Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@WielebnyMerry bez soczewek,przy ustawieniu po 1 A na diodę, panel ma 12 tys lm, chociaż mogę podkręcić np żeby diody po 2A czyli razem 4 pobierały ale wtedy skróci się ich żywotność No i bardziej się to będzie grzać. Może na zdjęciu nie widać że jest jasno ale aparat tego nie ogarnia. W pokoju jest włączone światło a za panelem wygląda jakby była ciemnośc 

IMG_20210204_230930.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry zależy od ograniczenia prądowego na zasilaczu. Obie diody są takie same więc prądu pobierają po tyle samo,

Więc jeśli na zasilaczu potencjometrem ograniczymy prąd do 2A max, wtedy każda dioda pobiera po 1A

wzory na moc

P = R * I^2

lub

P = U * I

więc jedna dioda w tym przypadku pobiera 36 * 1 = 36 W

przy takiej konfiguracji.

 

Jeżeli zmienimy ograniczenie prądowe na zasilaczu do 4 A max wtedy diody pobiorą sobie po te 2A

i faktycznie 36 * 2 = 72 W wtedy każda z nich będzie miała moc 72 W

ale w dokumentacji tych diod zalecany prąd to 1080 mA czyli 1,080 A czyli około 1 A więc staram się w swoim panelu tego nie przekraczać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz To jakby patrzeć na lumeny ( choć przy ledach się na nie patrzy) to masz odpowiednik Marsa Hydro ts600, on też ma w parametrach deklarowane 12 tys. Im.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy uwaliłem dwa popcorny na samym dole, one pewnie jeszcze nie doszły, ale wysuszę porządnie przez 4 dni i sprawdzę. W ogóle dzisiaj 74 dzień, jak myślisz ile wyjdzie tych gram, z 8 będzie? Nie robię water curringu bo czytałem że zmniejsza się gramatura 😄 Cierpliwie czekam do 90 dni, raczej topki już nie spuchną, może tylko 2 znalazłem ktore są w miarę spoko, ten największy i z tyłu za tymi dwoma po prawej chowa się taki dość konkretny co na nim robiłem łamanie łodygi, chociaż tu go nie widać

IMG_20210211_210956.jpg

IMG_20210211_210820.jpg

IMG_20210211_212417.jpg

IMG_20210211_212241.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

On 2/10/2021 at 12:58 AM, Zielone krainy said:

@konopny_janusz To jakby patrzeć na lumeny ( choć przy ledach się na nie patrzy) to masz odpowiednik Marsa Hydro ts600, on też ma w parametrach deklarowane 12 tys. Im.

nauczyło mnie to jednego, że nie opłacało się bo części są drogie, same diody to już 120 zł, zasilacz 150, radiator też ponad stówę, więc to tylko czysto w celach hobbystycznych, mam sporo kasy tylko zbieram ją na jakieś lepsze auto, swoją furę sprzedam bo już 300k km porobione, ale najwyżej jak się ten panel spierdoli dokupię marsa ts600 

 

kolejną rzeczą jest to, że mój panel będzie ważył 8kg a panel ts600 1,4 kg : ))

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ciężko ocenić ile , ale ja bym szacował, że w okolicach 25-30 g. Co do panelu to szkoda, że nie spełnił w pełni pokładanych w nim nadziei, bo się finansowo nie zbyt opłacił, ale zawsze to jakaś nauka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy może jedyny plus jaki widzę jest taki że dołożę 120 zł na jeszcze dwie diody clu 048 i mam wtedy 22-23 tys lm, mógłbym nawet dołożyć kolejne 120 zł i kolejne dwie diody wtedy około 33 tys lm, zasilacz by to spokojnie wytrzymał ale wtedy musiałbym dołożyć też wentylatory do tego panelu bo diody by sie grzało za bardzo po jakiejś godzinie, bo powierzchnia radiatora za mała. Jednym słowem, mam zbyt mocną konfigurację zasilania i zbyt mało diod 

do hydro marsa już diod nie dołożę

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Nie wiem na jakiej powierzchni planujesz uprawę, ale już teraz ten twój panel led pozwoliłby ci na uzyskanie dobrego plonu  Ja sam z paneli od ledam jestem więcej niż zadowolony, bo się nie spodziewałem po nich aż tak dobrego rezultatu, jaki jest uzyskany niskim kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy planuje zmieścić dwie sezonowki future #1 w boxie 35x45 cm. Dostałem w gratisie dużo nasionek ale nie wiem co z nimi zrobić. Do poprawy będzie wentylacja, wyrobienie dziury w meblach innej opcji nie widzę i zamierzam kupić folie diamond zamiast koca ratunkowego. Nie zabiorę się do uprawy póki tego nie ogarnę. Poza tym dla mnie ważne będzie mocowanie panelu na kilka haków przywierconych do sufitu boxa dla pewności 

Wypatrzyłem w intermarche fajne wiaderka w kolorze zielonym 12l prostokątne, zmieściłyby się idealnie

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Może być ci ciężko pomieścić dwa sezony na takiej powierzchni w doniczkach 12 l. Co do reszty twojego planu to spoko pomysł, powodzenia z realizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz według mnie upychanie na siłę dużej ilości krzaków, ma sens jak obawiasz się, że coś nie pójdzie dobrze. Jak ci jeden padnie masz zawsze coś z drugiego. 

Ja teraz już tak na pewno na siłę upychal nie będę. Jak jest tak gęsto w boxie, nie mają jak wykorzystać potencjału, bo nie ma światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo Dobra to jednego future 1 wrzucę. A reszta to nie wiem, ile czasu takie nasionka moge przechowywać? Nie mam ani jednej szafki w meblach większej poza szafą która mam na ubrania więc odpada. Sezonowki są trudniejsze od automatów? Po moich błędach np w postaci przenawożenia, braku odpowiedniej wentylacji wydaje mi się że ciężko coś spierdolić w tej całej uprawie 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konopny_janusz napisał:

Sezonowki są trudniejsze od automatów?

łatwiejsze

2 godziny temu, konopny_janusz napisał:

A reszta to nie wiem, ile czasu takie nasionka moge przechowywać?

długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej co to może być jednego topka takiego mam że tam usycha powoli pewien mały obszar od dołu, zdaje się, wszystko na brązowo się zamienia i to takie suche się robi, jak się dotyka tego miejsca to jakby pustynia się tam miała robić, wącham to miejsce ale nie smierdzi jakos, zapach taki jak inne topki. upieprzać go czy czekać? Już jest 76 dzień automata. Kuurde żeby to plecha tylko nie była. Boję się o inne topki jakby się miały zarazić 

IMG_20210213_204228.jpg

@Tester, @Zielone krainy

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...