Skocz do zawartości
Mieszko1

Hulkberry Auto | Northern Light Auto | LED 35W

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@Mieszko1 to żaden problem, każda roślina kwitnie w swoim czasie i to jak najbardziej normalne

jeśli się boisz, że jedna będzie szła szybciej, a druga wolniej - wyrówna się to podczas zaawansowanego kwitnienia

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To dobra wilgotność, na początku kwitnienia nie musi spadać ponizej 60%50%

Jak będziesz widział, że formują sie kwiaty - wtedy trzeba utrzymywać poniżej w/w liczb

Tak swoją drogą - przy pierwszej uprawie dbałam o tą wilgotność, ale teraz widzę, że ona nie jest najważniejsza, byleby w momencie formowania się kwiatów ją obniżyć do np. 50% i ma się spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters wiem ale ja mam tak że jak ma być 70 to robię 70, lubię gdy wszystko jest idealnie tak jak ma być ? tak więc chciałbym żeby każda z roślin miała idealne warunki na każdym etapie. Potrzymam tak jeszcze z tydzień a później zmienię na 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Mieszko1  to wygląda na perfekcjonizm, a rośliny nie są idealne, każda ma swój rytm, różni się wyglądem od drugiej etc.

dlatego taki perfekcjonizm może być szkodliwy

"nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                                  Dzień 31

Northern cały czas stoi w miejscu a hulkberry kwitnie ładnie, w northernie liście są jakby lekko opadnięte. Zdjęcie niestety kiepskiej jakości, w miejscu gdzie są rośliny niestety nie ma oswietlenia

IMG_20201014_152235.jpg

IMG_20201016_124306.jpg

IMG_20201016_124143.jpg

IMG_20201016_125353.jpg

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                                  Dzień 35

Dzisiaj mija 5 tygodni od wykiełkowania. Narazie wszystko ok poza tym że chyba lekko przesadziłem z nawozami i na 2-3 listkach na hulkberry znów pojawiły się brązowe plamki. Następne 2 podlania dam sama wodę. Zamówiłem też mocniejszą lampe na kwitnienie, powinna być w tym tygodniu. Wilgotność zmniejszyłem do 50% poprzez włączenie wyciągu z filtrem.  

Pierwsze zdjęcie razem później Hulkberry i na końcu NorthernIMG_20201020_104752.thumb.jpg.ee72c50a9c2b279f57a5e9ae0f9be54c.jpg

IMG_20201020_104642.jpg

IMG_20201020_104709.jpg

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 mało się znam, ale też już myślę o następnej. To strasznie wciąga. A ten widok jak rośnie cieszy mega duszę ? a później nacieszy umysł . A chłopaki bardzo pomagają ? też wdzięczność dla nich. Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                               Dzień 42

Niestety ale z małych kropek na hulkberry pojawił się wielki problem, nie wiem co zrobiłem źle, dawalem nawóz dopiero drugi raz i to pół dawki. Później lałem cały czas woda ale jest tylko gorzej, co zrobić czy nie jest za późno? Na northernie tylko z 3 listki na dolnych partiach mają ciemne plamki i pozolkniete liscie. Czy możliwe że to nie przez nawóz a za dużo wody? 

IMG_20201027_144600.jpg

IMG_20201027_144618.jpg

IMG_20201027_144649.jpg

IMG_20201027_144659.jpg

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby potasu za mało było.. Tak przynajmniej wygląda porównując ze zdjęciem o niedoborach. A nie za dużo wody? 

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...