Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@medyczny_janusz_only_cbd Ja miałem jeden panel 60 W od Ledam. Moja powierzchnia uprawna to 0,34 m2 i teoretycznie ten panel powinien taką powierzchnie ogarnąć, bo jest dedykowany na powierzchnie od 0,2 - 0,35 m2. Jednak tak to ładnie wygląda tylko w teorii, a w praktyce na kwitnieniu okazał się za słaby na taką powierzchnie i w efekcie rośliny wolno kwitły, jak około 30 dnia na flo dorzuciłem drugi taki sam panel 60 W to kwitnienie nabrało rozpędu. Światło jest bardzo ważne, a na kwitnieniu znacząco wzrasta zapotrzebowanie rośliny na światło, więc to , co wystarczało na wegu na kwitnieniu okazuje się niewystarczające.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy czyli u mnie taki panel załatwiłby sprawę. Mógłbym też wymienić ten swój panel led na 2 żarówki po 2459 lm, miałbym wtedy ponad 10 tys lm

ale te żarówki wcale takie tanie nie są, jedna to koszt 30 zł 🙂 + 2 * 5 zł złączki wychodzi 70 zł

myśle że to dokończę już na tym co mam

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@medyczny_janusz_only_cbd  Jeden panel 60 W od Ledam na twoją powierzchnie 0,16 m2 dawałby ci spory zapas mocy, więc rośliny by na nim rozwijały się na pewno dobrze i plon byłby bardzo zadowalający. Jak byś miał zostawiać żarówki , jakie masz to bym nie dokupywał na twoim miejscu kolejnych żarówek za 70 zł , ale już dołożyłbym te drugie 70 zł i za 144 zł kupił mniejszy panel od Ledam 35 W. Na pewno lepiej byś na tym wyszedł, jak na dodatkowych dwóch żarówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy kupiłem tanio zasilacz do ledów z regulowanym prądem i napięciem wyjściowym moc max 240W 🙂 będzie grubo

Jak ogarnę odpowiednio duży radiator, nagwintuję otwory i zamontuję go, dokupię też 4 takie diody https://ledam.pl/product/citizen-clu048-1212c4-3500k-dioda-cob-led  (te już zamówię od ledam bo i tak spoko cenę mają)

Wyjdzie mi dokładnie ten panel: https://ledam.pl/product/panel-citizen-clu048-grow-led-135-190w w cenie 366 zł

W dodatku z mocniejszym zasilaczem, gdzie jeszcze można będzie 2 takie cob'y dołożyć

Nie liczę oczywiście pasty termoprzewodzącej (koszt ok. 20zł z przesyłką) i radiatora/ÓW, który spróbuję znaleźć na złomie, lub poszukam jakiegoś taniego w necie

 

Ogólnie całość wyjdzie do 400zł, czyli o ponad połowę taniej niż na stronce ledam. A i radocha będzie, że coś swojego udało się zrobić 😜

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@medyczny_janusz_only_cbd  Może być grubo, jak ci się to uda połączyć w dobrze skonfigurowaną całość. Jak wszystko się uda i nie będzie awaryjne to panel może być naprawdę ciekawy i konkurencyjny , jak chodzi o moc z mars hydro ts 1000, jakiego będzie kosztował blisko połowę ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy a mogę biobizz bio bloom mieszać z pk 13 14? Czy lepiej dokupić top max albo bio heaven, cholerna dużo tych specyfików. Jakiś dopełniacz by się przydał żeby te topy jakoś puchnęły

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy zastanawiam się czy mozna stosować olejki eteryczne w nawilżaczu powietrza, mi teraz zajebiście pachnie w boxie miętowo, może wpierdolę jeszcze skórkę z cytryny/pomarańczy (nie zaszkodzi?), bo jadę bez filtra 😄

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...