Skocz do zawartości
Mieszko1

Hulkberry Auto | Northern Light Auto | LED 35W

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj poszedł dolomit, do doniczki na wierz i do wody. Na hulkberry ciężko ocenić bo sporo tego było ale na northernie który trzymał się w miare dobrze niestety dzisiaj zauważyłem że na kolejnych liściach robią się czarne plamki 

16040635194136252603234470226666.jpg

16040635493865337802591637522762.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Hulkberry od góry całkowicie liście wysychaja, nie wiem, od dołu nie jest tak źle. Coraz więcej plamek też na northernie. Dostały wczoraj po 0.5l wody z 1ml na 1l grow, bloom i top max. Wstawiłem post do dział chorób. Po ucinać te uschnięty liście? 

16042222912261276234974701793122.jpg

16042223153688146064998844516828.jpg

16042223427888553388026120116038.jpg

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ucinaj. Wstrzymaj się z podlewaniem. Zupełnie odstaw odżywki. Wydaje mi się że Ty chcesz za dobrze. 

Przesusz trochę i dopiero sama woda. Weź sklepową o pH 5.8-6 podobno oaza z biedry tyle ma. Ciągle dodajesz coś do podlewania i to po 2-3 odżywki na raz. Ciekawy jestem czy Ty przypadkiem codziennie nie lejesz wody ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk nie mieszkam w Polsce, woda która tu jest w sklepach ma ph powyżej 7 poza tym na początku odradzili mi lanie woda ze sklepu to już sam nie wiem. To jak mam podawać te odżywki? Podawałem tak jak było w tabelce tylko po pół dawki a tam są 3 naraz. Dałem tylko łącznie 3 razy odkąd roślina wykielkowala. I nigdy nie lałem wody dzień po dniu. Zdarza mi się co 2 dni, zależy jak roślina pije. Poczekam do wtorku z następnym podlaniem, może wymienię trochę ziemi, nie wiem zobaczę co dalej będzie się działo 

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Ok leje sama wodę, ale czy przy przenawożeniu liście nie powinny trzymać się mocno? Bo mi od dołu codziennie jakieś żółte wypadają. Hulkberry mimo że liście wysychaja to topy jakby ładnie puchły, mało tego ale pachnie tak mocno cytrusowo że powoli filtr zaczyna nie wyrabiać i czuć w pokoju. Northern też coraz wyższy, boję się że boxa mu nie starczy i zaczyna coraz mocniej kwitnąc. 

IMG_20201102_092521.thumb.jpg.c823366148f50e51a932507194e8733f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 Braki Potasu i Magnezu . to nie jest Popalenie , jak liście sie unoszą ku górze . Plus zasada od suchego do mokrego . Z reszta teraz to i tak chuj ją strzelił za póżno na reakcję . . zbieraj co się da i tyle . następnym razem bedzie zapewne lepiej,powodzonka ? .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@zielonyjamajczyk oaza z biedry ma około ph8, uważaj co piszesz, mam wrażenie, że niektóre Twoje komentarze są tylko po to, żeby były 

kiedyś przed 2014 rokiem, jak przeglądam o niej posty miała takie ph jak piszesz, ale nie teraz

mi te martwicze plamy wyglądają na brak potasu, tak jak wyżej pisze @krzychuNBW

dodałabym mineralny nawóz na kwitnienie z dużą ilością fosforu i potasu, albo jakieś PK13/14, chociaż teraz to i tak za późno

@Dobry_Człowiek! gdyby były popalone to wszystkie końcówki byłyby żółte, przy przytopowych widać, że to nie jest popalenie

nie wiem ile musiałby lać biobizzu, żeby popalić liście

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters różne pogłoski chodzą po necie, uważam że każdą wodę należy sprawdzić, bez względu na markę - jest zawsze ,,ograniczone zaufanie" do czytanych informacji. 

Mój miernik pokazał 6.6 , pozostawiłem ją na 12 h z ciekawości otwartą i taki miałem wynik. 

Ale moge zwalić na phometr za który teraz dałem kupę kasy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzychuNBW @Groovebusters dostawała tylko biobizz trio pack. Hulkberry za późno ale northerna może jeszcze uratuje, dam im dzisiaj większą dawkę bio bloom tam jest fosfor i potas. Zamówię też jakiś nawóz mineralny, możecie cos z w miarę dobrych polecic? Szkoda że tak późno napisaliście, no ale będzie nauka na następny raz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters @Groovebusters różne pogłoski chodzą po necie, uważam że każdą wodę należy sprawdzić, bez względu na markę - jest zawsze ,,ograniczone zaufanie" do czytanych informacji. 

Mój miernik pokazał 6.6 , pozostawiłem ją na 12 h z ciekawości otwartą i taki miałem wynik. 

Ale moge zwalić na phometr za który teraz dałem kupę kasy. 

Cieszę się że jesteś bardzo mądry. Mimo to nie komentuje Twoich uwag czy doradctwa, też się uczę tutaj od innych ludzi. Jak Ci się nie podobają moje komentarze to po prostu je omiń. Wyluzuj trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@zielonyjamajczyk to, że ty stosujesz zasadę ogrniczonego zaufania to nie znaczy że inni też

ja mam krople helliga i od razu po otwarciu Oazy wychodziło zawsze 8 (ciemnoniebieski)

woda wodzie nierówna

a ja jestem dziewczyną, a nie chłopcem

po prostu widzę Twoje posty i automatycznie wyrabiam sobie o Tobie zdanie, to jest normalne ;*

napierdalasz w tą klawiaturę bez żadnego przemyślenia sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters jak wejdziesz na nie jeden temat to jest kilka osób o różnym myśleniu. Użyłem słowa ,,podobno" znasz takie słowo ? Czy nie bardzo ? 

Czy to jest równoznaczne z ;lej oazę z biedry ?

Zły dzień ? Kobieta nie dała ? Czy po prostu lubisz się przywalić do kogoś kto możliwe że też się uczy ?! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro edytujesz posta po kilku minutach to też widać kto tu napierdala w klawiaturę . 

 

To sobie wyrabiaj. Ja się uczę i nigdy nie mówię : rób to czy tamto. Ale widzę że niektórzy razem z jaraniem mózgu się pozbawiają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1  Po prostu każdy uczy sie na błędach pamiętaj ? , teraz juz nawet i tak jak byś lał pk 13-14 to nie zdziałasz za dużo a to dla tego ze one juz sa w pewnym stadium kwitnienia , co ci mogę polecić? na swoim przykładzie Nawozy Plagrona - Terra Bloom , Pk13-14 , sugar royal , to używam jak i podłoże Growmix tez od nich i nigdy nie mam problemu z plantami ? plus zasada suchy -mokry . i wszystko gra i huczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...