieckiem 😄 Jak to się mówi jak z jajkiem

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei

 

Przejrzyj moja fr bo akurat ja robię inaczej lst bo gdyby robił jak ty to by mi roślinę wyjebalo aż do sufitu

Przejrzyj moja fr bo akurat ja robię inaczej lst bo gdyby robił jak ty to by mi roślinę wyjebalo aż do sufitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Właśnie nagiąłem je mocniej i skubane mocno idą do tego światła. Nagiąć je jeszcze bardziej? Mogę uciąć ten liśc , który jest przywiązany? I tak oklapł w dół a z drugiego kraczka ułamał się i odciąłem.

@Różyczka tak jak mówił kolega u góry to myślę , że może być za mało miejsca bo chciałem dac później siatkę.

20220131_164742_HDR.jpg

20220131_164734_HDR.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Zobaczę jak mi to wyjdzie. Dziś biorę się za małe a większe jeszcze bardziej nagnę . Dziś dzień 19. Tak myślę , żeby trzymać 30dni a może 5dni dłużej. Szczerze nie mam pojęcia ile je trzymać. jak na 4 roślinki to mają mało miejsca więc za długo też nie mogę

Myślę też dać alga grow przez te 10dni i zwiększyć moc lampy do 60%? Dobry pomysł? 

I czy mogę mieszać alga grow organiczny z power roots w jednym dzbanku?

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wilgotność ok 60% temp w dzień 23.5 a w nocy ok 22 stopni. Dzień 22. Zrobiło się krzaczasto. Podlewam co dwa dni 2l wody 2ml power roots. 

Jest trochę las. mogę uciąć większe liście? Nie ukrywam  , że trochę zasłaniają małym pączkom. Zrobiłem topping gelato we wtorek i czekam aż się ruszy. Będę trzymał je 30dni i przełączam na flo. Jakieś porady jak jeszcze nagiąć?

111.jpg

222.jpg

333.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...