Jump to content

Lasir

Members
 • Content Count

  621
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Lasir last won the day on April 22 2022

Lasir had the most liked content!

Community Reputation

202 Doskonała

1 Follower

About Lasir

 • Rank
  Dużo wie

Recent Profile Visitors

1,031 profile views
 1. Od momentu ścięcia do osiągnięcia pełnej mocy rośliny troche czasu mija zwykle.Zioło im starsze tym mocniejsze wg.mnie.
 2. @Xardas511 Wrzuciłem screen z wiodącej strony więc informacje pewne.Poza tym ta wątpliwość występowała juz nieraz na forum.Jeśli nie było nasion to dobrze :)
 3. @grolsch3 Ja musze Ca i Mg mocniej dozować.Mam dobrą wodę w okolicy :)
 4. @grolsch3 Miałbym ale kupuję gotową.Kiedyś zacznę tworzyć coś po swojemu ale to w przyszłości.Mam swój plan w głowie od początku zabawy z uprawą.
 5. "Kurzak" czyli, dla niewtajemniczonych, kurzy obornik :) Z tą rośliną to się bardziej schować powinienem a nie chwalić, ale pokazuje, że da się szybko.
 6. Wrzuciłem pestkę do ziemii z myślą, że kiełkuję Blue Cheese FP od RQS.Troche się pomyliło coś komuś bo roslina zaczęła sama kwitnąć.Wkur....łem się trochę bo ostatnio dużo porażek zaliczyłem i z lekka ją olewałem.Wyciągnęła się konkretnie (140cm) ale od niedawna się o nią troszczę jednak.Wrzucę jej foty.Pierwsze z 25 paźdźiernika, drugie zrobiłem teraz. Dolne topy luźne, ale te z góry twarde i już widze bursztyn. Największym chwytem na kasę są nawozy wg.mnie.Bustery i inne "dopierdalacze".Podstawa to mikoryza i znajomość stanu jakości wody której używamy.Potem azot, fosfor, potas, wapń i magnez, czasem trzeciorzędne.Biohumus, aminokwasy, cukry i inne "trudne wyrazy" wiadomo dobrze nalać.To musi wystarczyć na własne potrzeby i uprawę bio...:) Nadgorliwość jest zbędna... P.s kupiłem ostatnio 10kg azotu za 20zł.Wrzuciłem małą garstkę na 18l doniczki.
 7. @Prograss Jak się nie ma opanowanego nawożenia to dobrze lać mikoryzę.Pomaga ona korzeniom pobrać tyle ile roślina potrzebuje, więc ryzyko przenawozenia spada.Pomaga pobrać korzeniom więcej z roztworu więc niedobory też rzadziej wyjdą.
 8. Masz rękę ;) Dobre pestki to podstawa jak sie je umie wykorzystać.
 9. Miałem na myśli, że mają niedobór Ca lub Mg.
 10. W sensie nawozowym przypalone.Nie miałem na myśli popalenia od lamp.Wybacz, skrót myślowy ;) @ZielonyTabaluga
 11. W.g mnie te przypalone liście to brak Ca lub Mg lub obu naraz. Pokaż jak pogiąłeś rośliny.
 12. @ZielonyTabaluga Pochwal się zdjęciem.
×
×
 • Create New...