Jump to content

Dobry_Człowiek!

Elita
 • Content Count

  1,133
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

Dobry_Człowiek! last won the day on September 26

Dobry_Człowiek! had the most liked content!

Community Reputation

671 Doskonała

4 Followers

About Dobry_Człowiek!

 • Rank
  Mistrz konopny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @onyx zaraz po fotkach poszedł topping na dwóch roslinkach. Zobaczymy co bedzie za pare dni. Co raz większe korzenie to rośliny sie lepiej i szybciej rozwijają.
 2. @Adrianosik tak, ten top Ci zgnil. Jak najszybciej sie go pozbąć z rośliny(odetnij) żeby nie przeszło na resztę rosliny. Dokładniej obejrz pozostałe topów.
 3. @maik.logan ja bym te liście zostawił w spokoju bo w niczym one nie przeszkadzają
 4. @michas131 poszukaj gdzies na forum o neutralizacji zapachu firmy ONA ktos tu chwalił i polecał.
 5. @Tomaszszym ja ogólnie nie roztaje sie z firmą canna. Od samego początku lece na nawozach canny. Ja bym użył samego canna flores zaczynając od połowy dawki. Jak Ci przyjdzie cal mag to go dorzucić ale juz z samą wodą bez canna flores. Chyba ze bedzie taka potrzeba do obydwie odzywki na raz. Nie ma co katować roślinek odzywkami jak pokazują delikatne braki.
 6. @Tomaszszym cal mag jak najbardziej ale z tym pk bym sie wstrzymał. Jak masz to zapodaj jakąś podstawe na flo.
 7. @KlausKörner ja też nie mam dużo czasu wolnego ale chwile sie znajdzie zeby spojrzeć po pracy do roślinek. Początek był najtrudnieszy, bo trudno było mi ustalić odpowiednie Ec i Ph pożywki. Gdzie coś czytałem to każdy zazwyczaj używa wody Ro i ciężko za poczatku bylo mi ustalić ec z moją wodą kranową. Teraz jak juz mam ustwione to tam rzadko zaglądam cos kontrolować. Napewno juz nie bede używał canna start bo to moim zdaniem nie potrzebne bo wystarczy sama woda a pozniej dodac odżywek A i B z małą dawką. Canna aqua - cos pięknego wogole nie trzeba regulować ph. Cały czas miedzy 5.9 a 6. Nie raz wrzuce do zbiornika kilka kropel ph down żeby tak spadło do 5.6 a po paru dniach wraca do tych max 6ph. Gdzies czytałem ze dobrze jak te Ph jest ruchome a nie stałe to wtedy roślina lepiej przyswaja pierwiastki. Teraz jak jest juz wszystko w normie cieszę oko jak rosliny ładnie rosną, z dnia na dzień co raz większe.
 8. @przemiły dobrze wiedzieć i dzięki Wielkie Jakie ec i ph trzymasz na tym etapie? Ja teraz delikatnie podwyższyłem i po roślinie nie widać przenawożenia. Mogę wtedy jeszcze bardziej w górę podnieść ec czy czekać az sie bardziej roślina rozwinie? Co ile najlepiej wymieniać wode z pożywką w zbiorniku?
 9. @Luigi moim zdaniem nie potrzebnie dałeś skórki pomarańczy i limonki. To może być przyczyną w końcu to jest wilgotne.
 10. @Udyr one na tym etapie napewno nie potrzebują cal mag. Jak bedziesz przesadzał je do docelowych nie faszeruj je nie potrzebnie odzywkami. Braki cal mag najczęściej pokazują sie podczas flo. Na jakieś wysokości masz lampe? Chyba jest troche za nisko bo liście robią sie jak sałata.
 11. 20 dzień wege. Idzie powoli do przodu. Roslinka po lewo idzie dość mizernie ale za to bardzo ładnie rozwija korzenie. Podwyższyłem ec do 1.1 ppm 0.52 i ph jest stałe 5.9 temperatura wody z odżywkami od 19 do 22 stopni. Do wody co 3 dni dodaje 30ml / 40 litrów oxyplus 12%.
 12. @konopny_janusz ty musisz kazdemu zaśmiecać fotorelacje swoimi roślinami? Wez sobie załóż własną fotorelacje i tam wstawiaj zdjęcia swoich roślin i ich problemów.
 13. 16 dzień wege. Temperatura dzień miedzy 24 a 26 stopni. Wilgotność między 70 a 80%. Noc 20 stopni Po 0.75ml na litr canna aqua i 0.75ml power roots od plargona. Ec 0.85 Ppm 0.42 Ph 5.9 Temperatura wody miedzy 19.5 a 21.5 stopnia. Obecnie w zbiorniku jest około 40 litrów wody. Chorą roslinke wyjąłem ze zbiornika bo nie wiedziałem co jej dolega. Ja jej miejsce włożyłem trzecią roslinke którą tez kielkowalem w wełnie i posadziłem do malej doniczki z ziemią. W ziemi też dostała plam na pierwszych lisciach ale wyżej nie poszło. Wypłukałem korzenie i wełnę z ziemi i przesadziłem do zbiornika z wodą. Roslinka po prawo juz widać jak rozwijają sie korzenie, po lewo niedawno ją przesadziłem i też widać delikatnie wychodzące korzenie. @doominik kiedy moge zacząć podwyższać Ec? Czekać az roslinka z lewej strony trochę podrośnie i rozwinie bardziej korzenie?
×
×
 • Create New...