Skocz do zawartości
Alexi

[indoor] 1x mimosa x orange punch || 3x Lemon Shining Silver Haze || 1x Critical - 1m2 + coco + LED

Rekomendowane odpowiedzi

13 hours ago, Zielone krainy said:

@Alexi  Jeszcze jest sens, aby nie jadły doły tego, co może zjeść lepiej doświetlona góra, a doły możesz na coś przeznaczyć np. na masło.

To już nie wiem. 6 tydzień jest, raz czytam ,że w 3 tygodniu kwitnienia się wycina, a potem już nie, a raz że w 6 też.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Alexi W czym to niby miałoby zaszkodzić ? Masz 6 tydzień, to jeszcze 2-3 tygodnie te doły będą jadły składniki z ziemi, a jednocześnie nie będą otrzymywały dostatecznej dawki światła, bo są schowane, jak dla mnie lepiej je wyciąć, by roślina skupiła się na budowaniu topów, jakie są optymalnie doświetlone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wycielam trochę, później wytnę więcej, tylko jakby na dole jedna zamiast wyciąć to wyrwałam I się skórka pociągnęła...

Podobno w tym tygodniu już się nie powinno bo stres może zmniejszyć plony, ale widzę dosw. Growerzy to zaufam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green Nie powinno się nic stać jak zrobi to z głową  ( stopniowo bez pośpiechu dając roślinie czas na regenerację )  fakt mogła zrobić to dużo wcześniej ale trudno jest jak jest    . Może zahamować wzrost jak przytniesz zbyt dużo na raz ..    ( dlatego Lollipopping  powinno się zacząć robić tuż przed fazą kwitnienia ) 

Raz że roślina skupi się na wypracowaniu jak najlepszych szczytów  no i kwestia ważna  zwiększy to przepływ powietrza co znacznie zmniejszy ryzyko plechy i innego szajsu ..  



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Resi666 napisał:

@Lady Green Nie powinno się nic stać jak zrobi to z głową  ( stopniowo bez pośpiechu dając roślinie czas na regenerację ) 
 

No właśnie kwestia ile i kiedy nie została poruszona, a wręcz @Alexi pisała ze sporo tego ma. 

No i @Zielone krainy sugerował zrobienie z dołow masła, a z kilku popcornów masła się nie zrobi. 

Dlatego dopytuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z CCV.

Jak widać po ostatnim przesuszeniu, się zrobiło mega kolorowo 😂

Jeden Topek zaczął nawet przysychać i się jakiś taki żółto brązowy zrobił.

Mega łatwo jest wysuszyć kokos, jeden dzień zapomniałam, albo mi się nie chciało i cyk.. 😄

No nic na następną uprawę zaopatrze się w system nawadniania mars hydro, tam jest bodajże bańka 20l i duży wiatrak na górze z filtrem węglowym, bo mi ubrania już przesiąkają tym zapachem, w pracy mnie pytają czy ja zioło sprzedaje 😂

1702398259751.jpg

To są doły jakby ktoś pytał. Czyściłam przed przełączeniem na flo i powoli w trakcie flo, ale te topy i tak wyrastały z każdej strony 😂

IMG20231212173227.jpg

IMG20231212173245.jpg

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Alexi masz tam trochę tego popcornu dole ha bym już zostawił a gdyby nawet nie doszły to jakieś masełko albo ciasteczka na gastro hehe😅🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lady Green @Alexi Według mnie taki stres na tym etapie to jest nic dla rośliny, a jak dla mnie bardziej negatywne w skutkach jest zostawienie tego, bo będzie jadło niepotrzebnie to, co mogłaby zjeść góra, więc tym samym o tyle mniej składników dojdzie do góry ile jest popcornu na dole, jaki rośnie, jak dla mnie niepotrzebnie, bo nie uzyska odpowiedniej mocy , a jego karmienie jest na szkodę topom, jakie puchną na górze i mają największy potencjał do rozrostu i uzyskania pełnej mocy. Nie zhermi na pewno z powodu wycięcia dołów, może minimalnie zwolni na jedną lub dwie doby, ale jak dla mnie to i tak lepsze niż jakby miało 3 tygodnie jeść to, co powinna jeść góra i tylko ona powinna wykorzystywać energię i składniki, by uzyskać finalnie najlepszy rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że z tego coś jeszcze będzie czy wyciąć ta górę?? To jest chyba całkowicie wypaczone 😁

IMG20231214205330.jpg

IMG20231214205326.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, Lady Green said:

@Alexi do wywalenia...

Jaką masz wilgotność?

Zwykle mi dehumidifier pokazuje oo 50 czasami 45, ale dzisiaj jak wróciłam i otworzyłam drzwi to aż mi okulary zaparowaly, bo zapomniałam drzwi otworzyć od pokoju, nie radzi sobie ten dehumidifier czasami... ale tak było tylko przez kilka godzin, jak byłam w pracy. To się zaczęło robić jak przesuszyłam kokos. To chyba nie grzyb, tylko poprostu obumarło.. ??

Wycięłam trochę...

Całego topa wyciąć?? To napewno pleśn??

IMG20231215042515.jpg

To jest część która wycięłam.

IMG20231215043343.jpg

IMG20231215043312.jpg

Wydaje mi się że to nie jest żadną pleśń, nie widzę tu nic co by ją przypominało 😕 ???

IMG20231215045048.jpg

IMG20231215045035.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja mam teraz zrobić jeśli to pleśń, reszta się zarazi??? Pryskać to czymś?? No chyba to też zły pomysł ,:/

IMG20231215051429.jpg

IMG20231215051424.jpg

 

Kurcze serio nie wiem, widziałam ten bud root na YouTube, ale czy to napewno to?? Nie poprostu, że zdechło od braku nawozów i przesuszenia? Tu już po wycieciu  wygląda spoko chyba?

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak do tego doszło?nie wiem ?nie mogę jesc nie mogę spac😬😬😬😬😬 no szkoda naprawdę człowiek czeka na polny a tu jebbb j333bana plecha😔😔😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Alexi napisał:

Całego topa wyciąć?? To napewno pleśn??

wygląda jak przesuszony szczyt, jakie panowały warunki że tak się zrobiło?

2 godziny temu, Alexi napisał:

Co ja mam teraz zrobić jeśli to pleśń, reszta się zarazi??? Pryskać to czymś?? No chyba to też zły pomysł ,:/

usuń to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic całkowicie całą odnogę? Trochę już usunęłam, reszta wygląda git tylko te liście..Gdzieś widziałam filmik ze gość tylko liście usuwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...