Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@medyczny_janusz_only_cbd  Pozbiera się, aby się jej coś stało to byś musiał ją nie tylko złamać, ale do tego zacząć łodygą na boki kręcić. U mnie wiele łodyg strzeliło, a wszystkie teraz są pełne kwitnących topów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei mniejsza z roślin w ogóle nie chce kwitnąć. 34 dzień.. Żadnych włoskow ani jajec kompletnie zero oznak czegokolwiek. Ustawiłem fotoperiod 12/12, bo nie mam drugiego boxa. Zastanawiam się czy jej nie wyrzucić, czekać 100 dni do zbioru to bym nie chciał. 75 dni max im dałem. Oba automaty oba miały takie same warunki nie wiem czemu się tak stało 

IMG_20210104_153222.jpg

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy a mogę obu roślinkom zostawić 12/12? I ona tam kiedyś zacznie kwitnąć? Zbita jest ma grubsze łodygi, miałem w niej większe nadzieje 😂

Wieksza ma już 64 cm mierząc od poziomu ziemii do szczytu mniejsza 33. Prawie 2 krotna różnica 

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@medyczny_janusz_only_cbd nie klej taśmą zwykłą. 

Używaj taśmy opatrunkowej. 

Takiej co masz w apteczce. Jest oddychająca i mi zawsze pomagała przy nieplanowanym pęknięciu. 

Wiesz jak ma za mało światła to wyciąga się do góry i go szuka 😉 naturalna sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk

2 godziny temu, zielonyjamajczyk napisał:

@medyczny_janusz_only_cbd nie klej taśmą zwykłą. 

Używaj taśmy opatrunkowej. 

Takiej co masz w apteczce. Jest oddychająca i mi zawsze pomagała przy nieplanowanym pęknięciu. 

Wiesz jak ma za mało światła to wyciąga się do góry i go szuka 😉 naturalna sprawa. 

Zmieniłem na plaster opatrunkowe. Starałem się żeby miały wystarczająco światła, mały box te 7 tys lumenów pewnie jest, przez brak wszędzie odbicia tak by się wyciągała? Ona od początku tak szła 

IMG_20201219_234756.thumb.jpg.c064cdb7fc88fd91555ed92c73230dc2.jpg

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@medyczny_janusz_only_cbd  Możesz dać 12/12 , ale jak obie rośliny to na pewno automaty to może jeszcze poczekaj. Rośliny mają różne tempo rozwoju, na jaki mają wpływ nie tylko warunki panujące w boxie, ale także spore znaczenie mają uwarunkowania genetyczne danej rośliny. Może ten plant jest po prostu słabszy, i dlatego wolniej się zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, co to się może dziać z tym jak są takie liście. Za dużo nawozu? Pojawiło się to na tej pękniętej lodydze która zakleiłem plastrem pod kątem 90 stopni, nie prostowałem jej, czy wszystko ok z nią? 

IMG_20210105_230704.jpg

IMG_20210105_230731.jpg

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@medyczny_janusz_only_cbd  Zastanów się, wszystkie liście wyglądają zdrowo , nie widać na nich śladów przenawożenia , to jak jeden liść może wykazywać oznaki przenawożenia rośliny? Ja bym obstawiał, że to niedobór, jaki może wynikać z tego, że ta "złamana" łodyga w miejscu zgięcia ma problem na ten moment z transportem substancji odżywczych do tych części rośliny, jakie znajdują się za złamaniem i możliwe, że stąd wynika zmiana na tym liściu. Poczekaj nic z tym teraz nie zrobisz , roślina powinna się zregenerować i transport substancji odżywczych powinien wrócić do normy. Tak przynajmniej zakładam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @Zielone krainy

IMG_20210106_140817.jpg

IMG_20210106_140832.jpg

Z wielkim bólem chyba muszę wyjebac tą mniejsza 36 dzień i zero oznak kwitnienia. Może seedbank się pomylił i dostałem sezonowe? Zasłania tylko tej drugiej. Albo mi się zdaje albo nie ale ma jaśniejsze liście jakby azotu brakowało, ale leje jej tyle samo nawozów 

 

 

Dla porównania druga jest taka 

IMG_20210106_141640.jpg

 

Obiecuje ze jeżeli dojdzie do drugiej uprawy kupię panel ledam, jest tani w porównaniu do tego co wydałem na swój panel i żarówki 

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@medyczny_janusz_only_cbd  Przełącz światło na 12/12 i poczekaj jeszcze z tydzień, może to nie automat i zakwitnie przy zmianie czasu oświetlenia.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@medyczny_janusz_only_cbd  No to, jak już wyrzuciłeś to problem z głowy. :D Moja najmłodsza z roślin też się dłużej zbierała niż 3 pozostałe, ale jej nie wyrzuciłem i nie żałuje , bo trochę plonu przyniesie, a zawsze lepiej mieć trochę więcej niż trochę mniej ;) Jak chodzi o box 35x45 to dwa automaty się w nim zmieszczą, ale owszem w pewnym momencie miałyby trochę ciasno. Ja mam 4 sezony w boxie o powierzchni 0,34 m2 i dały radę się pomieścić, ale tylko dlatego, że je regularnie pozbawiałem liści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@medyczny_janusz_only_cbd  Coś z tego będzie, jakiś wielkich kokosów z tego nie zbierzesz, bo ci brakuje światła, ale coś tam swojego z tego uzyskasz.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@medyczny_janusz_only_cbd Zmierz ściany swojego boxa i wytnij z koca termicznego odpowiednio duże kawałki, by pasowały rozmiarem do ścian. Przyklej je na kleju albo taśmą klejącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Zielone krainy napisał:

@medyczny_janusz_only_cbd Zmierz ściany swojego boxa i wytnij z koca termicznego odpowiednio duże kawałki, by pasowały rozmiarem do ścian. Przyklej je na kleju albo taśmą klejącą.

Wyszło chujowo, ale zawsze coś. Najbardziej denerwuje mnie pierdolnik z kablami. Tylna część półki i drzwi są prawie na biało więc już odpuszczam 

IMG_20210107_183820.jpg

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...