Skocz do zawartości
Alexi

[indoor] 1x mimosa x orange punch || 3x Lemon Shining Silver Haze || 1x Critical - 1m2 + coco + LED

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, tydzień temu odpaliłam sobie nasionka, ale dopiero zaczynam relację. To jedna z moich pierwszych upraw (Holandia). 

 

Podłoże: Canna Coco Professional plus

Nawozy: Canna coco A+B

Nasiona: 1x mimosa x orange punch (Barney's farm), 3x Lemon Shining Silver Haze (Royal Queen Seeds), 1x critical (Royal Queen Seeds)

Doniczki: 3x 6l (lemon, critical) | 2x 9l (mimosa, lemon)

Światło: Niello Led 600w (pobór prądu ok 100w maksymalnie), ale być może zmienie na lepsze za miesiąc.

Wiatraki: Komputerowe 140mm, być może zmienie na coś lepszego, dodam jakiś mieszający, ale zobaczę jak będzie pod namiotem.

Namiot: 1x1x1.8m

Trening: LST + FIM

Kiełkowanie: 24h w szklance wody (przegotowanej)  + ok 1 dzień na mokrym papierze

Uprawa odpalona 03.09.2023

Na razie wygląda to mniej więcej tak, zdj zrobione w nocy jako że w czasie dnia na obrazie pojawiają się czarne paski (wina ledow). Przesadziłam kolejne dwa do większych donniczek.

Ogólnie temp w szafce jest dość wysoka, zwykle było ok 30-32 stopnie w ciągu dnia oraz 26 w nocy, ale to przez te upały. Mimo to wszystko jest ok.

W boxie jest kamerka, wifi, także mam wgląd co się dzieje oraz czujnik CO2, temp, Luxow, wilgotności itp.

Na razie wszystko jest w szafce, ale dzisiaj przyjdzie mi namiot i wrzucę nowe zdjęcie. Jak myślicie powinnam kupić większe donniczki?

 

 

Screenshot_2023-09-08-03-48-53-36_231a792c09ad3eac7f7e25ec43621b28.jpg

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alexi czujników trochę masz :classic_biggrin: Zależy ile chcesz wega, czy krótki czy dłuższy i czy doniczki materiałowe czy może plastik czy inne. Jak celujesz w plastikowe i weg coś w stylu 30 dni od wykiełkowania, to 9-12 L wystarczy, jak weg 40 dni od wykiełkowania, to dałbym 15L. Chyba że to automaty, to 9L doniczki powinny być w porządku.

Powierzchnie masz solidną, to lepiej by siadł dłuższy weg, bo łatwo będzie Ci rozstawić rośliny żeby zjadały dużo światła. No a co do światła, tak jednak na 1m² potrzebujesz o wiele więcej niż 100W tak jak Udyr mówi

A co do nawozów canna coco sprawdź czy calmag jest tam w składzie, bo może Ci go braknąć pod ledami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okii, To kupie jednak 15 litrowe, a co do lampy 300w to dopiero 25 września będę mogła je zamówić, tak samo donniczki , póki co nie mam już pieniędzy 😕ale czy to nie będzie za późno?? Ew. Mogłabym do tego czasu trzymać tą lampę nisko przy donniczkach..

Tak A+B ma w sobie calmag, producent mówi, że to jedyny nawóz który trzeba używać i nic więcej nie trzeba 😄

Btw. Podałam ten kokos 3 dni temu 1 litrem i do tej pory jest mokry 🤣 a czytałam że trzeba co dziennie kilka razy podlewać, może to dlatego że roślinki są jeszcze małe, to mało piją + wilgotność jest spora, bo ok 55-63%

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alexi  rośliny Ci się nie rozkrzaczą jak na razie, to trzymaj je po prostu blisko siebie pod lampą, żeby nie było tak, że każda roślina w innym rogu, bo wtedy rzeczywiście będą niedoświetlone. Lampa 300W ledowa to koszt powyżej 1.5 tysiąca warto pamiętać, nie wiem jak tam w Holandii, może lepsza dystrybucja to inne ceny

Co do podlewania to nie wypowiem się, kokos to dla mnie czarna magia :classic_biggrin:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już growboxa, mogłam jednak mniejszego kupić bo mi 60% szerokości pokoju zajmuje XDDD.

 

Jak widzicie na zdj roślinki rosną bardzo nie równomiernie, jedna najmniejsza ma mocno ciemne liście, od kilku dni nie widzę progresu.. To ta co stoi w innej doniczce, dzisiaj ja przesadze do kokosu. Później zrobię jej lepsze zdjęcie. Jak myślicie co z nią jest nie tak? To jest odmiana mimosa x orange. Na razie jest w zwykłej ziemi.

 

Ta największa jest za to mocno jasna (kokos)

Screenshot_2023-09-13-17-07-22-30_231a792c09ad3eac7f7e25ec43621b28.jpg

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 09/09/2023 o 15:11, Udyr napisał:

@Alexi na metr potrzebujesz około 250-300w światła żeby to normalnie rosło. 

Inaczej bardzo szybko wyrosną chude węże. 

PODPISUJE SIE OBIEMA REKOMA POD TYM CO UDYR NAPISAL 

mialem 100 W na te same nasionka i wyszlo bardzo bardzo malo z 4 roslinek shining silver haze , wiec dzialaj szybko bo bedzie mega skromnie 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny w razie W mam kupon dzialajacy na 5 % , czasem mozna znalezc dobra promocje ze jest 10% rabatu plus kupon i jest 15% trzeba patrzec na ich stronie kiedy maja wyprzedaze jakies , ja wole nie pamietac tez ostatniej lampy , boxa za malego duzo duzo tego bylo , ale jestem krok do przodu jedziemy znowu 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, WBB said:

A czemu wybór padł na kokos?

Sam nie próbowałem ale widzę u innych, że to wymagające podłoże 😉

Większa kontrola, kiedyś miałam krzaczki w obudowie od kompa (ziemia) i 4 na 6 mi padło, ciągle były jakieś problemy z niedoborami różnych składników... Zresztą kokos lepiej dostarcza powietrze do korzeni. 

Zobaczymy jak to wyjdzie.. Planuje jeszcze zrobić automatyczne nawadnianie, bo nie chce mi się ciągle tego podlewać kilka razy dziennie

🤣

A macie jakiś kod rabatowy na Marsa?

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Marseu" -3%

"marshydroeu5" -5%

"marshydroeu10"-10%

Jeszcze miesiac temu wszystkie dzialaly. Chociaz mi kiedys po rozmowie z ich konsultantem dali 15%, wiec mozna probowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...