Skocz do zawartości
Mieszko1

Hulkberry Auto | Northern Light Auto | LED 35W

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@Mieszko1 na przyszłość przewierć na górze doniczke po obydwu stronach rośliny i naciągnij w tym miejscu jakiś gumowy kabel przy samej roślinie, tak ze 2 lub 3 cm nad ziemią. Wtedy robiąc lst kładziesz roślinę po tym kablu co sprawia że roślina się wyginać a nie kładzie na ziemię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                             Dzień 21

Dzisiaj  mija 3 tygodnie od wyjścia z ziemi. Niedługo pewnie zacznie się kwitnienie a rośliny dopiero odżywają po moim pseudo lst. Może jeszcze coś z tego będzie, potraktuje ten raz jako ćwiczenia przed następnym rzutem. Wiem już co muszę poprawić. Proszę o opinię. 

IMG-20201005-WA0000.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że niektóre liście są pomarszczone, zwłaszcza na northernie, chyba po tym moim nieudanym lst gdy leżała roślina na glebie to tak się stało, czy powinienem odciąć takie liście? I co z tymi liśćmi na hulkberry którym wyskoczyły plamki? I jeśli tak to czy można usuwać wszystkie liście czy może są takie których nie powinno się usuwać? I co myślicie o pomyślę żeby na kwitnienie dać jej taka sama lampe ledam ale zamiast 2 diod i 35 w zmienić na 4 diody i 60w? Czy może na kwitnienie będzie lepsza inna lampa z innym światłem? 

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mieszko1 napisał:

czy powinienem odciąć takie liście?

zostaw liście szybciej odbije

 

Godzinę temu, Mieszko1 napisał:

I co myślicie o pomyślę żeby na kwitnienie dać jej taka sama lampe ledam ale zamiast 2 diod i 35 w zmienić na 4 diody i 60w?

możesz dać zawsze to więcej światła na flo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 więc może na ten tydzień ustawie jakieś 65 następny 55, i tak stopniowo będę schodzić. Czytałem też że ostatnie 2 tyg flo powinno się mocno zbic wilgotność ale czy jest jakiś limit do ilu to powinno być? Czy na ostatnie 2 tygodnie zrobić im prawdziwa sahare? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Mieszko1 nie musisz stopniowo obniżać, możesz od razu. Ja zazwyczaj od początku flo zmieniam na ok 50% a pod koniec jak się da nawet do 40%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 @Morenn@Morenn u mnie nawet jak wszystkie pojemniki z wodą stały i włączyłem raz wyciąg na próbę to po 5 min było poniżej 50% sądzę że spokojnie uda mi się zejść do 40 może nawet niżej. Wentylator też chodzi narazie na 1 poziomie mocy a są 2. Chciałem stopniowo dlatego że hulkberry ma preflowery ale northern jeszcze nie, chciałbym poprostu to jakoś wypośrodkować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                              Dzień 24

Po moim słabym lst rośliny idą do przodu ale bardziej gęstnieją a coś słabo idą do góry. Czy powinienem dać wyżej lampe żeby je trochę wyciągnąć czy poczekać jeszcze? Ten hulkberry trochę wciśnięty w róg, czy powinienem go obrócić w prawa stronę tak żeby obie byly na środku boxa? Nie chce żeby jedna zasłaniała druga bo ten northern ładnie gęstnieje jest sporo większe od Hulka. 

IMG_20201009_125708.jpg

IMG_20201009_125740.jpg

Czy ten northern też już kwitnie? 

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym ta doniczke z lewej obrócił raz w prawą stronę. Lepiej roślince będzie przy 2 krzaku jak na ścianie. Miałem u siebie wcześniej też na ścianie to liście się psuły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                              Dzień 26

Zdjęcie z wczoraj. Hulkberry był sporo mniejszy i marnie wyglądał wciśnięty w kat, gdy go przestawiłem w 2 dni przerósł northerna. Jedyny problem jak narazie to że Hulk kwitnie od paru dni a northern nic. 

IMG_20201011_090314.jpg

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...