Skocz do zawartości
Alexi

[indoor] 1x mimosa x orange punch || 3x Lemon Shining Silver Haze || 1x Critical - 1m2 + coco + LED

Rekomendowane odpowiedzi

@Alexi ja bym już przełączył, o grzyba się nie martw, powstają na kwiatach najczesciej. Nie ma zbytnio conpoprawiac, na flo sobie zrobisz fryzjera, odsłonisz szczyty które są słabo doswietlone i ewentualnie usuniesz te co są.male i niewiele z nich będzie,a za to moc pójdzie w górne szczyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okk, powycinałam wiatraki,

1. można coś z tych liści zrobić ciekawego?

2. Powinnam te małe topki które wyrastają z dołu też powycinać i zrobić z nich klony już teraz? Czy dać im jeszcze szansę?

3. Jak teraz przełącze to wyrosną mi na 150cm chociaż końcowo? Chce robić scrog kupiłam siatkę 😄

4. Co zrobić z tym najmniejszym krzakiem? Może powinnam go jeszcze dać do szafy żeby tam sobie podrósł i za jakiś czas dopiero wrzucić go z powrotem do namiotu?

IMG20231020130153.jpg

IMG20231020130157.jpg

IMG20231020130212.thumb.jpg.ee1ccf25099e760bb20f9bbb4a797b7c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mr.Green napisał:

Z liści to raczej pożytku nie ma na takim etapie uprawy.

Nawet na masło nie? To na ch.. ja już cały karton nazbierałem... brat zabronił wyrzucić 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB liście które zostają po kosie to co innego niż liście które obrywasz przy treningu. Roślina nie kwitnie póki co i nie produkuję THC więc na liściach nic nie ma. Później jak są oblepione szronem to co innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10/09/2023 o 21:17, Bob drzewny napisał:

@Alexi  rośliny Ci się nie rozkrzaczą jak na razie, to trzymaj je po prostu blisko siebie pod lampą, żeby nie było tak, że każda roślina w innym rogu, bo wtedy rzeczywiście będą niedoświetlone. Lampa 300W ledowa to koszt powyżej 1.5 tysiąca warto pamiętać, nie wiem jak tam w Holandii, może lepsza dystrybucja to inne ceny

Co do podlewania to nie wypowiem się, kokos to dla mnie czarna magia :classic_biggrin:

 

Na stronie spiderfarmera.eu masz czasami fajne promki ja kupiłem za 600e se 7000 bo było ostatnie 2 sztuki a tak to chodzą 800-1000e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo dzięki, ale nie wiem czy będzie mi potrzebna większa lampa, póki co nie mam też na to miejsca w pokoju.

Chociaż z drugiej strony płace za prąd tyle samo co miesiac co by się nie działo i ile prądu bym nie użyła, taki plus, więc wyszłoby to fajnie 😄

 

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria g jest na innych ledach są one używane 10lat  myślę że też wiedzą co robią a chyba 860w za 700e

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Alexi napisał:

@vego1989 kurcze tylko dopiero za 7 dni dostanę dehumidifier, a nie chce ryzykować jakiś grzybow, poza tym myślisz że jak za 7 dni je przełącze to nie wyrosną za duże?? Albo chociaż za 5. Robić jeszcze jakieś treningi czy już odpuścić? 

 

Nie chce też żeby były za małe, chce zmaksymalizować wynik końcowy.

Rośliny przechodzą na kwitniecie kilka dni.Wg.mnie najciekawszy okres do oblukiwania magii.Nie musisz się martwić wilgotnością zanim kwiatkó nie zobaczysz.Przełączaj światło!

Napisałaś "jedna z pierwszych upraw".Która konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir Chodzi o to, że kiedys miałam automaty w obudowie od komputera  🤣

Dobra jutro przełącze! 😄 btw. zrobiłam supercropping na dwóch topkach dla testu. 

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Widzę, że Tester zrobił tu porządki, wyleciało mi 13 powiadomień, a tu czysto bez dziwnych akcji, tylko tematyka uprawna. :)

@Alexi

Ad. 1  Nawet liście z wega mają THC, ale niski jego poziom,  jak masz długi detox to liść z wega też da efekt, ale minimalny, więc niezbyt się opłaca z nimi cokolwiek robić.

Ad 2. Ja wycinam doły, bo doły pobierają składniki odżywcze z gleby, a ostatecznie kształtuje się z nich popcorn, jaki jest słaby, gdy mowa o efektach, bo te partie zawsze będą gorzej doświetlone, więc będą się słabiej rozwijały i finalnie nie będą dawały tego, co dają górne partie topów, jakie mają dobry dostęp do światła.

Ad.3. Roślina po przełączeniu na 12/12 wchodzi na kwitnienie po mniej więcej 7-8 dniach, a wyciąga się do 2 tygodnia kwitnienia, jak warunki są odpowiednie , czyli nie brakuje światła. Wyciąganie się rośliny zależy też od odmiany i genetyki, ale jak dobrze operujesz światłem i zastosujesz treningi ograniczające wzrost, to wyciąganie nie będzie większe niż około 30 - 40 cm.

Ad 4. Jak uważasz, albo do szafy i potem z powrotem do namiotu, albo niech się też przełączy na kwitnienie, bo z niego też coś zbierzesz. Ja sam kiedyś robiłem sobie małe roślinki w doniczkach 1,5 l i 2,5 l, jakie ograniczają układ korzeniowy, więc kokosów z tego nie było, ale zabawa była fajna.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Alexi napisał:

zrobić z nich klony już teraz

Tak.

@Zielone krainy ziomek że Ci się chciało 😁 nie ma do wyboru 'braw' w reakcji wiec masz lajka 🖐️

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@grolsch3  Na detoxie jestem od zioła, bo pustki w słoiku,  ale drinka sobie w piątek nocą wypiłem, a związku z tym napisałem, co myślę . :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...