Skocz do zawartości
konopny_janusz

1x Future #1 | 1x Black Widow

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Szym

box: 35x45,

oświetlenie: własny panel led 2x cob clu 048 ustawione na około 5500 lm każda czyli w suime 11 tys lm 

+ 16 diod czerwonych Philips Super Flux https://www.ebay.com/c/1740663118

Dodatkowo nawilżacz powietrza jakiś tam,

wentylator 1x IN

1x mieszający

wszystkie od kompa 12V ustawione na 5V żeby mniej hałasu było

wentylator OUT brak, wlot pasywny

Ziemia: Westland

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Jaka wysokość? Sporo tego światła tam masz, jak na taką powierzchnie boxa. Dokupiłbym na twoim miejscu wyciąg i filtr węglowy. Sam chyba będę musiał wybrać się po miernik Ec, bo nie posiadam, a ułatwiłby sprawę z nawożeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy mi się wydaje, że filtr bardziej się przydaje w fazie kwitnienia, po 1 uprawie wiem że na wegu praktycznie nie czułem zapachu w mieszkaniu, dopóki nie otworzyłem boxa,

najgorzej było koło 60-70 dnia 

 

wysokość boxa około 1,2 m

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz No ja pisałem ogólnie o zakupie wentylatora wyciągającego i filtru węglowego, nie chodziło mi o to, że na wegu musisz mieć filtr węglowy podłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panel już działa prawie 3 doby bez 6h każda i nie zrobiło pożaru, panel lekko ciepły, zdał egzamin zajebiscie, nawet wilgoc mu nie przeszkadza. Starałem się go nie zostawiać bez opieki na dłużej niż pół godziny i tak jeszcze będzie przez ponad tydzień, później już niestety muszę mu zaufać xD

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz No to gratulacje wykonania samodzielnie funkcjonalnego panelu, jaki się nie przegrzewa i dobrze znosi warunki panujące w boxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy ciekawe jaki rachunek przyjdzie za prąd, ale to już mniejsza, 2 sezonówki na tak małej powierzchni też może być ciężko, rozważam przeniesienie uprawy w późniejszym etapie do szafy, powypierdala się ubrania i git. W ogóle planuję wega 14 dniowego żeby nie czekać 4 miesięcy na bursztyny tylko zmieścić się w tych powiedzmy 95-100. Tym razem nie będę pod koniec golił rośliny tylko nawet jeśli liście będą obumierały zostawię, bo później to suche się wszystko robi

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@konopny_janusz  No akuratnie człowiek taki, jak ty nie powinien zastanawiać się nad rachunkiem, bo o ile dobrze cię zakwalifikowałem to w tematyce elektroniki masz dość duże pojęcie, więc też nie powinien być ci obcy pobór prądu urządzania, jakie skonstruowałeś, bo zakładam, że to przynajmniej w przybliżeniu zmierzyłeś, więc jesteś w stanie spodziewać się, jaki będzie rachunek zestawiając ze sobą parametry urządzenia i przewidywane jego zużycie prądu z ceną prądu za kw. Co do reszty twoich planów to powodzenia. Ja też planowałem krótkiego wega, ale robię coś nowego, bo tym razem prowadzę uprawę w kokosie, więc plany u mnie mogą się zmienić w zależności od tego, jak będę rozwijały się rośliny. 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy tylko ze prąd mierzyłem na wyjściu już za zasilaczem bo mój miernik nie ma opcji pomiaru poboru prądu przemiennego tylko stałego. To że mam sobie na wyjściu ustawione 2A nie znaczy że zasilacz z gniazdka nie bierze więcej. Na obudowie jest 4A IN więc wydaje mi się że tyle pobiera zawsze, ograniczenie jest na potencjometrze więc puszcza na wyjściu tylko 2A a reszta sie marnuje. Muszę kupić lepszy miernik żeby to sprawdzić. Dlatego chyba przy panelach najlepiej dobrać zasilacz który generuje max prądu bliską temu ile potrzebujemy, bo po co się ma marnować 

IMG_20210306_003254.jpg

Chociaż w dokumentacji widać że zasilacz pobiera z sieci 4A przy napięciu 115 V, ale w typowych polskich gniazdkach jest 230 więc w rzeczywistości bierze 2A. Jest jeszcze info, że w samym momencie jego wpięcia do gniazdka jest taki peak że przez 570 mikrosekund zasilacz pobiera aż 75 A

image.thumb.png.9c1198d8a170156ebf69fc1bbb43d634.png

 

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Mimo wszystko mniej więcej wiesz czego możesz się spodziewać. Mi się ziomek nie chce wszystkich stron teraz przeglądać, by sprawdzić, co podawałeś na temat swojego panelu, bo jestem spalony i mam lekką wyjebkę, ale wystarczy to sprawdzić, by mniej więcej wiedzieć ile musi ciągnąć watów na tych twoich dwóch diodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy tak wyglądają roślinki  3 dzień. Future jakoś szybciej idzie. Marzy mi się fiolet ale nie ma opcji zejść do 19 stopni w "nocy". W ogóle to też byłbym upalony gdyby nie water curring wcześniejszej uprawy na który już czekam od wtorku, a gdzie tam do suszenia końca nie widać 

IMG_20210306_010626.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz U mnie jedna roślina znacząco odbiega od reszty i albo to genetyka albo coś z ph w kokosie, co jeszcze muszę dokładnie sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy może geny takie, już miałem ostatnio zamawiać coś z barneys farm, ale odpuściłem bo mam mało miejsca, 3 roślinki na 0,1675 m2 nie ma opcji. Po pierwszej uprawie jest coś takiego że chce się mieć ich coraz więcej, tak samo jest chyba ze wszystkim 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Tylko ta odstająca roślina u mnie to właśnie nasiono od barneys farm. Inne ładnie lecą do góry, mimo że pierwszy raz bawię się w kokos, jaki jest jałowy i nie ma w sobie żadnych nawozów, więc nawozi się już od samego początku. Teoretycznie nawet u dobrego producenta nasion może trafić się gorsza pestka. Normą jest, że chce się więcej, ja mógłbym nie uprawiać do wakacji i zacząć po i starczyłoby mi plonu z poprzedniej uprawy, ale ciągnie mnie do uprawy. Poszedłem w coś nowego, jakbym chciał wyhodować na 100% to poszedłbym w ziemię, co oznacza, że nie liczy się dla mnie wynik, ale dobra zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy tylko ze miałeś tam więcej nasionek od barneys więc trochę dziwne że jedno im lepiej wyszło drugie inaczej ale ciężko mieć wpływ już na genetykę. Mi zostały 3 pestki które będą siedzieć bezczynnie przez co najmniej 3 miechy

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@konopny_janusz  Kiełkowałem 4 nasiona. 3 nasiona były od Barneys farm ( 2x LSD, 1x A.G), a jedną pestkę miałem w "pół gratisie" od sklepu, w jakim kupowałem nasiona. Tym pół gratisowym nasionem był Critical, jaki nie ma określonego producenta. Wszystkie 4 nasiona kiełkowały i wyszły po zasadzeniu w kokosie. Dwa nasiona od Barneys farm wykiełkowały pierwsze ( LSD i A.G) , a po nich Critical (noname) , a na końcu wlecze się drugie nasiono LSD od  Barneys farm. Mi ta ilość pestek, jaką mam wystarczyłaby na około 1,5 roku upraw o ile nie zechciałbym zasadzić coś nowego, a na razie o tym nie myślę. 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy nie chciałoby mi się bawić z kokosem, hydroponiką a tym bardziej z aeroponiką, ale dla frajdy czemu nie. Mając już cały ten system np. Wilma, bałbym się tego zostawić samemu sobie. Na pewno dałoby się zautomatyzować cały proces uprawy, tak żeby od wykiełkowania aż do harvestu nie ingerować praktycznie w ogóle w cokolwiek, ale mam w sobie coś takiego, że bałbym się zostawiać takich systemów bez nadzoru, jakkolwiek by to nie było dobrze zrobione. 

Posiadam teraz podłoże Westland które jest przeznaczone dla palm, juk i dracen, i tak jakoś to idzie, bo sobie pomyślałem, że może nie ma sensu zamawiać specjalnie od biobizz, cana terra, plagron czy innych znanych podłoży, tylko wypróbować czegoś co jest bardziej dostępne dla zwykłych śmiertelników i w ten sposób też nie muszę się narażać na podanie na przykład nr tel dla growshopów 😄

Wiem, mógłbym udać się do takiegóż sklepu osobiście, ale jestem zbyt leniwy na takie rzeczy żeby jechać specjalnie 100+ km po nasionka/glebę czy cokolwiek innego, a mieszkam na zadupiu, dookoła jest pełno lasów, także też w przyszłości mogę pomyśleć o outdoorze

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ja wybrałem kokos, by spróbować czegoś innego niż dotąd, jak coś z tego wyjdzie to dobrze, a jak nie to nic nie szkodzi. Jak chodzi o twoje podejście do uprawy to spoko, nie trzeba mieć ziemi czy nawozów od Plagron czy Biobizz lub innego wiodącego producenta ziemi i nawozów do konopi, aby coś z uprawy wyszło. Ja przy ostatniej uprawie prawie całe kwitnienie polegałem tylko na nawozach domowego wytwórstwa i też poszło dobrze, jedyne co było problematyczne i czasochłonne to wytwarzanie nawozów, a poza tym na domowych nawozach, jak komuś się je chce wytwarzać też da się osiągnąć dobre wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...