Jump to content

mikosz

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About mikosz

 • Rank
  Początkujący
 1. @Szym Ok, to z gięciem najmniejszych jeszcze się wstrzymam. Ile czasu po LST mogę robić FIM? Żebym zdążył ze wszystkim, planuję ok 3 tygodnie wega bo doniczki trochę małe.
 2. dzień 10 Dlaczego niektóre roślinki mają potężną, długą łodygę a dwie rosną niemal przy samej ziemii na cieniutkiej żyłce? Planowałem jutro lub w piątek robić LST, ale nie wyobrażam sobie zgiąć mocno tych karłów. Drugie i trzecie zdjęcia to różnica między najwyższą i najniższą panną.
 3. dzień 8 Tak wyglądają planty na dzień dzisiejszy. Nasza „krzywa panna” się podniosła i już nie wygląda tak źle (4 zdjęcie), myślę, że po gięciu nie będzie widać różnicy względem reszty. Jak dalej będą rosły w takim tempie to pod koniec tygodnia lecę z LST i zacznę im lać 0,5/1 ml Bio-Grow na litr wody. Na dwóch roślinkach zauważyłem, że liście zaczynają się wywijać w dół i górę (ostatnie zdjęcie). Na wszelki wypadek minimalnie podniosłem lampę.
 4. @Szym No i miałeś rację, najwyraźniej sama wie jak będzie wygodniej bo znowu się położyła tylko tym razem na drugą stronę. Zostawić ją tak? Myślisz, że jeszcze się naprawi?
 5. Sytuacja opanowana. Podparłem łodygę grudką ziemi tak żeby roślina stała pionowo. Zobaczymy czy to zda egzamin, narazie jest ok i wygląda jakby nigdy nic jej nie dolegało.
 6. @WielebnyMerry Nie obniżę bardziej lampy bo oświetlane pole nie pokryje wszystkich roślin. Ale nie sądzę by chodziło jej o brak światła, bo odchyla się w inną stronę niż do światła. No i tylko jedna miałaby z tym problem?
 7. Jedna z roślinek charakterystycznie wyciągnęła się w bok i tak sobie krzywo rośnie. Nie wiem czy powinienem się martwić, rośliny mają nad sobą mocną lampę, światła im na pewno nie brakuje. Mogę to olać czy powinienem jakoś zareagować? Rośliny i tak jakoś za tydzień będą miały robione LST, więc wszystkie będą gięte.
 8. 3 dzień wega Roślinki wyglądają jak na zdjęciu, nie wyciągają się troszkę? Wydaje mi się, że idą do światła a lampa jest ustawiona na max i wisi dosyć nisko. Jak dam niżej to już zwęża się oświetlane pole nawierzchni, zostawić czy opuszczać? W boxie w dzień utrzymuje się 27-28 stopni i ok 80% wilgotności, a w nocy 24-25 stopnie i ok 75%. Przyszedł mi taki zajebisty termometr z higrometrem z xiaomi (ten ze zdjęcia) który łączy się przez bluetooth z aplikacją w telefonie dzięki czemu można sprawdzić warunki bez otwierania namiotu.
 9. Dziewczyny już powoli się pokazują, przyszedł też nowy nawilżacz - ustawiłem higrometr na stałe 80%. Czy mogę ustawić roślinkom noc w godzinach przykładowo 11-17 czy lepiej jeśli będą miały całkowicie ciemno w nocy? Wiadomo, że jakieś światło do boxa zawsze wpada chociażby przez otwory pasywne, chociaż z drugiej strony tak by było korzystniej pod kątem temperatury (jak robi się zimno były lekko dogrzewane, a gdy na dworze największe upały rośliny miałyby chwilę luzu). I jaka wysokość lamp na weg?
 10. Nasionka puściły kiełki, zasadziłem je w doniczkach i lekko podlałem odstaną kranówką (pH regulowane na ok. 6.2). Włączać już cały sprzęt czy dopiero jak roślinki wyjdą na powierzchnię?
 11. @Szym Przy tej lampie nie przewiduję włączać wentylatora na 400 m3/h, narazie jest na 220 i wydaje mi się, że powinno starczyć.
 12. Witam Szanownych Ziomków! 😁 Ruszam ze swoim pierwszym growem, jestem otwarty na rady, pytania, obserwacje i krytykę. specyfikacja boxa: -namiot Royal Room 100x100x200 -panel Green Fox Maroko 320 W -went. wyciągający Prima Klima 125 220-400 m3/h -went. mieszający Monkey Fan 20 W -filtr węglowy Can Filters 200-250 m3/h -nasiona (wszystkie od Anesia Seeds): 3x Future #1 3x Blackberry Moonrocks 3x Gelato Dream donice: 9x 11 litrów ziemia: BioBizz All-Mix nawozy: -BioBizz Bio-Grow -BioBizz Bio-Bloom -BioBizz Top Max trening: LST, FIM, TOPPING Temperatura w bicie utrzymuje się na poziomie ok. 27-28 stopni a wilgotność 45-50%. (Zamówiłem już większy nawilżacz, obecny ledwo podnosi wilgotność o kilka punktów procentowych). Nasionka zostawiłem dziś pomiędzy zwilżonymi wacikami zamkniętymi pomiędzy złożonymi talerzami. Powinienem posadzić je gdy wykiełkuje każde osobno czy mogę zostawić je na wacie dopóki wszystkie nie puszczą kiełka? Zastanawia mnie jeszcze jedno - BioBizz podaje, że glebę powinno się przelać wodą kilka dni przed użyciem, ale nie podaje ile tej wody ma być - ktoś wie?
 13. Trwają wciąż negocjacje, ale najprawdopodobniej biorę Maroko bo cena ciekawa a ludzie podobno chwalą. Cały sprzęt zamówiony, przewidywany czas dostawy środa-piątek bo jeszcze coś sprowadzają. Budżet już widzę, że solidnie przekroczony bo szacując wszystko wyszło prawie 5. W przyszłym tygodniu jak wszystko pójdzie po mojej myśli zaczynam fotorelację 🤪 Trwają wciąż negocjacje, ale najprawdopodobniej biorę Maroko bo cena ciekawa a ludzie podobno chwalą. Cały sprzęt zamówiony, przewidywany czas dostawy środa-piątek bo jeszcze coś sprowadzają. Budżet już widzę, że solidnie przekroczony bo szacując wszystko wyszło prawie 5. W przyszłym tygodniu jak wszystko pójdzie po mojej myśli zaczynam fotorelację 🤪 Czy jeśli mam zamówiony wentylator regulowany z dużym zapasem wydajności mogę pominąć wentylator wtłaczający?
×
×
 • Create New...