Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy dzisiaj dodałem lekko pk 13/14 walczę do końca 😄

Mi się wydaje, że u mnie akurat zawaliłem ze światłem, ale też z treningiem, pozwoliłem się jej wyciągnąć w górę przez co ciężko było doświetlić dół?

Nawozy miałem z średniej/wyższej półki choć przedawkowałem azot to roślinka poza ciemnymi liśćmi i niektórymi listkami popalonymi nic więcej złego nie pokazała, ale plon chyba zależy od sumy błędów, jedne bardziej wpłynęły, drugie mniej

Widziałem 2 szkoły treningu LST:

Pierwsza:

image.png.2a0de4726e937200f997420933a70bf7.png

 

Druga:

image.png.da039cc5d38055ee6739360c49f84432.png

przy czym tak jak piszesz pozbywanie się stopniowo liści które zasłaniają

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Podstawowy problem u ciebie to oświetlenie, roślina wyciąga się w górę, jak brakuje jej światła, jakiego w rezultacie szuka. A jak łodygi się bardzo wyciągają do góry to topy nie pokryją dużych pustych powierzchni łodygi, jakie występują między piętrami liści. Stąd takie puste przestrzenie i małe topki umiejscowione punktowo, zamiast zbite w całość na całej powierzchni łodygi topy. Oczywiście tu też mają znaczenie nawozy, bo by topy odpowiednio spuchły i zwiększyły swoje rozmiary to potrzebują odpowiednio dużo pokarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy jak się zwolni miejsce w boxie wjeżdża panel 12 tys lm na tą samą powierzchnię powierzchnię 35x45, zobaczymy jak to wyjdzie 🙂 

W ogóle już na części wydałem 260 zł, brakuje mi tylko albo aż chłodzenia. To co mam jest za małe i diody grzeją się po godzinie powyżej 60 stopni..

Planuję teraz dla odmiany sezonówkę, ale to > 100 dni odstrasza, a co jeśli po 14 dniach wega mimo przełączenia na 12/12 nie uda mi się zmusić rośliny do kwitnienia?

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ale roślina nie będzie z tobą dyskutowała i robiła fochów, jak kobieta, jak przełączysz sezonowi światło na 12/12 to zrobi to, co jest zgodne z jego naturą, czyli przejdzie w fazę kwitnienia. Oczywiście nie zobaczysz formujących się kwiatostanów tego samego dnia, ale po przełączeniu na 12/ 12 dasz roślinie impuls, jaki da jej do zrozumienia, że należy się przestawić na kwitnienie i w ciągu kilku dni zobaczysz oznaki kwitnienia. Sezon da się do zbiorów doprowadzić, w jakieś 80 dni, jak dasz wega 14 dni i niczego po drodze nie zepsujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dobra, więc spróbuję z dwoma sezonówkami, żeby się nie gryzły z foto periodem w tym samym boxie. 

Future #1

i na pewno coś od humboldta wezmę.. 

Gorilla groźnie brzmi 🙂

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Spoko , jeszcze masz czas się zastanowić nad tym, co wybierzesz. Ja następną uprawę robię zaraz po tej obecnej, ale żadnych nowych nasion nie dokupuje. Wykorzystam te, jakie mi zostały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy właśnie to mnie wkurza, chcesz jakieś nasionko od popularnego seedbanku żeby było w oryginalnym opakowaniu, a tu nie da się mniej niż 3,

2 do wywalenia bo nie ma miejsca w boxie, jedno wędruje do ziemi. Czytałem, że nasionka muszą być przechowywane najlepiej w lodówce, ja nie mam takiej możliwości niestety : ))

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Nasiona w lodówce na pewno przetrwają dłużej, ale wystarczy im temperatura pokojowa, by też były dość długo zdatne do użycia. Nie zrobią oryginalnego opakowania dla jednego nasiona, bo ekonomicznie nie byłoby to opłacalne. Nasion na przyszłość nie wyrzucaj, jak ci się w boxie nie mieszczą tylko gdzieś schowaj będziesz miał na następną uprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualny stan 

IMG_20210121_180933.jpg

 

IMG_20210121_180916.thumb.jpg.2e28a70ad184f034b26e33261757117b.jpg

 

IMG_20210121_181239.jpg

 

Jak myślicie ile jej zostalo? Ja liczę na max 20-25 dni jeszcze. Kusi mnie zeby ujebać małą gałązke z dołu ususzyć szybko na kaloryferze i sprawdzić czy klepnie coś 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz To ile jej zostało zależy od tego czego oczekujesz po paleniu, jak chcesz kanapowca to 25 dni jej na przewagę bursztynu nie wystarczy, jako że topy to się u ciebie dopiero zaczynają kształtować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Żółknące liście od dołu to naturalny proces, roślinna wysysa z nich substancje odżywcze. Czy da się coś zepsuć? Da się niemal na każdym etapie coś zepsuć. Teraz już raczej planta nie uśmiercisz, bo byś się musiał bardzo postarać, ale popełnione błędy teraz mogą się negatywnie odbić na plonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Bez filtra węglowego sobie , jakoś nie wyobrażam uprawy konopii. U mnie, jak tylko na chwilę otworzę drzwi boxa to zapach wylatuje momentalnie i po chwili czuć rośliny w całym mieszkaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  No ja bym dodał lekko nawozu z azotem, bo do ścinki jeszcze trochę ci czasu zostało, a widać, że roślinie brakuje już teraz azotu skoro wysysa go z dolnych partii liści. Jak masz jakiś nawóz typu alga bloom to możesz dodać do wody w ilości zgodnej z zaleceniami producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...