Skocz do zawartości
Mieszko1

Hulkberry Auto | Northern Light Auto | LED 35W

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@zielonyjamajczyk jak już się odzywam to obszernie, każdy post jest przemyślany, ale Ty moją liczbę postów (od maja jestem na forum) napierdalasz w tydzień

to są tzw. posty bez żadnej merytorycznej wartości "a może wode z biedronki" na taki problem, jaki ma Mieszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 Hulkberry bym zostawił juz sama wodą z kranu , przytrzymał ile sie da i sprawdzał trichomy bez kombinacji , a ten drugi krzak ratował bym pk 13-14 plus jakaś mineralna odżywka , a nóż widelec coś sie da uratować wiesz co . PS: co z tym zrobisz to już tylko i wyłącznie twoja fantazja ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters cieszę się że tak wnikliwie analizowałeś, analizowałaś moje posty bo sam już nie wiem, raz rodzaj męski raz żeński. Cieszę się też że wnosisz tak dużo do forum. Mam nadzieję że kiedyś się nauczę czegoś więcej, i będę bardziej oczytany. Tylko przy tym nie zrobię się takim krytykiem jak Ty w stosunku do mnie w tym momencie. Hamuje bajere i nie oceniam innych na podstawie ilości dodanych komentarzy. Do tej pory spotykałem tu miłych użytkowników i nawet jak mnie poprawiali, to z klasą. Tobie niestety jej brakuje. Najlepszego i tak życzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 mam do ciebie pytanie , napisz mi proszę jakie podłoże zes używał , jakie odżywki , ile lales na litr wody itp itd , jaka masz wilgotność na wegu i na flo , jaka temp , co ile podlewales , wszystko co z nimi robiłeś . Postaram się ci wyjść na przeciw na następny raz żeby nie było takiego numeru znowu jak teraz . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podlewałem w sobotę po 0.5 l wody, ziemia była teraz sucha aż odchodziła od doniczko więc zaryzykowałem i obu roślinom dałem po 0.5l wody z bio bloom 4ml/1l wody. Czekam na efekty, jak się spieprzy to mam jeszcze jedno nasionko hulkberry i jedno hazeberry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzychuNBW podłoże biobizz all mix, odżywki mam bio bizz trio pack i trochę używałem foliar spray przy weg. Na wegu nie dawałem wogole odżywek że względu na ziemię. Wilgotność ma weg miałem około 70 przy temp 24 stopni. Teraz jest jakieś 28 przy szczytach i jakieś 46-48% wilgotności. Wody na początku dawalem po 200 ml, później po 0.5 l, chociaż raz gdy myślałem że przenawozilem to dałem po 1 l wody na doniczke. Doniczki 5.6 l. Na samym początku podlewałem raz na tydzień, teraz tak co 2-3 dni. Odżywki łącznie z dzisiejszym razem podałem 4 razy,  z czego 2 razy na początku tylko po pół dawki czyli 0.5ml na 1l wody. Podczas "ratowania" dałem też garść dolomitu do doniczki i trochę do wody. Na początku hulkberry też dostawał dziwnych plam, wtedy lałem woda ze sklepu z butelki, zmieniłem na kranowe i problem zniknal chociaż mogła to być też wina mocno nawozonej ziemi. 

Czyli co wychodzi na to że roślina zaczęła mocno kwitnąć a ja przegapiłem moment i jej za mało odżywek dałem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1Ogólnie książkowe warunki ale ... Doniczki masz plastiki ? - zmień na materiałowe minimum 8l , ziemie kup od razu z dolomitem  ,jak bedziesz sadził te dwie pestki co ci zostały to zmien nawozy i podłoże. zobaczysz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mogłam wcześniej też zareagować, no ale dopiero po ostatnich zdjęciach rozpoznałam co jest nie tak dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś do sprawdzania pH wody? Ja lecę na samych paskach lakmusowych a i wielu świerzaków takich co nawet nie palą, aby jak najwięcej uchodować i po gonić, leci w taki sposób.. Ja myślę że to gleba ma niewłaściwe pH i wogole nie przyjmuje nawozów.. W którymś momencie coś nie pykło. Teraz najlepiej by było obadać dobrym miernikiem ale to wydatek, no chyba że sąsiad ma pożyczyć ?. Te papierki ogarnij szybko i lej albo kranówą wyregulowaną z pH 6 albo wodą tylko niskomineralizowaną z tym samym pH. Jak mieszkasz w krajach benluxu albo u żabojadów to polecam spa reine. Moje krzaki się na tą uparły i nawet nie chcą pomieszanej z kranową bo zaraz na liściach dziwne rzeczy .. Bez kitu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...