Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do góry jest jeszcze jakieś 40 może 50 cm miejsca, na boki już nie ma 😝

Może wystarczy. Nieźle mnie w robił gość na kasę panel ledam 144 zł a tu 170 dałem za jakiś syf. No ale już trudno, nawet nie wiem ile to lumenów ma 😂 dlatego wrazie czego mam dodatkowe 3 żarówki po 1600 lm

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolę nie zdradzać szczegółów, później się kapnąłem, że na aliexpress z tego co widzę on kosztuje 16 dolarów 🙂

Już wolałbym kupić ze cztery diody cob 50w na 230V do tego jakiś radiator i taniej by pewnie wyszło. Chociaż taką samoróbkę bałbym się zostawić bez opieki na 12 godzin 🙂

 

ale coś tam daje światła (jadę na białych kartkach a4  bo nie chciałem psuć mebli :D), czuję się jak na dyskotece, łeb boli jak się długo przebywa w tym świetle

image.thumb.png.75c1c006cfec7a3d42f16e649ea9c682.png

 

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy tak masz rację, w przyszłości być może kupię jak mi sie to spodoba, ale dla mnie póki co to jest jednorazowa przygoda. Miałem kiedyś amnesie auto xxl ale nie dotrwałem do końca bo miałem remont mieszkania 🙂

W sumie na ten moment wliczając te żarówki, panel, ziemie, nawozy, płyn heliga, doniczki, programator czasowy, nasionka, poszło mi jakieś 4,5 stówy + nawilżacz powietrza który już miałem wcześniej na szczęście. Dla mnie sukcesem będzie dotrwać do zbioru 🙂

 

Zastanawiam się czy na flo wystarczą te dwa nawozy co mam nutrients mills start-r  + biobizz bio bloom , czy nie dokupić biobizz top-max?

Sporo się naczytałem o "substral - burza kwiatów" że to chemia i w ogóle 

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@medyczny_janusz_only_cbd  Zobaczymy, jak to oświetlenie , jakie masz sprawdzi się na kwitnieniu. Co do wydatków to jest to normalne, jak chce się coś z boxa wyciągnąć to trzeba najpierw zainwestować. Jak chodzi o to czy będziesz się w to bawił to myślę, że będziesz, jak tylko pierwszy raz skosztujesz własnych plonów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego stawiam na gotowe rozwiązania hehe 😄

Byłem technikiem elektronikiem przez 3 lata. Firma jak na złość philips produkuje lampy/zasilacze dla NL typowo pod uprawę xD. Planuję zrobić kiedyś coś swojego i potestować kilka dni przez cały cykl 18/6, bo ten mini panel po prawie dniu był ciepły (tak, byłem cały czas w domu), ale nie na tyle żeby spowodować pożar. Jedyny problem jest taki, że niebieskie diody mają w dokumentacji inne napięcie zasilania niż czerwone. Czyli trzeba im zapodać albo zasilanie z dwóch różnych źródeł przetworników dc/dc, albo z jednego o wyższym Vout, ale wtedy jest trochę kombinowania. Pozostaje problem odprowadzania ciepła, to jest najgorsze, wtedy w grę wchodzą radiatory, pasty termo, wentylatory, dlatego chyba nigdy nie zaufam samoróbce bez przetestowania czegoś

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby bardzo ciekawie. @medyczny_janusz_only_cbd

Ale chłodzenie chyba to bardzo istotna sprawa. Ale zobacz na zasilacze Marsa ts , jaka bije z nich prostota. Może coś na ten wzór stworzysz ?

Zazdroszczę kwalifikacji, i zamiast technikum elektryka, to informatyka zrobiłem . Teraz możesz fajne cuda robić 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@medyczny_janusz_only_cbd każda roślina rośnie inaczej, lampy też nie masz z lepszej półki. Jak na te warunki co mają to rośliny mają się dobrze, nie szukaj problemu. Napisałam prawde jak uważam - a nie specjalnie żeby cie pocieszyc😉 lec dalej tak jak to robisz i na pierwszy raz bedziesz zadowolony. Później sobie lepsza lampe kupisz i dopiero sie zacznie 😁🤞

Edytowane przez Farmerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka lampa świeci tej mniejszej o dziwo ona nie pokazuje oznak kwitnienia. Może nigdy nie zakwitnie 3 żarówki 2x 1600 lm + od niedawna zamieniłem jedna 1600 na 2451lm. 

Box ma wymiary 35cm x 45cm. Z żarówek jest kolo 5600 lm, i panel nie wiem ile moze mieć, zakładam że 1400 i wtedy mialbym 7000 lm. Na pewno przydałby się mylar

 

IMG_20201231_201411.jpg

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@medyczny_janusz_only_cbd W przypadku paneli led nie patrzy się na lumeny. Brak materiału na ścianach boxa, jaki by odbijał światło działa na niekorzyść twojej uprawy. Kup zwykły koc termiczny, jakiego cena w zależności od sklepu waha się między 3 a 5 zł. Koszt prawie żaden, a poprawi twoją sytuacje w boxie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wcześniej mialem kartki białe z bloku technicznego na pół wysokości boxa, dzisiaj wywaliłem je bo miałem gości, roślinki przeniosłem, jak poszli wylądowały z powrotem 😂

Edytowane przez medyczny_janusz_only_cbd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...