Skocz do zawartości
Sensei

3x Somango XL, 1x Blue gelato 41, mars hydro ts 1000

Rekomendowane odpowiedzi

@Sensei jak nie masz narazie nawilzacza weź streczem owiń chyba ze masz duzą samarke "plastikowy woreczek z zamkiem strunowym" gdzieś @KlausKörner dodał ze na doniczke taką siate założył i działa;)

@Sensei a i przy wyborze nawilżacza zwróć uwage by nie był ultradźwiękowy, ja musialem takowy wyjebać bo w calym pomieszczeniu byla doslownie jebitna warstwa białego osadu, chyba ze bedziesz kupował wode po odwróconej osmozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj lampę na 40cm od nich i moc zostaw jak jest. Na vegu nie potrzebują aż tak używania dużej mocy. 

 

Nawilżacz najważniejsza sprawa w tym momencie. 

Otwór na dole otwarty non stop do końca uprawy. Musi zaciągać świeże powietrze i co2 🙂

 

wentylator i tak robi prożnie w namiocie więc nic zapach ni3 wyjdzie na zewnątrz. 

 

co do ziemi to po przesadzeniu dodaj ziemi pod korek.  I jak któraś wyciągnie się to poprostu wkop ja glebiej żeby zmniejszyć wystająca lodyge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Sensei  Ziomek ziemia zawsze po brzegi powinna być w doniczce, roślina nie ma rosnąć , jak w okopach, gdzie się chowa przed ostrzałem wroga, ma wznosić się ponad brzegi doniczki, bo wtedy nie kiśnie w dole, ale ma dostęp do powietrza wlotowego, czyli tego, jakie wchodzi do boxa i jest świeże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Dziś 4 dzień od wykiełkowania wszystkich. Nie było mnie od piątku wieczoru i miały trochę sucho ale ładnie rosną. Cały czas 18/6. Temp w ciągu dnia 23.5 stopnia. w nocy mają 22 stopnie. Wilgotność jak przyjechałem 40%... Aktualnie mają już 55% a jutro będzie nawilżacz. Zmieniam też wentylator. Był 105m3 a teraz montuje td silent 150/180m3(zobaczymy czy faktycznie jest tak cichy 😄 ) We wtorek przesadzam do większej doniczki i dam ziemi po brzegi tak jak mówiliście. Na spód i boki wysypię mikoryzę i od czwartku będę lał power roots. Przesyłam zdjęcia do oceny.

Blue gelato rośnie najwolniej. Na dole po lewej ale też nasionko było największe i najpóźniej wykiełkowało

20220116_182311.jpg

20220116_182315_HDR.jpg

 

20220116_182320_HDR.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie rośliny mają 67% wilgotności ale temp z nowym wentylatorem 22stopni w dzień. czasem dobije do 23.. w nocy ok 20.5-21.Jutro przesadzam do większych doniczek 9l i od razu chcę zamontować filtr węglowy(czy poczekać do flo , żeby nie męczyć wentylatora? 

20220117_210110_HDR.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie  zakładaj dopóki nie ma zapachu. 

Szkoda filtra  a ta chwile, a duża wilgotność może spierdzielic Ci filtr. 

 

Nawet na flo nie zakładaj dopóki nie będzie Ci przeszkadzał zapach. 

 

U mnie mimosa walila  na pół chaty po 3 tyg vega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panienki przesadzone ale... jedna ucierpiała.. Aktualnie ziemia podlana przefiltrowaną wodą(ph ok 6). na spód i po bokach dałem mikoryzę. temp 24 wilgotność ok 60%. 

Panowie. Będzie coś z tą jedną panienką? Lub jakieś rady? Łodyga jest przegięta , nie złamana.  No niestety nie wyszło jak chciałem. w razie czego zostawię po prostu 3 czy kiełkować 4? I tak 3 jak zrobię lst  i siatkę to będą miały gęsto 

20220118_221507.jpg

20220118_221451_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Uspokoiłeś mnie 😄 Myślę , że mój okrzyk "kurwa" słyszeli w drugim mieście 

Wiesz co po tej pierwszej trochę się zestresowałem i przestałem myśleć. Myślisz , że mogę  jeszcze przekopać? Choć ta ziemia lekko opada. Jutro może po prostu dorzucę ziemi to będą głębiej

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dopierdol im ziemi pod korek i nic już nie kop.  Bo uskzodzisz korzenie i będzie po zabawie. 

 

Tamta jak odratuje się to będzie git. Jak nie to i tak zdejmeisz podobna ilość bo dasz większa przestrzeń dla pozostałych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Zaraz się zrelaksuje . Zawsze coś zrobię nie tak ale to już taki urok.

@Brazil Munster To tak zrobię dosypie pod korek. Teraz też już trochę opadła od polewania bo wcale jej nie ubijam. Też tak myślę bo i tak 4 rośliny w 9l na 60x60 to tak na styk a 3 w razie czego będą miały więcej miejsca. Zobaczymy jak się przyjmą. Ale następnym razem już od razu dam do docelowych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Roślinka wstała i ma się dobrze ale za to jedna jest trochę wolniejsza(blue gelato). Temp w ciągu dnia ok 23stopnia wilgotność między 60-80(aktualnie 71%). Ziemia jeszcze nie dosypana( mam małego brata dziewczyny) jutro wieczorem to zrobię i od jutra będę lać power rots( podają 1ml na 1l wody. a tak naprawdę ile lać?). Jedna trochę przechylona ale myślę , że będzie dobrze. Lampa 40cm nad najwyższą roślinka. moc lampy 45%. Mają wilgotno.(jakkolwiek to nie brzmi 😄 )

20220120_210847_HDR.jpg

20220120_210903_HDR.jpg

20220120_210854_HDR.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...