Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podesłałby ktoś linka do jakiegoś w miarę taniego mikroskopu kieszonkowego który wystarczyłby mi do sprawdzenia trichomow? 

Widziałem takie po 15 zł, ale nie wiem czy to nie zabawka jakas i nabiorę się tak samo jak z ledem 

 

Pobrałem sobie apke "Lupa" ale słabo widać,

wydaje mi się że są przezroczyste, chociaż to nie jest największy topek a chyba nie wszędzie równo będą dochodziły.

 

I teraz pytanie, czy da się poznać na tym etapie co to jest czy wedding cake auto czy white russian auto?

Patrzę po tych topach w necie, ale tam bardziej wszystko napuchnięte.

A mi to ruska bardziej przypomina 🙂

 

W ogóle tak sobie myślę, 4 butelki różnych nawozów mi zostało, waham się przy następnym grow'ie jeszcze między automatami a sezonówkami.

Na pewno ziemię muszę dokupić wezmę tą samą, niepotrzebnie wywaliłem do kosza jakąś połowę z 20l biobizz all mixa bo mi zawadzała jakoś. Ale zaufałem tej ziemi bo praktycznie żadnych problemów nie miałem (poza tym że z własnej winy przenawoziłem lejąc azot)

Screenshot_20210129_210343_com.app2u.magnifier.jpg

Screenshot_20210129_221919.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy panelu narazie na 1 diodzie z ustawieniem poboru na tak jak zalecano 1 A. Światło mega jasne. Zobaczę jak po godzinie będzie z temperaturą, jeżeli ok daje druga diodę. W planach jest dołożenie na środku trzeciej wtedy byłoby 18 tys lm

IMG_20210131_183540.jpg

IMG_20210131_183548.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski: panel nagrzał się do około 40 stopni. Temperatura rozprowadzona jest równomiernie po całym radiatorze. Nie dokładam kolejnej diody bo wtedy ten radiator by nie wystarczył bez chłodzenia wentylatorami, a przy dwóch diodach jest git. Pobór prądu nie był taki sam, wraz ze wzrostem temperatury pobór był coraz większy. Zaczęło się od 2 A skończyło po godzinie na 2,14 A. Ciekawostką jest ze cokolwiek zbliżymy do tego światła na około 2cm wtedy strumien światła potrafi wypalić dziurę. Tak więc trzeba będzie roślinki trzymać trochę dalej. Mi pozostaje zamontować zasilacz do radiatora i wywiercić dziury na łańcuszki które będą mieć hak na końcu do podwieszania 

IMG_20210201_223831.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, Tester said:

@konopny_janusz z tym wypalaniem dziury to chyba nie jest dobre

Ale takie już są te diody, musiałbym mieć soczewki rozpraszające które nie są tanie chyba. Wystarczy nic nie zbliżać na odległość około 5 cm od źródła strumienia. Z tego co widziałem panele od ledam też nie mają soczewek na diody, więc tam jest takie samo ryzyko

Nie wiem jak jest w hpsach, ale podejrzewam że też jeśli się przyłoży coś bardzo blisko to zacznie się kopcić 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  U mnie w panelu od Ledam taki problem nie występuje, mogę dłoń przyłożyć bardzo blisko diody i czuć tylko ciepło, ale jaj mam diody o mniejszej mocy niż twoje. Jak chodzi o estetykę wykonania to mniejsza o nią, bo to nie idzie na wystawę , ale do boxa, więc najważniejsze, by dobrze działało, a nie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy to u mnie jest inaczej, można spokojnie dotykać w miejscu styku diody z radiatorem. Tam jest kolo 40-50 stopni. Ale jak się przyłoży palec blisko strumienia światła to wypala po jakimś czasie. Diody ustawione każda pobiera 1 Amper. Nic chyba z tym nie zrobię dopóki nie kupię soczewek. Władowałem już 4 stówy w to. Potestuje panel w boxie 16/8 pod ciągłym nadzorem przez weekend i zobaczę czy się sprawdziScreenshot_20210202_222605.thumb.jpg.80e732620bef1a6207762617cac0ffb3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Jak panel będzie dostatecznie oddalony od szczytów roślin to nic nie powinno rośliną się stać, więc to tylko kwestia posiadania dość wysokiego boxa, by na każdym etapie wzrostu rośliny led był od niej dostatecznie oddalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dokładnie. Najgorsze w tym jest to, że jeśli taki panel nie daj Boże spadnie to pozostawiony przez 18 godzin zrobi pożar. Może dokupię jednak te soczewki

 

W ogóle dzisiaj kupiłem sobie lupę myślałem że rozpoznam jakie są trichomy, ale za małe powiększenie więc zakup niepotrzebny, na pewno nie są bursztynowe, ale mam dylemat czy przezroczyste czy mleczne. 65 dzień dzisiaj. Wydaje mi się że są przezroczyste. Nie mogę jej wrzucić tego panelu bo roślinka jest prawie na wysokość boxa 

IMG_20210202_224826.jpg

IMG_20210202_224753.jpg

Screenshot_20210202_231616.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Dlaczego miałby ci ten panel spaść? Małpy w boxie trzymał nie będziesz, aby ci się miała huśtać na tym panelu :D Jak dobrze przymocujesz to nie będzie opcji, aby spadł. Zdjęcia niezbyt wyraźne, ale trochę na nich widać. Na ich podstawie można stwierdzić, że masz mieszankę przeźroczystych i mlecznych trichomów. Procentowo jest chyba blisko pół na pół. Jeszcze trochę , bo teraz to tylko słaby energetyk.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie, mogę zamówić już nasionka i przechowywać je normalnie w pokoju w oryginalnym opakowaniu nie otwarte przez jakiś miesiąc? Nie mam możliwości przechowywania w lodówce, co najwyżej na noc mogę wrzucać na balkon gdzie są niskie temperatury bo jest zima

nie spierdzieli im się genetyka czy coś?

bo widzę że to słabo puchnie, patrzyłem kiedyś na pierwszą fr Seby w pc boxie i tam wyszło 6 gram suchego, tu widzę że będzie tyle samo albo podobnie, zjebałem po prostu i chcę jeszcze raz zacząć 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotarły już do mnie nowe pestki, nie wiem czy czekać aż się pogoda poprawi, może do maja, albo czewca wtedy jakiś outdoor, znam sporo fajnych miejscówek czy próbować w boxie. Przykre jest to, że tą uprawę od jakiegoś 14 dnia jechałem całkowicie bez wentylatorków, zero wentylacji nawet pasywnej poza tym że box był uchylony lekko i wietrzyłem pokój często. Na szczęście nie miałem problemów z temperaturą, ale na pewno jakoś to też odbije się na plonach 😜 

Bałem się wykrycia przez hałas wentylatorków a po drugie nie mogłem przez nie spać, może następnym razem uda mi się ogarnąć jakiś mega cichy wentylator, 2 planuje dać wlotowy i wylotowy jeżeli nie będzie problemu z temperaturą to nie widzę potrzeby dawania mieszajacego

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...