Skocz do zawartości
Gość Zielone krainy

2 x LSD

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak kiedyś spróbuje.Woda na moim terenie jest miękka więc chyba odpowiednia do tych preparatów.Cal mag dodaje dość często.czytając stan jakości naszej wody wyczytałem że jest uboga w Ca Mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lasir Wszystko zawsze warto monitorować, jak nie chce się , by uprawa szła bez problemowo, i by nie było przykrej niespodzianki, ja zawsze wszystko sprawdzam miernikami, a dopiero potem do ziemi wlewam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 automaty przy których lekko zbijałem ph i w sumie je spiepszylem...teraz ide na żywioł i jak narazie bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lasir Zobaczymy, modyfikacja ph niemal zawsze jest konieczna, chyba że lejesz deszczówką, ale jak wlewasz nawozy to one ph zmieniają, więc monitorowanie jest zawsze konieczne, by się nie obudzić z przysłowiową ręk w nocniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moze się stać jak  jednak ph zignoruje.przestanie przyswajać pierwiastki?

A co do deszczówki to chyba zacznę niedługo gromadzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir  ja ignorowałem całkowicie pH roztworu którego lałem, bo nie miałem miernika pH roztworu, udało mi się dokończyć uprawę: https://marihuanaforum.pl/topic/4932-1x-future-1-1x-black-widow/

ale w tej uprawie miałem problemy z pH.

Ogarnij sobie wodę Dobrowiankę, taką lałem, na kranówie nie ma opcji żeby nie popsuć pH

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Tomaszszym To dopiero 27 dzień, ale wyglądają dobrze, jak tak pójdzie dalej to widok około 70 dnia będzie zachwycający, a przynajmniej na to liczę.

@Lasir Złe ph może zablokować przyswajalność pierwiastków, a tym samym spowodować, że rośliny nie będę mogły się prawidłowo karmić, co będzie skutkowało zaburzeniami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz  Oglądałem Twoją relacje.No widze że byly przygody.ale finalnie wyszło świetnie.

W sumie miernik i tak trzeba mieć wiec chyba zakupie jednak.Faktycznie jakby sie miało coś podziać...

Narazie w szafie mam criticale a piszą o tej odmianie że wytrzymała.Może temu jej nic nie boli narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir tylko kup dobry, Milwaukee pH600 jest chyba najtańszy z tych w miarę ogarniętych mierników, do tego dwa płyny kalibracyjne 4 i 7 pH i cenowo wszystko wyjdzie koło 150 zł.

Ogólnie planty później wolno idą przy złym pH, wcale nie muszą z początku pokazywać na liściach że im się kwasowość gleby nie zgadza.

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir ph minus od plagrona. pH plus mi niepotrzebne bo choćbym dowalił maksymalne dawki nawozów do mojej kranówki to i tak pH roztworu będzie za wysokie. A u siebie musisz to sprawdzić. U mnie pH samej wody kranowej ma 7,8 pH, odstanej 24 godziny, koło 7,0

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kij zamawiam.Nie ma się co sprzeczac z Waszymi fotorelacjami :) postawię na biobizz ph- bo reszte mam od nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lasir  No sensowny wybór, ale chcąc zbijać ph mieszanki produktem mineralnym, jaki mocno zakwasza, to powinieneś się zaopatrzyć również w miernik elektryczny , np. Adwa d11 lub D12. Gdyż u mnie wystarczy od 3-4 kropel w zależności od użytych nawozów, a samą wodę w kranie mam obecnie ph 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic ten milwaukee ph600

@konopny_janusz  znalazłem 2 mierniki o tej nazwie.na jednym napisane że to legalny zamiennik.brać ten drugi rozumiem?:) jeden czarny, drugi zółty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lasir  Kup Adwę D11 lub D12, jak chodzi o pehametr, niemal każdy na tym forum ci to powie, że ten miernik jest sprawdzony i najlepszy w swoim przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...