Skocz do zawartości
Alexi

[indoor] 1x mimosa x orange punch || 3x Lemon Shining Silver Haze || 1x Critical - 1m2 + coco + LED

Rekomendowane odpowiedzi

Super, dzięki jak dostanę wypłatę to do nich zadzwonię. Tymczasem wrzucam mały update. Przesadziłam resztę do kokosu I wcześniej oczyściłam korzenie z ziemi. Odrazu Zaczeły szybciej rosnąć 😄

Chyba się troszkę wyciągają, ale 25 sierpnia zamówię jeszcze donnice materiałowe 15litrow to przesadze I ew. zanurze trochę glebiej jak będą za wysokie.

 

Był my problem, bo liście były jeszcze wczoraj bardzo jasno zielone, ale nakarmiłam je z mniejszą dawka nawozu i wydaje się że wrócił bardziej ciemny kolor.

 

Mogę już robić FIM na tym największym krzaku, czy jeszcze zaczekać?

IMG20230916224159.jpg

IMG20230916224151.jpg

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, ludki. Wilgotność mi skacze do 70% nawet, włączyłam mate grzewcza w środku może coś zejdzie. Ten kokos trzyma wilgoc mocno, zauważyłam zielony nalot na powierzchni, usunęłam go z wierzchniej warstwy kokosu. Myślicie że to może wyrządzić jakieś szkody?

Ogólnie mam pytanie, bo mój growbox ma wyjścia wentylacyjne 13.5cm i nie mogę znaleźć pasujących extractorów, polecicie cos? Na razie podłączyłam zwykle komputerowe wiatraki 140mm na wylot i do środka dałam duży wiatrak, później coś  innego   kupie.

Ogólnie zaczęłam już robić LST, niedługo wrzucę nowe zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Alexi  W Castoramie są różne przejściówki, kiedyś kupowałem, bo miałem wejście na wentylator 110 mm, a kupiłem went. kanałowy 120 mm, więc nie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja nie wiem czy z tej małej po lewej coś będzie, strasznie mała jest w porównaniu do innych, nie wiem od czego to zależy, może się jakaś ferelna pestka trafiła? Albo ta odmiana tak wolno rośnie.. (mimosa x orange).

 

Dodatkowo na największym krzaku jeden liść ma takie ciemno brązowe ślady, czy to brak potasu??

 

btw. Za tydzień je przesadze do większych donniczek i prawdopodobnie już nowa lampa przyjdzie. Ta wykorzystam do klonowania w przyszłości.

IMG20230920184236.thumb.jpg.3e7f0c660167f14d913da5cb0f3e151f.jpg

IMG20230920185212.jpg

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alexi pierwszą parą liści nie musisz się przejmować. One i tak zdechną prędzej czy później.

Na początku zawsze wolno rosną, później jak będą mieć trochę więcej korzenia i liści to zaczną z dnia na dzień się zmieniać. 

Moja rada, nie zaglądaj za często a zaczniesz zauważać różnice w wyglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora wrzucić mały update. Planty przyspieszyły bardzo ładnie, zrobiłam fiming na jednym, ale wydaje mi się że coś poszło nie tak, bo liście dalej rosną, tylko obcięte. Ostatnie zdj jest zaraz po fimingu i przedostatnie kilka dni po. Czy tak to ma wyglądac?? 

 

Ps. Za kilka dni przyjdą donniczki i lampa, zamówiłam 20 litrowe.

Poza tym położyłam papier żeby światło nie docierało do ziemi, dzięki czemu ten zielony grzyb nie będzie rósł, chociaż widzę że rośnie teraz na papierze xD

 

Aha i teraz pytanie jak ja mam przesadzić te kwiatki do nowych donniczek na tym etapie? Myślałam żeby odwrócić je i wyciągnąć z komosiem, tylko żeby się nie rozleciały 🤣

IMG20230927104554.jpg

IMG20230927104606.jpg

IMG20230923181428.jpg

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Zrobiłam fimming. Obcięłam 80% szczytu jak na filmikach.

 

Chociaż może i lepiej byłoby topping zrobić, to by inne trochę podgoniły

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie nowa lampa w boxie ( mars hydro fc-e 3000 ). Jak widzicie jest też jedna materiałowa doniczka (20l) bo dzisiaj już nie zdążyłam przesadzić wszystkich . Nie wiem czy 20l to nie będzie za dużo, ale zostawię też jedna panne w tej 11l i zobaczę efekt końcowy, czy będzie duża różnica.

Dodatkowo zrobiłam fimming na kolejnych dwóch pannach, ale chyba ścięłam za nisko i wyszedł topping 🤣

 

 

IMG20230927141042.jpg

 

IMG_20230928_194654.jpg

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alexi pamiętaj że materiałową donice trzeba wolniej podlewać niż plastikową (żeby Ci nie wylatywała woda bokami) i możesz też podlewać od dołu co drugie podlanie do podstawki, wtedy korzenie polezą w dół, ale ostrożnie z nawozami wtedy, bo doniczka potrafi zajść nalotem jak przesadzisz z wilgotnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeszcze tak nie miałam, podlewam czasami co drugi dzień, czasami co dwa dni jakieś 500ml na roślinę. 

Ogólnie chyba mam infekcje jakimiś przędziorkami, kupiłam jakiś niderlandzki preparat z gammy, wieczorem popryskam kilka roślin, mam nadzieję że przejdzie.

Przesadziłam resztę roślin do większych donniczek kilka dni temu, chyba dobrze to przyjęły 😄

No i dodałam kolejny wiatrak. Namiot ma wentylatory wypychające i wypychające, ale nie miało to żadnego wpływu na wilgotność.

poza tym ciągle mam ok 70% wilgotności w namiocie, dzisiaj dostanę dehumidifier, powinno zejść wtedy do 50, ale zobaczymy.

Dodatkowo próbowałam takich tabletek CO2 (rozpuszczalam w wodzie, niektóre leżą luźno w namiocie, ale co2 się nie podniosło, chyba tylko na godzinę, ale po tym zeszło znowu do 380ppm. Chciałabym podnieść do ok. 700ppm przynajmniej.

Screenshot_2023-10-02-16-36-05-51_5cf040559e6c9e5ee58ccfd2c39dcebd.jpg

IMG20231002175223.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cały dehumidifier nie robi żadnej różnicy, a dałam za niego 70 euro xDD

Jeszcze zamknęłam okno, bo i tak na dworze wilgotność dzisiaj ok 75% i wilgotność mi już wzrosła do 81% w namiocie, a jestem poza domem, więc nie otworze okna. Serio już nie mam pojęcia jak walczyć z ta wilgotnością... Jak tak dalej będzie to się grzyb jakiś wkradnie i koniec..

Screenshot_2023-10-03-08-07-13-54_a3b3f7ff182fbca1933b088238f0f0da.jpg

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Alexi napisał:

Ten cały dehumidifier nie robi żadnej różnicy, a dałam za niego 70 euro xDD

Jaką ma moc? Ile litrow wyciągnie na 24h? Moj ma 10l na 24h i dawał rade, dałam chyba cos koło £100.

Narazie ja bym sie wilgotnością nie przejmowała, dopiero na flo, na wegu rosliny lubią dużą wilgotnosc. Wszystkie wloty masz pootwierane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alexi to pomiar z "dnia"? To w nocy musi spadać do ponad 90%...Na weg jak pisze @Lady Green wilgotnosc lepiej zeby byla wyzsza ok70%ale na flo tonjuz musisz zejsc do 50-55. U mnie np teraz na flo jest w nocy 55-60 a dzien 42-50% i jest ok.

@Alexi a jaki masz wyciagajacy?masz możliwość włączenia wyższych obrotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green  to jest ten: https://amzn.eu/d/g3qjXr9

Podasz model twojego? Wszystkie te do wiatrakow są otwarte, i wejście  jest są lekko otwarte.

@vego1989

Mam jeden wiatrak wejściowy i wyjściowy, 140mm taki komputerowy, chyba ma 1400 obrotów albo 1600, działa na maxa

Wróciłam teraz otworzyłam okno i spadlo do 75%.. I tak dużo, ale w zimie nie będę przecież okna cały czas otwierać 😕

 

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...