Skocz do zawartości
Alexi

[indoor] 1x mimosa x orange punch || 3x Lemon Shining Silver Haze || 1x Critical - 1m2 + coco + LED

Rekomendowane odpowiedzi

@Boczelli zapierdala dobrze nie ma co , jest na 25 m2 wiec na 1 m2 wystarczy , trudne pytanie dales ? wczoraj bylo 74 dzis lece na 60 caly czas , jedyny minus tego osuszacza brak regulacji zeby ustawic do 60 czy ile ci tam trzeba i zeby sam sie wylaczyl , co do apki zainstalowalem ja dalem na liscia i pokazuje brak magnezu choc sa braki w wapnie wiec slabo dziala ta apka , juz lepsze sa zdjecia z forum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alexi ja mam jakiś comfee 10l, ustawiam sobie ile chce miec % wilgotności w boxie i do tylu mi zjeżdza i tyle utrzymuje. Jedyny plus/minus to ze podnosi tmp - zimą to na plus, ale latem na duży minus.  

Co do wilgotnosci - u mnie dziś rano po włączeniu swiatła było 96%, poźniej niewiele mniej... jakos sie tym nie przejmuje... jak zaczną kwitnąć to wrzuce osuszacz. 

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli To jest ten czujnik i defaultową apka: https://amzn.eu/d/aFvf8ZG

 

Ludki, jest problem popryskam wczoraj tym specyfikiem i dzisiaj jest takie coś, co więcej widzę dziurki na listkach innych roślinnek.. co to jes? NA tej w najgorszym stanie niektóre liście się też zawijają do góry.

 

Właśnie popryskam tym znowu i trochę podlałam.

 

Tak btw. Zrobiłam dodatkowy fimming na pobocznych topach niektórych roslinek, ciekawe co z tego będzie.

IMG20231003194608.jpg

IMG20231003194615.jpg

IMG20231003194632.jpg

39 minutes ago, Mr.Green said:

@Alexi jak masz kaloryfer to lepiej na tym wyjdziesz jak przy flo zaczniesz grzać na chacie 🙂

Mam ale zepsuty ale grzeje w 1/4 XDD

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ja podlewam woda z kranu więc magnez i wapń się tam znajduje. Może po przesadzeniu donniczki wymagają więcej wody.. podlałam teraz łącznie 5 litrami, PH ok 5.8 (zaleca się od 5.5 do 6 przy kokosie. ) Niby wapń się wchłania przy PH od 6 do 7 ale widocznie w kokosie PH się jakoś zwiększa.

 

Zobaczymy jutro jak zareagują, myślicie że te liście który doznały uszkodzeń odżyją??

Na dniach zamówię ten osuszacz z comfee.

 

@Mr.Green @Mr.Green Pryskam tym: 

IMG20231003203342.jpg

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minutes ago, Mr.Green said:

@Alexi uszkodzony lisc nie wróci już do poprzedniej formy. Tu nie ma super regeneracji 🙂

Nie wiem co to za oprysk. Niby Bio..  robiłaś go po zgaszeniu lampy? 

I od spodu lisci ? 

Nie robiłam od spodu, tak po zgaszeniu lampy. Btw. Mam foto 19/5 powinna dać na 18/6 ??

Miał byc na spider mites I jakieś tam inne szkodniki.

To co obciąć te liście??

Zauważyłam jakiegoś robaczka chodzącego po ziemi, ziemię też tym spryskać??

 

UPDATE: Zamówiłam Canna CalMag, będę suplementować.

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alexi można wyciąć tego liścia żeby oka nie drażnił.

Może być że pH coś nie halo w tym kokosie. Nie robiłem w Coco to też super nie doradze. Dla mnie ziemia to najlepsze co może być. 

Co do robaczków to trzebaby było wiedzieć co to za pluskwiak. Niektóre są niegroźne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alexi moim skromnym zdaniem to brak jej azotu i wapniaaaa czyli cal mag by sie zdal do ledow , u mnie dopiero po 4 tyg pojawil sie brak wapnia ale ja mam inna ziemie a nie kokos , wydaje sie jak by po tym oprysku ,nabrala apetytu na wapn 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy no ale wczoraj tyle podlałam tego, powinna to szamać wapnia jej powinno wystarczyć w w A+B jest wystarczająco, a jej od 4 rano tylko gorzej.. Dziwne bo inne planty dają radę a też je pryskalam.

 

Na dole porównanie 4 rano vs teraz.

 

Może zrobić flush? Może to neutriens Burn? Też niby podobnie wygląda i końcówki się zawijaja

1696428377135.jpg

1696428381801.jpg

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alexi trzeba kogos od kokosa ? bo na ziemi i mineralnych na drugi dzien juz jest zmiana w koko chyba dopiero za jakis czas ? jak sie nie myle ? dlatego wiekszosc woli ziemie i mineralki ,kwestia gustu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam flush woda z kranu z ok ok. ,6.0. Wolałam 2 litry wyszło 350ppm czyli nie dużo. Wlalam po tym litr  już normalnie z nawozem. Po przesadzeniu jeszcze z tej donniczki mi nigdy woda nie wypłynęła od spodu, wydaje mi się że się sole mogły nagromadzić, ale zobaczymy, teraz nie wiem czy litr to wystarczająco wlałam xD Zaraz doleje do innych donniczek żeby też woda wyplynela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...